Skocz do zawartości

rozbudowa car audio


koddi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego gregorioo wzmacniacze, ktore sa w stanie zdzwic co poniektorych (mocą na papierku) a faktyczną wydajnoscia sa poza zasiegiem finansowym wiekszosci a znalezienie ich na rynku wtornym rowniez graniczy z cudem. Mowie np. o seria Audio Art'a HC, Us. Amps'a HC, Oriona HCCA 225, 250, 275 itp.. A budzet liga i sredniaki w cenie do 1k PLN dostepne u nas o mocy 300W nie napedzi odpowiednio suba 500W jakim jest HX2. A RF (nie bede na ten temat dyskutował) jest glosnikiem prądożernym i podchodzenie do niego z 300W jest nieporozumieniem. Czy zagra? pewnie tak ale ja bym graniem nie nazwał tylko wytwarzeniem dzwieków.... Bo do grania, kontroli nad głosnkiem to bedzie daleko.......... Słyszałem podobno ze głosniki grają pod samym radiem :zdziwko: ? :P ? Pytanie dlaczego ludzie polecają jednak zakup wzmacniacza do zestawu przedniego? To tak samo jak napedzanie 300W z wzmaka głosnika 500W gdzie szczytowa jego jest 1000W.....

 

Dobry wzmacniacz do napędu przodu można już kupić w granicach 150-300zł i wcale ich znalezienie na rynku wtórnym nie graniczy z cudem. Twoje wywody są czysto teoretyczne. Słyszałeś kiedyś tego RFa, że twierdzisz, że podchodzenie do niego z 300 W jest nieporozumieniem, że głośnik będzie co najwyżej wytwarzał dźwięki?

Głośnik przestanie być kontrolowany jak wzmacniacz straci wydajność prądową, a akurat Xtantowi jej nie brakuje. Z własnego doświadczenia wiem, że podłączenie 2 x RFHX2 i dostarczenie im mocy 500W (po 250W na strone) wcale nie powodowało, że głośniki "wytwarzały dźwięki", rzekłbym, że przy normalnym słuchaniu nawet trochę głośniejszym ciężko było usłyszeć różnicę między podłączeniem 500W i 1200W. Zarówno tu i tu głośniki grały całkiem przyjemnie z wystarczającą ilością mięcha. Być może gdyby były one podłączone pod lipny wzmacniacz efekt mógłby być kiepski.

To, że ludzie coś polecają to często dlatego, że inni ludzie to polecają. Tak głośniki grają pod samym radiem i w ten sposób ma podłączone znaczna większość użytkowników samochodów i nie narzekają, że im nie gra. Podłączenie wzmacniacza wcale nie musi spowodować poprawy w odbiorze dźwięku. Porównanie radia to dobrego wzmacniacza jest złym porównaniem.

 

Znowu mnie kolega ubiegł http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif , ale dodam, że w przypadku dwukanałówek miałem na myśli m in. Stega z seii K2 -jest taki? Pytanie retoryczne oczywiście :P .Już dawno przestałem wierzyć w cyferki w kontekście wzmacniaczy i systemów i nie będę tu przerzucał się w stylu co kto podłączał i co kto słuchał.Chodzi o to że akurat tego wzmaka znam i jego możliwości też więc wiem co piszę.Wzmak nie podoła temu subowi i tyle.Proponuję pytającemu ponieważ ma furę kombi rozejrzenie się za mniejszym subem (słabszym mocowo) i potestowaniem tego wzmaka z opcją 2ohm w 3 kanale (katalogowo 300 rms - w realu więcej) tyle.Sam wiem jak potrafi ten xtant napędzić suba 8" o mocy 200 rms np. przy muzie typu ATB w kombi takim jak Mitsubishi Sigma, nie tylko ja byłem bardzo zdziwiony jak to gra i jak potrafi walnąć.Co więcej,radził sobie z 10" Polk Momo w klozecie (300rms).Więc można.....pomyśleć :P

Sprzedanie tego HX2 i kupienie innego tylko dlatego, że jest w stanie przyjąć mniej mocy byłaby dla mnie głupotą. U kolegi akurat połączenie Xtanta i HX2 jest najmniejszym problemem jego systemu. Problemem może okazać się natomiast, gdy kolega Koddi będzie chciał się masakrować basem w aucie, to wówczas trzeci kanał Xtanta może wydać się rzeczywiście za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, a na pewno nie ja,nie pisałem o sprzedaży tego suba (hx2), jaki problem sprawdzić czy xtant da radę czy nie? Na dodatek warto zrobić porównanie z subem o zakresach mocy mniejszych do 300rms i wtedy będzie wsio jasne.Jak hx pobuczy to się przekonacie kto miał rację :P Swoją drogą mówisz że najmniejszym problemem będzie sekcja subbasu? A to czemu? Co do słabości tego xtanta, patrz co napisałem wyżej, chyba nie ma sensu tego powtarzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS A6 dając dwóm po 250W spokojnie dawał radę i gwarantuję, że nic nie buczało. Głośnik potrafi zaskoczyć gdy dostanie dużo więcej mocy, ale wcale nie znaczy, że zagra lepiej jak dostarczy mu jej jakiś lipny piec 500W. Przy spięciu dwóch w 1ohm głośniki kopały już potężnie, ale w ten sposób na co dzień się nie słucha. Taka moc jest potrzebna do demonstracji możliwości tego głośnika, albo aby się trochę zmasakrować.

Uważam, że kolega ma dużo więcej ważniejszych problemów w swoim sprzęcie.

Przeprowadzenie instalacji, ewentualne wygłuszenie, pomyślenie o nowym przednim zestawie i zestrojenie wszystkiego, a czy teraz zagości tam HX2 czy jakiś słabszy sub wcale nie będzie miało tak wielkiego wpływu na efekt końcowy jak się może wydawać.

Xtant to bardzo wydajny wzmacniacz i te 300W widniejące w instrukcji spokojnie wystarczy do jego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...