Skocz do zawartości

Zabudowa subwooferów w boczki bagażnika


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko, jak wiecie chcę zabudować 2 sztuki 10" w boczki bagażnika. Pytanie dotyczy potrzebnych materiałów. Chcę zrobić obudowę z żywicy i tylko przody dać z mdf'u. Z tego co wyliczyłem jeden boczek ma długość ok.50 cm i szerokość ok 40 cm. Oczywiście do tego trzeba doliczyć boki no ale liczę że tak 100cmx100cm to z dużymi zakładkami na jedną warstwę maty szkalnej wystarczy. Jaka ma być gramatura tej maty ? 300 czy 450 ? Ile warstw dać na skrzynkę ? Cztery wystarczą czy więcej ? Przy czterech warstwach wychodzi 4 m2 na jeden boczek czyli 8 m2 na dwa. Wystarczy cze kupić więcej ? I co ważniejsze to ile żywicy kupować bo matę to jeszcze sobie wyliczę jak będę wiedział ile warstw ale z żywicą mam problem, nie wiem ile tego idzie. Litr, dwa, trzy ? Potraficie określić to mniej więcej ?

 

Orientuje się ktoś może gdzie można taniej kupić matę i żywicę ? Bo u nas nie kupię więc zostaje mi allegro. A może jakiś inny sklep na necie ?

I poszukuję uchwytów/zawiasów tak żeby móc otwierać płytę ze wzmakiem aby można się było dostać do koła zapasowego. Wiecie gdzie takie zawiasy można kupić bo szukałem a allegro ale nie znalazłem nic.

 

P.S. Jeśli uznacie że nieodpoweidni dział to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile warstw dać na skrzynkę ?

Żeby skrzynka miała odpowiednią sztywność to musisz zrobić grubość ścianki ok 5-10mm.Warsw wejdzie dużo więcej i dlatego jak ktos robi to wkłada możliwie dużo mdf'u.

 

Acha, czyli można zrobić z tego co wnioskuję żałóżmy pierwszą warstwę z żywicy a potem powklejać kawałki mdfu i potem znów żywica na to ? O tym nie pomyślałem.. A tam gdzie jest jakiś kształt typu nieprosty to wystarczy kilka warst żywicy i maty rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli można zrobić z tego co wnioskuję żałóżmy pierwszą warstwę z żywicy a potem powklejać kawałki mdfu i potem znów żywica na to ? O tym nie pomyślałem.. A tam gdzie jest jakiś kształt typu nieprosty to wystarczy kilka warst żywicy i maty rozumiem ?

Miałem na mysli że tam gdzie to możliwe wstawiasz kawałki mdf'u(19mm lub 22mm)a tam gdzie nie ma płaskich powierzchni robisz z żywicy którą łaczysz trwale wszystkie kawałki ze sobą.

 

[ Dodano: 2009-12-29, 13:48 ]

Poszukam fotki jak robiłem cos takiego może Ci coś to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanine przesączaj absolutnie minimalną ilością żywicy. A maxtz, ma racje bo częsciej idzie szybciej to zrobic z MDFu :) Mało tego nawet lepiej to gra.

Inna sprawa taka, żeby zaplastrować kilkoma warstwami papierowego plastra powierzchnie, na którą bedziesz nakładał żywice i tkanine.

 

Później taką skorupe wyrywasz z wnęki, czyścisz, szlifujesz i dorabiasz przednia scianke z MDFu i łączysz ją ze skorupą. Dalej obróbka, wygłuszenie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. mamy zdjęcia więc możemy przykombinować ale jest lipa z kształtem boczka.

 

 

http://img682.imageshack.us/img682/3038/dsc01052w.jpg

 

http://img690.imageshack.us/img690/9646/dsc01054u.jpg

 

http://img690.imageshack.us/img690/9756/dsc01057a.jpg

 

 

Myślę że to trochę rozjaśni sprawę bo boczek jest fajansiarski choć pewnie wy z gorszymi pracowaliście. Teraz pytanie jak robimy skrzynkę przyjmując że będą wsadzone RE SR-10, chyba że musimy szukać czegoś co zagra lepiej na małym litrażu. Są dwie wersje, ta z krótszą linią i z dłuższą, zapomniałem zmieżyć wysokość ale pójdę potem do garażu i jeszcze domierzę. I co wy na to ? Drugi jest podobny więc nie robiłem już zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo I rok 94, wysokość jest 40cm także jeszcze lepiej :P To myślisz że lepiej zrobić całość z mdf'u ? Wolałbym mniejszą opcję, nadrobimy wysokością skrócenie żeby litraż został ?

 

Jak tylko z mdf'u to są dwie wersje, pierwsza prostsza i druga ze skoszonym boczkiem.

http://img406.imageshack.us/img406/1568/dsc01060a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, chłopaki już napisali większość

jestem po zabudowie podobnej wnęki systemem takim jak chciałeś zrobić czyli przód MDF reszta żywica. Jest to babranie straszne i drogie.

Mi na jedne boczek poszło ponad 3 litry żywicy.

Z dniem dzisiejszym wiem że następna zabudowa będzie praktycznie tylko z płyty.

Weź wywal tą szmatkę z boczka bo bardzo możliwe że jeszcze ładne kilka litrów wejdzie pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, powiem tak, chciałbym kupić 2xRE SR-10 ale nie wiem czy z kasą się wyrobię, na nowe mnie niestety nie stać wolałbym w używce ale tak do 700 stów i pewnie ich poszukam. mattom powiedział że w tej cenie może jakieś Vibe mi znajdzie, ma poszukać ale co to będzie to nie wiem.

Ile przy krótszej wersji będzie litrów ? Liczę że teżok. 15l i bo liczyłeś przy mniejszej wysokośći i do tego muszę znaleźć jakieś głośniki bo boczków nie powiększe, muszę ogarnąć się z tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...