Skocz do zawartości

Chrunch GP 15D2


Tribal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli byście mogli mi pomóc zaprojektować 2 skrzynki do wyżej wymienionego głośnika .Materiał 18mm mdf .Samochód fiat seicento z tego co się dowiedziałem (57Hz) ma buda.

1-Skrzynia pod DB-drag

2-Jak najniższy bass

 

1-Głośnik Chrunch GP 15D2

 

2-Parametry

 

NomZ 2+2

Sd 0,0809

Revc 0.95

BL 9.94

Vas 112.5/3.97

Cms 121

Mms 280.2

Fs 27.33

Qes 0.463

Qts 0.401

SPL@1W 89

SPL@2.83v 98.25

Xmax 15

Watt RMS 700

Watt Peak 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy której będzie ciśnienie większe :)

ja obstawiam że w okolicach 100 litrów, ale to takia wartość podana trochę na ślepo. trzeba by go mieć i kombinować troche

da sie w ogole cos sluchac przy takim strojeniu? :)

no to ba :rotfl: porządne zejście będzie w HH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy której będzie ciśnienie większe :hyhy:

ja obstawiam że w okolicach 100 litrów, ale to takia wartość podana trochę na ślepo. trzeba by go mieć i kombinować troche

da sie w ogole cos sluchac przy takim strojeniu? :)

no to ba :) porządne zejście będzie w HH

 

Uwierz mi ze napewno tego strojenia nie uslyszysz:P najnizej to polecam 33Hz ;] popieram fanatix ja bym zrobil bude 100-110L @ 33Hz do muzy a do db okolo70L @ 50-55Hz ale to juz wszystko zalezy od czestotliwosci rezonansowej auta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do db okolo70L @ 50-55Hz ale to juz wszystko zalezy od czestotliwosci rezonansowej auta:P

 

jeżeli częstotliwość auta wynosi około 57Hz to jaka powinna być obudowa ???

No to bardzo dobrze jesli znasz ta czestotliwosc czyli konkretnie bude stroisz na 57Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribal, wszystko masz napisane wyzej wystarczy dokladnie przeczytac.pozdr

 

mam jeszcze pytanko czy jeżeli przykładowo zrobię 2 skrzynki różnego litrażu i dam te same br to czy strojenie będzie takie samo w obu skrzyniach czy będzie różne .Jestem zielony w tym temacie a chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej .Może macie jakiś program do obliczania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorki Tribal że się znów wtrącę w twój temat, ale mam jeszcze jedno pytanko, wtedy pytałem się jakie mam strojenie i kolega hehepack (dzięki mu za to wielkie :P) obliczył mi ze mam ok 30 Hz przy 88 litrach netto(bez odjęcia objętości rury i głośnika) i przy średnicy rury 10 cm i długości 22cm, a chciałbym się dowiedzieć jaką mam zastosować długość rury żeby uzyskać strojenie 35Hz i na jakiej zasadzie to działa?? że jeśli np. będę skracał rurę to będzie częstotliwość rosła a jak wydłużę to będzie malała czy jak??? :P Jestem z tej dziedziny zielony :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie każdy . to zależy od prametrów głośnika, choć najcześciej robi się budy zalecane przez producenta

 

ale ja chce budę pod DB drag

 

[ Dodano: 2010-01-12, 21:01 ]

A ja zrobiłem taką jaka mi odpowiadała czyli maksymalną jaką mogłem włożyć zostawiając trochę bagażnika

 

u mnie nie ma problemu bo mój bagażnik zaczyna się za przednimi siedzeniami :hyhy: mam już jedną obudowę która jest do słuchania i chce zrobić 2 pod db drag a chcę żeby była jak najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribal

100 litrów i 2 rury fi 10 cm długie na 8 cm , co taje około 57 Hz

Kolega juz ci podal "idealna" skrzynie. Sklej taka i zobacz jak zadudni.

Zrob BR rurowy to bedziesz mogl zmieniac sobie strojenie bez koniecznosci przebudowy calej skrzynki. Nie tylko od pudla to zalezy[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...