Skocz do zawartości

tweetery Morel MT-37, jak zagrają z R6A + Alpine 3539 + 788


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tweeterów Morel MT-37 i prosiłbym o jakieś opinie na temat tych głośników. Posiadam radio clarion 788, system przedni DLS R6A i wzmacniacz alpine 3539. Muzyka jakiej słucham to drum n bass, elektro, pop, rock, czasami troszkę hh. Czy te głośniki to dobry zakup to posiadanego już zestawu? Na razie podłączyłbym je pod oryginalne zwrotnice z R6A, ale z czasem planuję zastosować podłączenie aktywne ze zwrotnicy z radia. Podpowiedzcie czy wiele zyskam wymieniając T25 na Morel MT-37 i czy taka zamiana ma sens. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wymagający typ muzyki więc tam średnicy nie potrzebujesz :) Poza tym z wooferów dlsa z tego zestawu to i tak jej nie uzyskasz. Napisz co Ci nie pasuję obecnie w systemie to wtedy mogę Ci coś doradzić :P

P.S ile tego rocka słuchasz? Bo tam to jednak przydała by się średnica.

 

[ Dodano: 2010-01-29, 11:56 ]

Widzę że jesteś z lublina to nic nie stoi na przeszkodzie abyś do mnie podjechał pomogę ustawić system dokładnie i doradzę co można wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w cenie 400zł za nowe głośniki jest sens sobie zawracać głowę? To w jakich ilościach i jakiego gatunku muzyki słucham zależy od nastroju, zazwyczaj przeważa muza elektroniczna, ale czasami jak zapuszczę się w trasę to słucham, pink ployd, deep purple, czasami nawet heavy metal się wkrada :P T25 z zestawu R6A już mnie odrobinę zmęczyły ze względu na swój ostry charakter, pomyślałem o wymianie tweetera na coś delikatniejszego i bardziej szczegółowego, pytanie tylko czy ten morel to dobra alternatywa? W Lublinie studiuję i jeśli kiedyś miałbyś czas żeby "rzucić uchem" na mój system i coś mi podpowiedzieć to byłbym bardzo rad :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wpakuję te tweetery do auta i wszystko podłączę to na pewno się z Tobą skontaktuję:) Spotkałem się z opiniami że T25 to nie najlepszy tweeter i podobnie ze zwrotnicą, podobno kondensatory to jakiś chiński badziew. Nie miałem okazji podpinać systemu aktywnie, ponieważ nie miałem wzmacniacza do tweeterów. Teraz chodzi mi po głowie aktywka i zastanawiam się czy wykorzystać zwrotnicę z 778 czy użyć zwrotnicy Alpine 3563?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę upolować jakiś wzmacniacz do tych tweeterów, wtedy pokombinuję z aktywką najpierw z T25 a później z MT-37. Tylko MT-37 mają 6ohm i legitymują się mocą 200W :) Jaki piec polecicie do nich? Czy 2x60W 4ohm z jakiegoś oldschooll'owego wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę upolować jakiś wzmacniacz do tych tweeterów, wtedy pokombinuję z aktywką najpierw z T25 a później z MT-37. Tylko MT-37 mają 6ohm i legitymują się mocą 200W :) Jaki piec polecicie do nich? Czy 2x60W 4ohm z jakiegoś oldschooll'owego wystarczy?

 

nie patrz na to co na papierku, dla tweeterów nawet 2x15W wystarczy np. z takiego Genesia SA30 (tweeter to nie woofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie na taki wzmacniacz? PIONEER GM-920 http://allegro.pl/item895655142_wzmacniacz...2_kanalowy.html Z tego co wyczytałem wzmacniacz legitymuje się mocą 25W RMS 4ohm czyli powinno wystarczyć. A jak z jakością?

 

Albo BECKER ENERGY 200 http://allegro.pl/item900183891_harman_bec...wzmacniacz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wymagający typ muzyki więc tam średnicy nie potrzebujesz.Poza tym z wooferów dlsa z tego zestawu to i tak jej nie uzyskasz.
Bo tam to jednak przydała by się średnica.
Co do tweeterów z r6a to jest bardzo kiepsko a najgorszym elementem tego zestawu i tak jest zwrotnica

Woolly24, jako że jestem początkujący w CA mam pytanko do Ciebie.Powiedz mi gdzie podziała się średnica z tych wooferów i jaki słaby punkt widzisz w zwrotnicach od tego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku jeżeli już sarkastycznie piszesz to napisz mi gdzie się podziała średnica z wooferów i jaki słaby punkt widzisz w tych zwrotnicach?

Po pierwsze woofery grają nisko ale brak im dobrego odwzorowania średnich tonów. Jak wiadomo w systemach 2-way woofer oraz tweeter są odpowiedzialne za to:)

Po drugie nie jestem znawcą w temacie zwrotnic ale kiedyś słuchałem tego zestawu na tym samym sprzęcie tylko raz puszczonego przez ori zwrotki a później przez zwrotnicę aktywną audio control. Różnica była i to na korzyść activ. Potem rozmawiałem z osobą która powiedziała mi że zwrotnice z tego zestawu są zrobione z niskiej jakości komponentów. Więc tutaj przytoczyłem jego opinię którą potwierdzam słuchowo że zwrotka nie jest najlepsza.

Kiedyś bywała straszna wojna R6A vs Po-650 i jak szczęśliwe stałem przed takim wyborem. Podłączono zostały u mnie (jeszcze w Civicu) i jedne i drugie. Osłuchałem na nich kilka nutek z rapu oraz rocka. Oraz kilka piosenek z "tańca wampirów" aby właśnie dostrzec dokładniej różnice. Vocal był zdecydowanie lepszy w dego. Natomiast z r6a na pochwałą zasługiwał tylko nisko schodzący woofer które jak na głośniki tej klasy schodził bardzo nisko. W tej konfrontacji dużo lepszą opcją dla mnie były dego. Może jedynie w tamtym kofingu tweeter mnie drażnił ostrością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi tyle pomysłów i opinii :hyhy: Kolejna propozycja do tweeterów: Marcom 42.14 http://www.allegro.pl/item904015909_macrom...lub_1x158w.html Porównując go do Pioneera, ma przynajmniej "normalne" przyłącza :) A jakościowo ktoś potrafi porównać te 2 piece?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...