Skocz do zawartości

Do tych co slyszeli i widzieli hx2 w akcji :)


spit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chlopaki

 

Od jakiegos czasu cwicze RF hx2 z serii power :D Plumka on sobie w closecie wg zalecen producenta w ok 30 litrach i ostatnio szatanski pomysl mnie naszedl ze moze jednak poswiece przedzial bagaznika na BR... to jest sporo bo ok 70 litrow a wiec decyzja nie jest jednoznaczna...

Ale teraz tak... czy ktos widzial i slyszal ten glosnik w closecie i w BR? czy roznica na korzysc BR jest tak duza ze naprawde warto? Jakie bylo strojenie skrzyni?

 

Pewnie zapytacie czym go zywie? A wiec podaje mu 1100 wat w 4 ohmach... Wczoraj spialem nawet go na 1ohma, zeby zobaczyc jego potencjal ale jak sie okazuje moja elektrownia nie jest na tyle wydajna zeby wyzywic 2 tys watow..;/ po za tym co mnie dziwi to, to ze na niektorych kawalkach gra idealnie a na niektorych wychyl membrany jest bardzo niekontrolowany... Ale to dokladnie jeszcze jutro potestuje bo dzisiaj juz mi sie nie chcialo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś HX2 od Jim-a Fasgate'a :D ewidentny sub który właśnie... w closedzie był gorszy do "wykarmienia" ale grał jakoś ...sympatyczniej :D niż w BR :D (logiczne) :hyhy: łoiłem w niego porządne 1000W od oldschooloewgo PPI (uczciwe tysiąc watów) .

O ile w closed było hm....jakby to powiedzieć precyzyjniej, dobitnie ...szło w dwunastnicę nerki i było no właśnie ...brak słów, to jak sklecilismy do niego BR to już była pompa całkowita szło w... ciemię i wywalało flaki :rotfl: . Pod koniec (jego bycia moim :hyhy: ) zakończyłem zasilaniem go jakimś malusim RF co dawał jakies 50 rockfordowsich watów w mostku i też było ...przyjemnie.

 

Oczywiście nie uważam wielbicieli dBdragu za ... "braci mniejszych" :rotfl: ale z wiekiem :rotfl: przychodzi na człowieka (lubiącego muzykę) olśnienie i zadajesz sobie pytanie ... dlaczego kiedyś MUSIAŁO być ...dużo by było dobrze :wstyd: ?

Co do sedna ta seria RF (papierowe membrany robione jeszcze w USA) to zacne, bardzo dobre grajki i jeżeli masz zaplecze, finanse i chęci ...kleć br-a , doświadczenia nie zdobedziesz czytając fora tylko ...działaniem :D .

 

Po pewnym czasie i tak zakończysz na sympatycznym systemie we furtkach (jak sie zaweźmiesz to 3 way :rotfl: ) suba wstawisz ...dla zasady :rotfl: .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ! no wlasnie i tutaj moj blad :D bo nie napisalem ktora wersje hx2 mam :rotfl: dokladnie kolego krzyzak podejrzewales :rotfl: mam 12" :rotfl: zreszta... po litrazu skrzyn jakie producent zaleca, i jesli faktycznie ktos sie bawil tym klockiem to wie o jakim glosniku jest mowa :D

 

tak, czy tak cos mi mowi co da mi zmiana skrzyneczki

Co do opisania w sposob dosc dosadny typ uderzenia basu, czyli w closecie precyzja i odczucia typowo nerkowe, to w Br wali w ciemie... i tutaj chwila zadumy, bo fakt faktem, jestem zdecydowanie zwolennikiem precyzji i basu raczej odczuwlnego na czesci nerkowej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif no ale z drugiej strony.. jak skrzyni nie bede mial odpowiedniej to sie nie przekonam jak on zagra... czyli tutaj swego rodzaju polemika na slowa jedynie moze isc :rotfl: co by bylo gdyby....

 

Co do kwestii olsnienia i zachety zeby zostawic tylko cos porzadnego we furtkach to spokojnie :wstyd: wiem co masz na mysli, bo niekiedy po prostu jezdze bez wlaczone hx'a, ale niekiedy niektore kawalki az sie prosza zeby odpalic go i sie troche odchamic :hyhy: mysle ze kazdy wie o co chodzi :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem sporo hx2 10" i 12" w br, dla mnie OK.

3xhx10" w br mi odpowiada bardzo.

 

Ige :) dla ciebie ok? :rotfl: to znaczy jak to dokladniej bys mogl opisac? ok moze byc... czy ok ale moglo by byc lepiej? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif np sprzedaj i kup cos innego a bedziesz bardziej zadowolony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bym mogl to opisac poniewaz nie potrafie pisac poematow o tym jak graja glosniki jak co niektorzy.

 

Mi bardzo odpowiada to jak graja, szybko, punktowo, mocno. Ale co mi sie podoba niekoniecznie musi podobac sie Tobie wiec najlepsze wyjscie zrobic skrzynke i posluchac samemu a jak masz glosnik to zaden problem :)

 

A gdybys mieszkal blizej mnie to bys mogl wpasc posluchac na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jakies tam informacje juz mam :) Ogolnie obiegowa opinia krazy o tym glosniku ze to dobry sub w zasadzie podzielam opinie i uwazam ze potencjal ma... sie zastanawiam jak go wykorzystac w 100 % http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ogolnie po spieciu na 1 ohma wyszlo szydlo z wora ze altek jest do zmiany... nie jestem wstanie zadowolic wzmaka na 2 tys watow :P

czyli najblizsza zmiana to jednak wrzucenie BR, a potem zabawa w polepszenie instalacji elektrycznej :) albo jak mi sie umysli to kolejnosc bedzie odwrotna :D

 

Ps. co zmienic przy zmianie altka oprocz kabla od niego do akumulatora? Dodam ze do instalacji mam wystarczajacy bo to jest 70 mm2. :P Zamowilem kiedys 50, a ze sprzedawca sie pomylil to przyslal mi 70 :P wiec taki zamontowalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. co zmienic przy zmianie altka oprocz kabla od niego do akumulatora? Dodam ze do instalacji mam wystarczajacy bo to jest 70 mm2. :) Zamowilem kiedys 50, a ze sprzedawca sie pomylil to przyslal mi 70 :) wiec taki zamontowalem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Zmieniasz całe okablowanie akumulatora.

Alternator, rozrusznik, buda. W różnych samochodach są różne połączenia.

Kwestia też taka jaki masz akumulator (jak stary i o jakich parametrach).

Przydałby się również jakiś bufor przy samym wzmacniaczu. Mały akumulatorek i kondensator.

Taki układ powinien już coś pomóc bo 2kW to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz całe okablowanie akumulatora.

Alternator, rozrusznik, buda. W różnych samochodach są różne połączenia.

Kwestia też taka jaki masz akumulator (jak stary i o jakich parametrach).

Przydałby się również jakiś bufor przy samym wzmacniaczu. Mały akumulatorek i kondensator.

Taki układ powinien już coś pomóc bo 2kW to już sporo.

 

Kondesator jest, ale wiadomo on tutaj duzo nie pomoze :) Po prostu pozostal z poprzedniej instalacji i go nie wyrzucalem

Akumulator przy wzmaku bedzie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif mysle cos kolo 34 AH :) ale to wtedy jak juz wprowadze zmiany w elektryce...

Mowisz ze potrzeba jest zmiana rozrusznika? Czy aby napewno?? Nie po prostu takie sa zalecenia ale ogolnie koniecznosci nie ma z blaku laku??

Akumulator to Centra Futura, kupiona w Czerwcu 64 Ah 720 A bodajrze... wiadomo nie jest to jakis szczyt techniki, ale ostatnia tez nie jest, zreszta na temat akumulatorow mozna powiesc napisac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfff aaaa :) sorki hehe bo jestem po emocjonujacym meczu i jakos jeszcze nie ochlonalem z emocji jakos przyczytalem bez wczytywania sie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

No tak, no to mniej wiecej wiem w ktora strone teraz pokierowac swoje dzialania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra chlopaki dzieki za pomoc :D napewno wskazowki wykorzystam;]

 

Teraz powiedzcie mi jeszcze cos na temat strojenia;] to co zaleca producent to wiem... ale rzecz biorac chodzi mi o glebokie zejscie ale i przy okazji moze udaloby sie jednak posluchac czasem czegos szybszego niz np hh...

teraz pytanie czy strojenie na 34 hz bedzie grubo przegiecie czy jednak warto sprobowac?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My stroilismy na jakos 35-38Hz dokladnie nie pamietam bo to bylo jakis czas temu, gra to jak juz pisalem wczesniej bardzo dobrze i mi osobiscie niczego nie brakuje.

 

no tak o ile powiedzmy 36hz i w gore napewno byloby ok, tak ponizej tego obawiam sie ze moze troszke zamulic... ale z drugiej strony chce jak najnizsze zejscie :D i jak tu czlowiek ma sie zdecydowac..;/ powinni wymyslec skrzynki plynnie regulowane :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odgrzewam kotleta... Stałem się szczęśliwym posiadaczem HX2 10". Teraz moje pytanie, w jaką skrzynkę go pakować? Closed Czy BR? Wcześniej miałem jako suba IT MDS 10S. Słucham szybkiej muzy i precyzyjny bas jest dla mnie priorytetem. Z IT byłem zadowolony, ciekaw jestem jak będzie w przypadku HX2. Największy problem jaki mam, to zasilenie tego kloca. Czy na początek 500W z Autotek 601x wystarczy? Chodzi mi o to, czy przy nowym setupie, nie będzie gorzej niż przy starym :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...