Skocz do zawartości

Moj poczatek z CA prosze o pomoc


pokus_pn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na poczatek.

Od niedawn jestem uzalezniony od CA jak wszyscy tutaj i postanowilem nareszcie zaczac moja przygode. Wieze ze pomozecie mi przez to wszystko przejsc bo mam duzo pytan na ktore nie znam odpowiedzi. Na poczatek kupilem oczywiscie radyjko cda-9855r i pierwsze pytanie dotyczy oczywiscie zestawu przedniego bo narazie nie mysle o bagaju chociaz przy wyborze trzeba go wziac pod uwage ze oczywiscie kiedys zamieszka tam subwoofer i nie chcilbym zeby zagluszal cara reszte. Drzwi rzecz jasna beda wytlumione. A wiec pod uwage biore kilka propozycji i mam nadzieje ze wasze doswiadczenie pomoze mi w wyborze zestawu optymalnego. Slucham glownie muzy house trance i troszke czarnej moje typy:

1.Dego SP-650

2. DLS UP6i

3. Helix Rs6 Competition ( narazie poza zasiegiem ale czy warto doplacac)

4.Focal 165 KPS lub KR2 ( narazie poza zasiegiem ale czy warto doplacac)

5.Morel Dotech 6

6. Alpine SPR-17S

7. RE XXX 6 Comp

 

kolejnosc przypadkowa

 

nastepne pytanie czy lepiej wziasc dwukanalowy klocek i dawac na zwrotnice czy 4 kanalowy i kazdy glosnik osobno i ciac na radiu??

fajnie jakbyscie pwiedziel jeszcze do jakich glosnikow jaki klocek wybrac bo nap focale i RE sa 2 omowe chodzi mi rownież o firmy ktore ze saba dobrze graja

Dzieki wielkie za fachowa pomoc i Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego - bardzo poprawny system w całym paśmie, dobry, szybki kick, tweeter może troszke ostrawy ale nie ma sie co sugerowac tym bo wina prawdopodobnie leżała po stronie reszty systemu kiedy ich słuchałem

 

DLS - ciepłe, miłe dla ucha brzmienie, głęboki, miękki kick (musza zostać zasilone dość mocnym wzmacniaczem aby pokazały pazur). Dobra średnica, ale jak dla mnie grają troche "za mdło"

 

Helix - mistrz dokładności, precyzji i szczegółów. Tweeter to prawdziwy skalpel, wg mnie dobrze jest je połaczyć z jednostką/wzmakiem ktora nie ma ostrej góry, bo mogą niekiedy zakłuć w uszy. bardzo szybki i precyzyjny kick, może nie tak głęboki aczkolwiek jesli drzwi są odpowiednio wytłumione i woofer zamontowany - będzie bardzo ok. Ogólnie super zrównowazony system, nic nie wychodzi przed szereg ani nie ma jakichś deficytów, wymagający pod kątem instalacyjnym jak i w doborze pozostałych komponentów (nie ma co dawać ich pod byle jaki piec czy radio bo nie zagrają nawet w połowie tak jak powinny)

 

Focal KR2 (ten model akurat sluchałem) - powiem szczerze ze w tej cenie spodziewalem się więcej, tweetery grają w moim odczuciu tak, jakbys je czymś przykrył, są detaliczne aczkolwiek w tej kasie - można chcieć wiecej. Srednica akurat bardzo dobra, nawet mnie to zaskoczyło troche, kickbas jest szybki, tam gdzie potrzeba głęboki, ogólnie bez zastrzeżeń, również wymagają solidnego montażu i konkretnego zasilenia

 

Morel - miałem kiedys ten system, tweeter w tej cenie zestawu jest ok, dokładny, fajnie sie go słucha, aczkolwiek pod radia Alpine bym ich nie stosowal (potrafią zmeczyć przy ostrej muzyce), za to woofer bardzo dobry, piekielnie szybki, miękki głęboki kick, sam byłem zaskoczony po zamontowaniu, aczkolwiek rownież potrzebują troche watów żeby zagrały z jajami. Ogolnie w tej cenie bardzo przyzwoity system, trzeba tylko uwaznie dobrać reszte klocków, no i możnaby zwrotnice fabryczną poprawić...

 

Alpine - akurat nie słuchałem, nie wypowiem się

 

Re Audio - z jakościowym graniem ten system ma mało wspólnego, ja bym go raczej widział pod mocnym wzmakiem do produkcji dużej ilości decybeli z potęznym uderzeniem woofera.

 

mysle że co nieco pomogłem, gdybyś miał konkretniejsze pytania wal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o taka charakterystyke mi chodzilo wielkie dzieki

nie pozostaje mi nic innego jak skupic sie na helixach nie musza schodzic az tak nisko bo od tego bedzie sub. jakbys to widzial? czy alpinka cda-9855r da rade? to mowisz ze jednak robic system aktywny? co rozumiesz przez pojecie wymagajacy sprzet? myslalem nad helixem P400 albo Steg K4.02 tylko ciezko obecnie z uzywkami pasowalby tez Audison VRx 4.300 ale to juz poza moim zasiegiem finansowym. pod czym sluchales tych glosniczkow?? Niechcialbym tez zeby zaraz zrobilo sie z tego wszystkiego 5000 pln i przekroczylo wartosc mojego autka Zaczynam dopiero moja przygode, wiec glosniki luz rozumiem to podstawa w sumie 500 pln roznicy to nie tak duzo a z tego co mowisz uslysze roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...