Skocz do zawartości

Polecane głosniki średniotonowe i szerokopasmowe


luk9753
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z okazji tego że w niedługim czasie planuje troszkę spróbować swoich sił z 3-way i zobaczyć czym to pachnie i czy warto się na to porywać wysuwam pytanie do kolegów którzy mają już z 3-ma drogami doświadczenie. Pytanie dotyczy jakiego przetwornika użyć, najlepiej o dobrym stosunku jakości do ceny. Czekam na propozycje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam oczywiście głośniczki DLS UR 2.5 cena za nowe od 500 do 600 zł.

Właściwości

Kopułkowy głosnik średniotonowy

Moc RMS: 90W

Moc MAX: 160W

Skuteczność: 91dB

Głębokość montażu: 36 mm

Średnica otworu montażowego: 82 mm

Średnica zewnętrzna: 100 mm

Pasmo przenoszenia: 450-8.000Hz

Impedeacja: 4 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od "kasiury" a nade wszystko od możliwości montażu (gabaryty) może na początek wystartowac z czymś tanim ?

Np. Głośnik Monacor : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=892096398

Nie ma większego sensu szukać taniej ...bo masz niezłe klocki.

Gabarytowo miodzio 57 mm spoko wchodzi na słupek (gdybym nie zbombardował mojej tapicerki) prawdopodobnie bym tak robił , bo mam bardzo podobne Tang - Bandy, hmm... można duuużo taniej dorwać podobne, firma ... POLINK.

Ale już któryś raz udzielam się w Twoim temacie co do 3 way i jakoś się...zebrać stary nie możesz :niepewny: , z tego co kojarzę chcesz to aktywnie podejść to Ci znacznie oszczędzi pracy przy crosikach :hyhy:

 

O tu masz trochę drożej ale...znacznie ambitniej :hyhy:

Sredniaki DLS : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=899234549

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, Nie mogę się do tego zabrać bo szukam średniaka, A plan miał zostać przeniesiony na wiosnę ale trafiła mi się okazja zamiany łeb w łeb 3542 (która dotychczasowo naędzałą mi tweetery) na 3544 która teraz będzie napędzać MDS-y a Helix przejdzie na górne pasma i tam zostanie użyta wbudowana zwrotnica helixa do podziału aktywnego i rozgraniczenie sygnału pomiędzy tweeater a średniaczek. Takie teraz jest założenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pasował by jak ulał, jest nie za duży co ułatwia upchnięcie go w trójkąt od luaterka. No i wizualnie też całkiem spoko. Panowie jeszcze takie pytanie do tych którzy użytkują 3-way. Będę napędzał tweeter i średniaka z Helixa (ten z podpisu) który na pokładzie ma całkiem fajny pakiet zwrotek aktywnych, co da możliwość odszukanie dobrych częstotliwości dla średniaka i tweetera ( w tych w których zagrają najlepiej) I stąd moje pytanie ponieważ tweeter jest ukierunkowany w seryjnym miejscu auto to seat leon pierwszej generacji a średniak był by 20cm do przodu w słupku od lusterek. Czy można tak zrobić czy raczej głośniki odpowiadające za wysokie pasma muszą być obok siebie. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki układ może troszkę burzyć scenę i może być problem z prawidłowym jej odwzorowaniem. Najlepiej jak średniak z tweeterem jest mniej więcej w tej samej odległości od słuchacza. 20cm to już sporo.

A co do SQ3 to ja takiego wsadzę u siebie. To tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...