Skocz do zawartości

Pytanie-Alpine 9855 odłączana końcówka mocy?


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz że jak radio jest podpięte pod wzmaka to końcówka w radiu pracuje?

Wydaje mi się, że "pracuje na sucho" a przynajmniej jest na niej napięcie i podobnie za nią na przewodach wyjściowych głośnikowych też jest napięcie:)

Po wyłączeniu w menu, napięcie jest odcinane i dodatkowo wiatrak nie buczy, choć tutaj jego uruchomienie zależy od temperatury końcówki/radiatora.

Opcja ogólnie wydaje się być przydatna, zwłaszcza gdy ktoś -tak jak ja- ma tylne głośniki podpięte po standardowe wyjścia radia i na co dzień mogę bez używania fadera odłączyć tył, a włączyć gdy to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam czy po odłączeniu w menu końcówki mocy wentylator chodził - wyłączając ją lub nie nie było żadnej różnicy w dźwięku, jednak mi chodziło o to że końcówka mocy w radiu nie pracuje jeżeli radio jest podłączone tylko do wzmacniacza - tak mi się przynajmniej wydaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli da się wyłączyć końcówkę mocy to bardzo dobrze jeśli ktoś używa wzmacniaczy. Nie musi niepotrzebnie obciążać radia. A dzięki temu pozwoli na stabilniejsze pracowanie radia. W znanym wszystkim decku CDA-7944r była funkcja jak dobrze pamiętam jak się nazywała chyba BLACK OUT, która wyłączała wszystko poza źródłem dźwięku i przedwzmacniaczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znanym wszystkim decku CDA-7944r była funkcja jak dobrze pamiętam jak się nazywała chyba BLACK OUT, która wyłączała wszystko poza źródłem dźwięku i przedwzmacniaczem

W 981x black out wyłącza jedynie wyświetlacz. Klawisze są cały czas podświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...