Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz + wzmacniacz 2 kanały + zestaw głośników


potas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój 1-szy post i od razu wysysam wiedze... :niepewny:

 

Zamierzam wymienić seryjny system na coś do 3 000 pln.

Samochód GolfV, słucham Rhythm and blues, soul, czasem hip hop itp.. ale także czasem innych gatunków muzyki głównie z CD audio.

Co do Radioodwarzacza - nowy, z USB (czasem się przydaje) reszta zdaje się na Wasze propozycje zestaw ma odpowiednio zagrać :hyhy:

 

Wiem że GolfV to trudny temat bo woofery ma w tyłku ale cóż ....

Czekam na propozycje...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same klocki. Wykonuje zakład, brak zdolności manualnych i brak czasu.

Jeśli chodzi o bass to nie potrzebuje mocnego dudnienia. To nie ma być umca umca :niepewny:

Jednak ma być odpowiednio podkreślony.

 

[ Dodano: 2010-01-29, 18:58 ]

Jeśli chodzi o radioodtwarzacz myślę o KDC-BT8044UY http://www.allegro.pl/item901103261_kenwoo...6rca_pilot.html

 

Pytanie co do reszty klocków? I czy radio jest ok?

 

[ Dodano: 2010-01-30, 10:59 ]

Nie żebym się narzucał ale może jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem wg mnie byłoby wybranie Alpine CDA 9886 np.

Bardziej mi odpowiadał jego dźwięk oraz charakteryzował się jednak troszkę większą dynamiką w dolnych partiach niż ten Kenio, ale skoro tak wybrałeś, to już po ptokach.

Natomiast co do zestawu, teoretycznie w Rapie najlepiej sprawdzają się i Hertz ESK i Vibe Air.

Wadą obu zestawów jest ciut za ostry tweeter, ale to również można wyeliminować dorzucając "cieplejszy" wzmacniacz, ale oba zestawiki lubią prąd i moc, także moim zdaniem super rozwiązaniem powinien być Sony XM10020, łagodniejszy jeżeli chodzi o górę, no i będzie odpowiednio karmić oba zestawy prawdziwymi 100W RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986, radio będe miał na dniach także posłucham na serii i zobaczymy :D

Co do Vibe Black Air 6 to gdzieś czytałem że z XM10020 się gryzie . Słuchałeś takiego zestawu? Pomijając fakt że tego wzmaka dostać gdzieś to wyprawa po Graala :)

 

Generalnie skłaniam się do nowych klocków ale jeśli używka jest w dobrej cenie i dobrej klasy to czemu nie.. tylko nie Graal :)

 

Co sądzisz o RAINBOW SAX 265.20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vibe Black Air 6 to gdzieś czytałem że z XM10020 się gryzie.

Co do XM10020 to jestem pewien, że ..... nie gryzie :) . Możesz mi wierzyć na słowo :) .

Jest to jeden z najbardziej neutralnie grających wzmacniaczy używanych do powiedzmy 700 zł (tu już można kupić VR-a).

Jeśli chodzi o zestawy bez subwoofer-a to:

Compediton, MS6A , Precision.

Można wziąć pod uwagę też PO ale według mnie bez modyfikacji zwrotnicy (ze względu na ostry tweeter) i subwoofer-a (tu podobnie jak woofer K2Power) ten zestaw nie zagra dobrze dla wymagającego słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o 3-way?

GolfV niby przystosowany (miejsca fabryczne). Pytanie czy lepiej zagra niż dobry 2-way :hyhy:

 

Mają na myśli 3-way nie myślę o Morel Elate... bo cena dość wysoka :szok:

 

 

Nie sadze zeby golf mial w dobrym miejscu pod prawdziwy 3way miejsca montazowe wiez przerobki nie uniknikszniesz kolejna kwestia jest to ze dobry 3 way to duzo wiecej doswiadczenia i pracy niz w przypadku zestwu 2way , a jezeli myslisz o gotowym 3way to za ta kase nic rewelacyjnego nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o 3-way?

GolfV niby przystosowany (miejsca fabryczne). Pytanie czy lepiej zagra niż dobry 2-way :hyhy:

 

Mają na myśli 3-way nie myślę o Morel Elate... bo cena dość wysoka :szok:

Czy sam to chcesz zakładać ?

Jeśli tak to czy masz wiedzę teoretyczną popartą jakąś praktyką np. na wcześniejszych instalacjach i zaplecze aby to zestroić ?

Jeśli nie to polegniesz tak jak np. ..... ja :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sam montował z uwagi na lewe ręce :szok:

Chciałbym zebrać jak najwięcej opinii tak aby samemu sobie wyrobić jakąś koncepcję i przyjść z nią do jakiejś dobrej firmy z klockami.

 

Jeśli chodzi o gotowy 3-way to jest coś takiego:

Audio-System X-ion 200 GOLF 5

http://www.autosound.pl/audiosystemxion200golf5-p-3017.html

ale jest też coś takiego

Morel Elate 6-3

http://www.audiosklep.pl/morel-elate-6-3-p-2867.html

 

Pierwszy przypadek chyba zagra gorzej niż dobry 2-way a drugi przypadek to górna półka jakościowa i kosztowo też górna :hyhy:

 

Więc pewnie w moim przypadku 2-way jest koniecznością.

Jak na razie mam wiele wątpliwości i dlatego liczę na wasze opinie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na firmę Morel i zastanawiam się nad:

 

Morel Dotech Ovation 6

http://www.morelhifi.com/products/mob_2way...ch_ovation.html

lub

Morel Hybrid Ovation 6

http://www.morelhifi.com/products/mob_2way_hybrid2.html

 

Postanowiłem przeznaczyć więcej funduszy. Może macie porównanie słuchowe tych zestawów?

Różnice techniczne są znane.

A może znów błądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...