Skocz do zawartości

Co zmienić? pare pytań


chrusteks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam autko Focusa MK1 i troszkę sprzętu wrzuciłem do niego. Radio Sony CDX GT828 do tego przedni zestaw Rainbow SAX 265.20 napędzany Alpine 3525 i mały subwooferek IT MDS08 w skrzyni closed zasilany Sony XM 6020 w mostku. Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia i planuję zmiany. Niedługo Sony pójdzie na sprzedaż i prawdopodobnie pojawi się na jego miejsce Alpine CDA-9887R lub 9886R, a może opłaca się kupić jakąś jednostkę mulitimedialna na 2DIN ( ALPINE IVA-W202R)? jak taka jednostka ma się jakością do zwykłego radia? i kolejne pytanko bo IT MDS08 troszkę za słaby się zrobił. Opłaca się dorobić do niego skrzynkę BR? Ostatnio bardzo duże słucham HH i w szczególności Alicia Keys, czy lepiej kupić coś innego ( ewentulany budżet ok 1 tys) , a sony XM przerzucić na zasilanie przedniego zestawu? Proszę o pomoc:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię, że Sony przejdzie na przód, a na tył chyba coś nowego będzie. Tylko pytanko co zakupić? Tak aby fajnie uzupełniło przód, abym w budżecie tak do 1tys zmiescił się z piecem? Myslę, że przydało by się cos w skrzynce BR.

 

Kumpel poleca mi AUDIOBAHN AW 1251T? można za 399 kupić nówkę na allegro, czy może ewentulnie jakieś RE Audio ( używka?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy puścić MDS-a w BR. Skrzynka nie jest droga więc zamówię i zobaczymy jak narazie pod sony-m pociagnie, ale spróbujemy też z innym piecem:)

 

a wrcając do wczesniejszgo pytania o radyjko. Jak mają się jakościowo te jednostki mulitimedialna na 2DIN ( ALPINE IVA-W202R) itp. do tylch Alpinek 9886r i 9887r ?

W Focusie jest miejsce na 1,7 DIN ale spokojnie na 2 DIN można porzeźbić:D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel poleca mi AUDIOBAHN AW 1251T?
Muł i mała buda sie nie zadowoli. Choc cos tam cisnie to raczej cisnie nizeli gra... Nie ma wersji innych niz 2x4 ohm, i mialem takie 2 szt bo chcialem sie pobawic w 2x 12 br.... Nie zadowolily mnie powiem szczerze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Narazie sprzęt taki sam jak wyżej tylko że skrzynka w BR teraz.

 

Dziś dostałem za darmo trochę sprzętu: :)

Woofer Helix RS806 i tweeter Xetec Gravity T-26 i nie wiem czy opłaca się zamienić za Rainbow-a? ktoś może słuchał takiego kompletu? Mam także zabudowę (ok 47L BR) do bagażnika w kole zapasowym, która przystosuję ja do Focusa. Chcę zmienić coś za IT MDS08 i wpadł mi w oko subwoofer DLS MW12 który można wyrwać całkiem tanio teraz na allegro. Warto tego suba zakupić? dobrze zagrał był tej zabudowie? Na IT nie narzekam, ale chciałbym aby coś produkowało wiecej cisnienia, ale też i grało? Czy może lepiej polecane na forum Re Audio? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muł i mała buda sie nie zadowoli. Choc cos tam cisnie to raczej cisnie nizeli gra

Glosnik, a własciwie jego konstrukcja wydaje sie lekka a przy podłaczeniu to mozna stwierdzic ze 400watt wssysa a mało daje.. z gubieniem sie tez ma problem, szybsza muzyka odpada. W takich małych testach to najlepiej było go zapiac w bude 40l closed i z 600wat rms bo ciut wyzej i potrafiła sie słabiutka cewa sfajczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muł i mała buda sie nie zadowoli. Choc cos tam cisnie to raczej cisnie nizeli gra

Glosnik, a własciwie jego konstrukcja wydaje sie lekka a przy podłaczeniu to mozna stwierdzic ze 400watt wssysa a mało daje.. z gubieniem sie tez ma problem, szybsza muzyka odpada. W takich małych testach to najlepiej było go zapiac w bude 40l closed i z 600wat rms bo ciut wyzej i potrafiła sie słabiutka cewa sfajczyc

 

zomer1980 ale jak sądze piszesz o audiobahn-ie? a może tego DLS-a słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry T/S i porównując je z W710, którego do niedawna miałem. To zaryzykowałbym kupno tego MW12. Nie zdziwię się jak w zalecanej br(qts=0,24 i BL=19Tm, a więc bardzo mocny układ magnetyczny) zagra, szybko, dosyć twardo, a jak trzeba to rzuci mięsem.

W710 to pierwszy głośnik z membraną z PP, który rzeczywiście gra. Potrafi na prawdę zróżnicowanie zagrać, więc MW12 zapewne też da radę, tym bardziej, że ma sztywniejszą i chyba nieco lżejszą membranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na ebay przeglądałem piece i wpadły mi w oko właśnie te Audiobahn... ale z uwagi na wysokie ceny.

Miałem nawet zapytać na forum co sobą reprezentują wyroby tej firmy, ale dałem sobie spokój.

 

Czy w parze z cenami idzie również jakość , jak to jest miał ktoś do czynienia z tymi wzmacniaczami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...