Skocz do zawartości

Jaka skrzynia do Audio System X-ION 15??


tasiej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno ten głośnik. Jaką zrobić pod niego skrzynkę? zamkniętą czy bass reflex?

 

 

Parametry:

 

- Rozmiar - 380mm

- Moc RMS / Max - 600W / 900W

- Impedancja - 1x4Ohm

- Skuteczność - 95,5dB

- Cewka - 3"

- fs = 26 Hz

- Qts = 0.35

- VAS = 122 L

- Głębokość montażu - 204mm

- Średnica montażu - 351mm

 

Słucham hip-hopu, dance, disco

 

Przeniosłem, kiedy juz uzyskasz odp. na Twoje pytanie, złóz prosbe o projekt skrzyni w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby głośnik tak nie mulił to lepiej w skrzynkę zamkniętą..myślę że skrzynka 60l byłaby ok..

Trzeba znaleźć kompromis między dobrym zejściem potrzebnym do hip-hopu a dynamiką potrzebną do muzyki typu dance czy techno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiej,dlaczego nie słuchasz ludzi na innym forum :rotfl:

Ładnie trzabyło podziękować koledze Invalid za informacje które udzielił (parametry i pdf. z zalecanymi obudowami przez producenta)

Więc pozostaje Ci tylko zmierzyć bagażnik,zastanowić się nad rodzajem obudowy,zbudować domek i ewentualnie w przypadku skrzyni wentylowanej z portem okrągłym (rurką) skracać ją lub wydłużać,wedle upodobań na słuch albo w przypadku skrzyni zamkniętej zmieniać jej objętość po przez umieszczanie jakiś przedmiotów lub wypychając ją materiałami tłumiącymi

Jeśli będziesz dalej uparty to polecam Ci zrobienie sobie skrzynek dowolnych jakich Ci się tylko zapragnie za pomocą prostych kalkulatorów do obudów

zamkniętych

wentylowanych

 

[ Dodano: 2010-02-09, 01:42 ]

Producent podaje 60litrow closed i 95litrow 40Hz Br

http://i46.tinypic.com/30adtee.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na zamkniętą skrzynię. Bagażnik jest dość spory bo samochód to skoda octavia:) litraż wiem jaki powinien być, jest to moja pierwsza skrzynka którą będę sam robił chodziło o wymiary. pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-02-09, 20:35 ]

Jeszcze jedno pytanie, powiedzcie mi co lepiej się nada na ten głośnik, bass reflex czy szczelina jutro zaczznam budowe i chyba jednak to będzie BR:D

 

[ Dodano: 2010-02-09, 20:38 ]

A i jeszcze jedno, opłaca się robić skośną ściankę z tylu skrzyni? jeśli Bass reflex to jakiej wielkości i długości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...