Skocz do zawartości

uDimension GLOW-2075 i PB L6C - slabe stereo?


rahueme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupilem do lapoka glosniki media-tech. Chodzilo mi o lekkie wzmocnienie i ku mojemu zdziwieniu bardzo ladnie graja i super slychac w nich efekty stereo.Jest duzo slabiej slyszalne. Glosniki smieszny pieniadz a w aucie mam za ladnych kilka zloty sprzet i nie ma takich efektow. Slychac ale to juz jak jest wyrazny podzial. Rozumiem ze kierowca nie siedzi idealnie na srodku balance mozna troszke sobie ustawic ale i tak to nie porownuje sie do tych glosnikow co w domu mam. Teraz mam pytanie czy to za sprawa lapoka i karty muzycznej tak ladnie gra , czy moze cos mam nie tak w instalacji ?

Specyfikacja:

Przod glosniki PB L6C pod

µ-Dimension GLOW-2075

Radio pionnier deh 70 bt.

A w bagazniku gosci w skrzyni zamknietej PB m12

pod wzmakiem Rodek R2180A .

Zasilenie

Plusy i minusy przy glosnikach nie pomylone. Na radyjku mam upalona mase RCA ale zrobilem mostek z obudowy i jest git to chyba nie powinno byc to.

Moze jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nagraj sobie jakiś testowy kawałek w którym sprawdzana jest separacja kanałów , tzn sygnał w każdym glosniku z osobna. Jeśli odtwarzany będzie sygnał w glosniku prawym posluchaj co słychać w glosniku lewym - jeśli nic, to wszystko jest ok i wina leży po stronie ustawienia sceny. Wiele czynników ma na to wpływ bardzo wiele czynnikow od montarzu glosnikow począwszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki bo jesli chodzi o separacje to slychac, tzn. Jak jest wokal w lewym to wyraznie w lewym slychac, ale nie slychac np. w tle jak jest efekt przejscia z prawego do lewego . Masz moze takowy kawalek testowy ? Ustawienie sceny.... Glosniki srednie mam w boczkach dzwi, co prawda jeszcze nie mam wygluszonych ich. Srednie tony mam przy lusterku przymocowane do trujkacika i sa skierowane pod katem w strone glowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie głośników to nie ustawienie sceny. Na efekt o jakim mówisz może mieć wpływ jakość radia, wzmaka, głośników ..ich sumaryczna jakosc .. Najlepiej pozyczyc jakieś inne radyjko i podłączyć na testy, jeśli będzie tak samo to pożyczyć wzmak. Najlepiej jakbyśmy podjechal do kogoś kto na ucho powie Ci co nie tak z Twoja scena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki pierwsze co to podmienie wzmaka, w sumie µ-Dimension ma 2x75W glosniki tez maja 75w a wczesniej jak nie mialem miejsca na skrzynke to mialem na nie ustawione pelne pasmo to mam wrazenie jak by dostawaly mocy az za durzo, ostro skrecony jest gain i bassu tez musialem duzo zjechac bo siadaly szybko. Jak dzwi wyglusze to bedzie zapewne lepiej ale czy az tak sie poprawi ? Czy rodka moge podlaczyc pod przod w celu testu czy on odbiega troche jakosciowo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...