Skocz do zawartości

Połączenie wszystkiego w całość


raflip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że nie wiem jak to wszystko mam połączyć w całość żeby to miało ręce i nogi

A więc tak:

Alpine 9886r , wysokotonowe z zestawu Focal VS 130 razem z zwrotnicami, a kickbassy z Focal K2P same głośniki i Kenwood KAC-PS501F

 

Ja myślę żeby każdy głośnik dać pod jeden kanał, wysokie przez zwrotnice i na hpf na wzmacniaczu a K2P na full bez niczego

Czy to może tak być czy zle myślę

 

A jak wy to widzicie?

 

 

Teraz jeszcze drugie pytanie

Jaki potrzebuję kabel zasilający do tego Kenwooda i Dls A6 czy 35mm2 starczy?

 

 

Proszę o jakieś sugestie

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raflip, wysokie możesz tak podłączyć ale midbassy na full to nie jest dobry pomysł raczej.

 

Co do kabla to myślę że wystarczy, ja będę miał u-dimension RM V21, RM V41 i DLS A6 na kablu 21mm2 i myślę że będzie dobrze, 35 powinno wystarczyć jeśli nie masz manii wielkości :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2P na full bez niczego

Tzn. podaj dokładniej czy chodzi o to by ograniczać je od dołu 80- 100 Hz (niekonieczne, choć jak masz suba to ...wskazane) czy od góry 2500- 3000 Hz przy 2 way to zalecane mocno ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz 2 way to jedyną rozsądną tolerancją wartości cięcia są "widełki" pomiędzy 2kHz (uff nisko ale do przyjęcia) do maxymalnie 4kHz w skrajnych nawet wyżej :) .

Pozostaje albo "poteoretyzować" :) i oblukać wykresy ( wydaje mi się , że wofersony z zestawu K2P to właśnie typowe do 2 way i idą w miarę wysoko tu bym optował za 3500-4000Hz) co do tweterów to już byle "kszak" :rotfl: idzie (w miarę możliwości :) )prawidłowo powyżej 3000 Hz.

Albo bawic się ...organoleptycznie co pewnikiem po kombinacjach pokryje sie z moimi teoriami :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Światła "przygasają" najczęściej z powodu małej wydolności prądowej alternatora;

2) Tweetry (z tego co pamiętam to są TN-47) Focal-a są cięte w okolicach 3500-3800 Hz fabrycznie i raczej niżej grają gorzej;

3) Woofer K2P równo ciągnie do około 4000 Hz więc od góry trzeba by go przyciąć, gdyż mogą powstać w aucie w paśmie 3200-4200 Hz różne niekorzystne zjawiska. Na oko próbował bym go ciąć od około 3300 Hz 12dB/Oktawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetry sa ale z innego zestawu pamietasz o tym grzegorz1969

 

z tego co tak rozumiem to musze zastosowac zwrotnice drugiego rzedu z cewka i kondensatorem

 

Ale jakie albo co to juz nie mam pojecia

 

Jeszcze jakas mala pomoc Panowie

 

Chwilowo mi sie nudzi w pracy i tak szukalem w necie i znalazlem ze niby musze zastosowac cewke L=0,136mH a kondensator 17µF czy to jest dobrze czy zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz nic liczyć po prostu podstawiasz.

Link z wartościami elementów zwrotki: http://www.dobryton.pl/index.php?option=co...7&Itemid=97

 

Ja bym wziĄł do twetera 6,uF i 0,20 mH a woferka puściłbym tak żeby było inaczej 6dB/okt samą cewkę 0,20 (MUSI BYĆ Z ODPOWIEDNIO GRUBSZEGO DRUTU NIż TA PIERWSZA :rotfl: ) .

To byłby wstęp potem możesz duuuuuuuuuuużo dopieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raflip, a te zwrotki to są tylko na tweetery cz są 2way bo może warto je wykorzystać (jeżeli są 2way) i zobaczyć co z tego wyjdzie :)

tylko że dotąd było to na 25mm i przy głośniejszym słuchaniu było widać jak światła przygasają

A przewody pod maską powymieniane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz bedzie w innym samochodzie jak na poczatku

Tam byl altek 70A a teraz jest chyba 140A czy 120A

 

Te zwrotnice sa na 2 way ale z 13cm

wiec jeszcze raz mam zestaw

Focal 130VS i z niego chce wykorzystac same wysokie z zwrotnica

i Focal 165K2P same kicki i je chce uzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobacz jakie tam są elementy na woofer i sprawdź jakie to daje cięcie albo lepiej od razu podepnij i zobacz czy będzie Ci pasowało :?:

Co do kabelka to solidny 35mm2 powinien w zupełności wystarczyć tylko nie zapomnij o wymianie przewodu pod maską (aku - karoseria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak latwo sprawdzic bo to na razie czeka w kartonach na montaz

 

To by byl najprostrzy sposob tak to sprawdzic

 

Dobra musze pracowac bo juz mi marudza ze jeszcze nic nie zrobilem :?:

 

[ Dodano: 2010-01-16, 00:40 ]

Już jestem w domu i się dorwałem do tych zwrotnic i tak

 

Na dół jest filtr pierwszego rzędu

a na górę filtr drugiego rzędu z szeregowo wpiętym rezystorem

 

Czyli nie zostaje nic innego jak poczekać do montażu i sprawdzić jak to będzie razem grać

 

[ Dodano: 2010-02-09, 10:36 ]

Edit

 

A jeśli zakupie zwrotnice aktywna (alpine 3658) to czy to rozwiąże mój problem z podziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...