Skocz do zawartości

VW Passat B5 :)


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

K@mil, ja Ci radzę pojechać raz drugi trzeci na giełdę

zobaczyć jakie auta interesują Cię gabarytowo i cenowo

 

z takim napalaniem się jest bez sensu bo życie weryfikuje wszystko. Sam miałem kupić diesla w małej budzie a kupiłem benzynę w większej do tego marka nie tak oklepana.

 

I jeszcze takie jedno pytanko. WTF dlaczego kombi? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF dlaczego kombi? :wstyd:

 

Pisałem już....

 

Dziennie robię około 70 km, dodatkowo montuję jakieś różne anteny satelitarne, monitoring itp. Więc bagażnik się przyda, jakiś subwoofer też zagości pewnie... :P

 

Diesel ze względu na spalanie... Wrocław korki itp więc albo gaz albo diesel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę astrę GSi 16v z gazem niż golfa vr6 z gazem
zacznijmy od tego że gaz w takich samochodach to pomyłka, VR6 nie jest samochodem dla "debili" o ten silnik trzeba dbać to odwdzięczy sie bezawaryjnością. wg mnie to nietrafione porównanie jak juz to GSI vs. ABF a po za tym szukamy innego auta :P

Kamil najlepiej będzie jak pojeździsz każdym samochodem i sam ocenisz bo takie przegadywanie jeden drugiego tylko Ci namiesza.

Każda marka ma swoje dobre i słabe strony. Dla jednego będzie więcej plusów dla innego minusów i bardzo dobrze. Ja miałem 2 ople i 3 już na pewno nie kupie, teraz mam VW ale nie ze względu na sam fakt że auto mi sie podoba i spełnia moje oczekiwania ale głownie z powodu zamiłowania do tej marki i możliwość modyfikacji nie dużymi kosztami no i atmosfera na zlotach niepowtarzalna.

Kamil zgłoś się do zakupu kontrolowanego :wstyd:

 

Aha, ostatnio widziałem na giełdzie w Rzeszowie passata po lifcie 1.9tdi 115koni ful opcja, klimatronik, skóra i inne bajery, od pierwszego właściciela auto kupione w polskim salonie cena w granicach 18kzł głownie chyba przez kolor bo miał kremowy ale jak dla po prostu cudo, lądować air ride koło min 19 zoll i lans pełną gębą :P Co ważniejsze gość który go sprzedawał facet około 50 w ogóle nie zachwalał auta co rzadko się zdarza wśród sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ostatnio widziałem na giełdzie w Rzeszowie passata po lifcie 1.9tdi 115koni ful opcja, klimatronik, skóra i inne bajery, od pierwszego właściciela auto kupione w polskim salonie cena w granicach 18kzł głownie chyba przez kolor bo miał kremowy ale jak dla po prostu cudo, lądować air ride koło min 19 zoll i lans pełną gębą :hyhy: Co ważniejsze gość który go sprzedawał facet około 50 w ogóle nie zachwalał auta co rzadko się zdarza wśród sprzedających.

 

Pewnie podstawiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, bez złośliwości ale Ty uraz to chyba masz do lepszych autek.Miałem i astre i golfa fakt że nie były to gsi czy gti ale zawsze mam porównanie.Drugie bezpośrednie porównanie bo g4 kombi(moje) i astra2 kombi(mojego kolegi).Gorszą taczka nie jechałem od czasów dzieciństwa gdy nas pały nysą rozwozili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee bez urazy ale Ty to masz chyba uraz do Opla :cwaniak: A g4 wg mnie to fajne auto bardzo udany egzemlarz tej marki i równiez na astre 2 bym nie zamienil, tak ze luz :P

 

Mojej awersji nie nazwalbym chyba urazem... To po prostu raczej swiadomosc ze placac za golfa 3 place za znaczek, i ta swiadomosc a takze jakze spaczony gust nie pozwolilaby mi na kupno tegoz bardzo przecietnego wozidła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że G3 miałem dość długo tdi 90ps i chwale sobie chyba najbardziej ze wszystkiego co miałem.Tamten silnik był zajebisty,teraz już takich nie robią.W moim G4 też niby podobny ale już nie to.A czym nowsze to w ogóle porażka.

Pytasz czy mam uraz do opla?Raczej nie aleraz się w niego wpakowałem i starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, piszesz tak, jakby Opel był najgorszym autem a VW cudem:P

 

A przecież porównując Golfa do Astry, Paska do Vectry, to VW nie są 2x obszerniejsze w środku, nie mają luksusowego wyposażenia... nie ma między nimi przepaści, tak jak to można wyczytać z Twoich postów:) Przewagę wyraźną ma VW w dieslach tylko.

 

Jako kierowca Opla przyznam, że VW można uznać ogólnie za lepsze auta ale rynek to weryfikuje. Po 1, każda marka miała mniej lub bardziej udane modele. Po 2, jak szukałem autka chciałem coś pokroju Golfa/Leona ale trafił się Opel w świetnym stanie - Golfa/Leona ciężko było ładnego znaleźć (w określonej cenie). Przez 4 lata żadnej poważnej awarii. Coś tam w osprzęcie silnika padło, to tanio i szybko naprawiłem. Jedna rzecz, która mnie więcej kosztowała i co jest podobno dosyć częstą przypadłością w Astrze II: silniczek przy nagrzewnicy. Wymiana w ASO 400zł, bo mechanicy za bardzo nie wiedzieli jak to ugryźć. A tak to nic się nie działo - bo najważniejsze kupić zadbane auto i dbać o nie. Wcześniej miałem Vectre A, z tym samym silnikiem co Astre... ale w gorszym stanie. Raz na miesiąc coś przy silniku padało. Po pewnym czasie już cały osprzęt był wymieniony:) Inny przykład. Kolega kupił sobie Golfa 4 1,9 130KM. Można powiedzieć zajebista fura. Osiągi, wykończenie i w ogóle: przecież to VW... jak szybko musiał go sprzedawać, bo coś w silniku zaczęło źle pracować, a wiadomo jakie są koszta napraw diesla:) (nie pamiętam już szczegółów).

 

Także nie przesadzajmy. Znaleźć zadbane auto i żeby się podobało właścicielowi - unikać jedynie konkretnych roczników/silników, które są wadliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, piszesz tak, jakby Opel był najgorszym autem a VW cudem:P
Być może tak to odbieracie.Ja nie porównuje wielkości czy wyposażenia.Interesuje mnie sama jazda.Poza tym dla mnie vw nie jest jakimś cudem,następnego nie kupie.Od czasu gdy kupiłem pierwszą toyke postrzeganie motoryzacji przeze mnie się znacząco zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim porownujac OPLA i VW ( nie mowie tu o konkretnych modelach ) trzeba sobie odpowiedziec co mi w danej kwocie zaoferuje dana marka np. ASTRA II i Golf 4 kwota 15tys. i pytanie w tej kwocie jakie wyposarzenie i stan zaoferuje mi VW a co zaoferuje mi OPEL i nie mowie tu o kwesti bezawaryjnosci bo w jednym jak i drugim przypadku mozna trafic na felerny egzemparz mowie tu o wysposazeniu , roczniku , przebiegu to samo porownujac Vectre do Passata kwota 15tys za ta kase trudno kupic paska w jakotakim stanie a vectre ighle na wypasie z tegho samego rocznika sie dostanie lub z 2- 3 lata mlodsza , piszecie ze silniki diesla sa duzo lepsze w VW , fakt spalaja mniej ale TDi i DTi jedne jak i drugie sa raczej bez awaryjne juz nie bede pisal o konkretnym przypadku jak TDI sie psuje co chwile a juz drugie autko z DTi smiga az milo bez najmniejszej awari , ale powiem wam ze zakup diesla do CA szczegolnie takiego klekota jak TDI i DTI to wzmozone koszta wygluszenia bo ja poprostu nie moge tego sluchac stare diesle maja swije zalety ale dzwiek traktora w samochodzie za kilkanascie tys to zbrodnia jeszcze zeby to bylo jakies HDI to nie powiem w c5 z HDI dzwiek nie przeszkadza ale w tych tak.

 

 

Wiec reasumujac przydluga wypowiedz , to na miejscu k@mila poprostu zastanowil bym sie na spokjojnie na czym mi zalerzy na wypasie , na wygladzie , na znaczku na masce :P , roczniku , tanich czesciach , ekonomicznosci hmmm.... pewnie na wszystkim ale 15tys to nie jest kwota z ktora mozna poszalec wiec z czegos trzeba zrezygnowac a kwestie opla forsuje moze i z tego powod ze to juz 3 opel i wszyystkie przecza stereotypa ale tez dlatego ze opel zaoferuje duzo wiecej za 15tys niz pasat a i czesci sa tansze

 

Powodzenia w wyborze :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać komentarze i pogrzebać dalej :P do innych aut też się przyczepili, bo nic nie jest bezawaryjne, raz trafi się udany model, raz nie :hyhy:

 

A wojna jakiej marki auto jest trochę śmieszne jak dla mnie :P. Z mojego punktu widzenia, chodzić, szukać, testować - jazdy próbne. Jeden lubi taczkę, inny wybierze puch, jednemu spodoba się 'kanciak', natomiast inny wybierze 'cygaro' czy 'beczkę'. Jak w CA dla każdego coś się znajdzie i każdy coś sobie wybierze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam Paska B5 przed liftem, '98 110 klima i tempomat. Chwale sobie jego ekonomie i sposob jazdy. Auto dla dziadkow ? Nie sadze, nie jestem fanem zapie**** po ulicach i mi to auto odpowiada. Sczegolnie ze eksploatacja to wymiana wachaczy moze byc problemem finansowym ale do przebolenia za jakosc. Ewentualnie Bora, tez fajne auto. Za swojego wydalem 18.300, 4 miesiace temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swojego wydalem 18.300, 4 miesiace temu.

kuuu... te auta kiedys stanieja? Tesc za swojego golasa 97 dal na gotowo 16tys a tyle samo dal kumpel z ktorym jezdze do roboty codziennie za Rovera 75 1.8 w bogatej wersji + lpg do niego z 99r Zgadnijcie co sie prezentuje, i czym sie lepiej jezdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za passata B5 trzeba dac 18-20 000 zeby pozniej w niego nie trzeba bylo za duzo pakowac, da sie jeszcze je kupic w ladnym stanie, 2 znajomkow i dziewczyna ma B5 i nie narzeka, bardzo komfortowy i diesel 110km bardzo ekonomiczny

 

a ogladales np Mazdy Xedos6 np 2.0V6 z gazem lub za taka kwote zeby ja zagazowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...