Skocz do zawartości

Przód aktywnie


lklukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że ostatnio jestem nie zadowolony z mojego systemu przedniego postanowiłem coś zmienić. Mój system to Proa Coloris + Vifa d26nc-05-06 w wersji wyglądającej jak ss2904 ze stalowym frontem, którą proa nazwało neo26. Ale do rzeczy. Aktualnie gra to pasywnie podłączone do jednego wzmacniacza Xetec p2 2x205W przez cewkę i kondensator dla wysokotonowca. Mimo podobnego spl obu głośników tweeter prosi się o l-pad tak na moje ucho -3dB (tak bym próbował najpierw). Jest poprostu krzykliwy, ostry, głośny i wogóle nie zachowuje się w tym towarzystwie jak na tweeter dobrej firmy przystało. Został wybrany prze zemnie z powodu dużej liczby dobrych opinii w "towarzystwie" audio i forach internetowych polskich jak i zagranicznych.

W domu leży i się kurzy mój poprzedni wzmacniacz genesis/dls b40. Moc 2x20w genesis watts a na jakimś forum zlazłem, że ma moc 30-35w.

Moje radio to eclipse cd8445e możliwością 3-way.

Mam taki plan:

1 way-sub regulacja 63-200Hz ze zboczem od pass-24dB

2-coloris na xepec p2- regulacja 200-10kH zbocze jak wyżej

3-vifa na genesis/dls b40 - regulacja chyba od 1kH do 16 ale nie pamiętam a zbocze jak wyżej

moje pytania są następujące:

co myślicie o takim rozwiązaniu?

czy może lepiej zaprojektować pasywną zwrotkę?

czy taka różnica w mocy obu wzmacniaczy ma znaczenie?

bo boję się, że przy głośniejszym słuchaniu zabraknie góry.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może lepiej zaprojektować pasywną zwrotkę?

czy taka różnica w mocy obu wzmacniaczy ma znaczenie?

bo boję się, że przy głośniejszym słuchaniu zabraknie góry.

Długi czas jeździłem z B40 na średniaku i tweeterze a woofer grał pod studio500.Nie było z tym problemu.na Twoim miejscu spróbowałbym pobawić się pasywnie.Skoro masz drugi piecyk nie zaszkodzi podłączyć system w biamping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas jeździłem z B40 na średniaku i tweeterze

to ciekawe właśnie tak myślałem rozwiązać sprawę w dalszej "pogoni króliczka". Mój plan był taki żeby woofer aktywnie pod p2, średniak i tweeter aktywnie od dołu przez b40. A pasmo pomiędzy średni i tweeter pasywnie.

Co u ciebie grało na środku? Ja planuję tec sq3 słuchałem ostatnio u herdiego i byłem w szoku. Dla mnie rewelacja. A cenowo 329zł też jest ok. A na góre na początek ta vifa a później w planach któryś z nowych ss discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...