Skocz do zawartości

Jak podłączytć radio pod wzmacniacz 4-kanałowy ??


K2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, nie wiem jak podłączyć kostkę ISO w radiu żeby podłączyć wzmacniacz 4-kanałowy. W radiu mam dodatkowo z tyłu REAR AUDIO OUT, AUX IN więc pozostaje podpiąć wzmacniacz pod ISO ?? Prosiłbym o szybką odpowiedź za którą z góry wielkie THX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek podłączać:

1) Przeczytaj FAQ;

2) Sprawdź czy i ile wyjść RCA posiada radio (będziesz wiedział o co chodzi po przeczytaniu FAQ) ;

3) Sprawdź czy wzmacniacz ma wejścia wysokonapięciowe (jw) ;

4) Napisz co ze wzmacniacza masz zamiar zasilać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiasz jak dwa kanaly podpiac pod 4 kanalowy piec zeby zasilic 4 glosniki?? Bo juz sam nie wiem o co dokladnie pytasz...

 

Do wyjscia rear out podpinasz kable rca, na koncu podpinasz rozgaleziacz typu "Y" - jedno gniazdo dwa wtyki , wtyki podlaczasz pod kanaly wzmaka a w gniazdo rozgaleziacza wpinasz kable rca. I tyle. Minus - masz tylko balance. Fader czyli ustawianie glosnosci tyl'przod nie bedzie dzialac. Jesli chcesz by wszystko dzialalo to musisz zakupic adapter hi imput/RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 3 opcje do wyboru:

 

1.Kupić zwrotnicę aktywną która z jednego wejścia 'potnie' Ci sygnał audio na 4 kanały. Dodatkowo będzie mógł wykorzystać opcje zwrotki.

2.Kupić rozdzielacze przewodu RCA typu "Y"(w Twoim wypadku najlepsza opcja).

3.Jeśli wzmacniacz ma wejście wysokonapięciowe to je wykorzystać.(nie polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, mam dwa kable RCA po dwa kanały i każdy ma taki cienki kabelek (gdzie go podłączyć ??) Chodziło mi właśnie o to czy można jeden sygnał z radia podzielić na dwa sygnały do wzmaka właśnie taką przejściówką typu Y. Teraz już wszystko wiem co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...