Skocz do zawartości

Strojenie skrzyni


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak pokrotce bo ide spac

 

 

w roznej muzyce przewazaja rozne czestotliwosci i tempo

 

np hip hip ma zazwyczaj wolne tempo i niskie czestotliwosci

 

ale np jakiekolwiek elektro ma szybsze tempo i raczej opiera sie głownie na wyzszych czestotliwosciach (choc nie tylko)

 

skrzynke stroi sie glownie pod sluchana muzyke np nie za nisko zeby nie muliła ale nie za wysoko żeby tez było ladne zejscie, to zalezy czego sie głownie slucha lub robimy yniwersalna do kazdego rodzaju muzyki

 

dodatkowo strojac skrzynke na dana czestotliwosc mozemy po to by uzyskac jak najwiecej hałasu, cisnienia, decybeli - jak zwał tak zwał

 

lub stroimy jak to sie zazwyczaj powinno z zaleceniami producenta, zeby byc pewnym ze wszystko bedzie gralo na wysokim poziomie.

 

 

stroimy programami, ale zazwyczaj najwazniejsze sa dwie rzeczy litraz skrzynki netto i objetosc portu (gdzie zwiekszajac ja obnizamy czestotliwosc)

 

 

tak mniej wiecej jak cos prosze mnie poprawic sory ale jest 2:30 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw zdecyduj sie na głosnik bo robienie skrzyni bez dobrych parametrów glosnika, troszeczke nie ma sensu..

Widze ze skrzyneczk stroisz w granicach około 51hz?Przy twoich parametrach to głosnik musiał by miec xmaxa na poziomie po 20mm w obie strony. Chyba robisz za dużą szczeline.. Ale moge sie mylic bo niewiem jaki dokładnie wybierasz model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niemiecku ale ...skumasz.

 

P.S. Żadnemu kalkulatorowi nie nalezy ufac na 100% ale...stanowi jakies podstawy.

 

P.S.2 mojego 20 cm zestroiłem na jakies 32 Hz :P daje radę , mogę sie wziąc za leb z lanzarem i to 30 cm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam w skrzyni z Yakuza 12" port o szerokości 7 cm i jakoś głośnik gra jak ma grać .... jest ciśnienie i nie ma świstów powietrza itp...

 

Masz tu projekt kolegi crazy_88 jaki dla mnie zrobił:

 

60 L netto @ 38 hz ....

 

http://strefacaraudio.pl/forum/topics13/al...iola-vt5896.htm

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...