Skocz do zawartości

port szczelinowy vs rura dla duzych mocy


twisterNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam maly problem. sub re audio mx 15 mam w mocnej skrzyni mdf 25mm 100L z portem szczelinowym. gra dobrze. ale chcialbym to zainstalwoac w civicu 5 gen. bagaznik maly i zalezy mi na tym zeby wszystko wazylo duuzo mniej.

planuje zrobic nowa skrzynie mdf 18mm 90L ze scianka pochylą dopasowaną do bagaznika i porty BR w postaci dwóch rur. co bardzo zmniejszy gabaryty i wage.

teraz pytanie czy dla takich mocy taka dosc "licha" skrzynka spelni swoje zadanie jak ta która mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 90L to za mało na ten głośnik. Druga sprawa, że civic 5 gen na fabrycznej elektrowni jest w stanie w sumie pociagnąć około 600W RMS... Trzebaby może pomyśleć nad czterema portami Fi 100 o odpowiedniej długości. Wszystko zależy od zasymulowania obudowy.

Będziesz miał problemy z prądem. W ostatnim Civicu, którego widziałem, siedział aku 45A i jakis mizerny altek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi tylko o skrzynke. akurat altek 170A da rade :) jesli chodzi o rozmiar skrzyni to w 100L 34 hz gra dobrze generlanie glosnik to chyba to czego szukałem.... i baaardzo nisko, nawet za nisko pod muze ktora slucham heh :) wiec dedykowane przez producenta 90L i 35 hz bedzie bardziej uniwersalne pod moja muze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla helona 12:

 

http://img39.imageshack.us/img39/8056/dscf1014u.th.jpg

http://img259.imageshack.us/img259/8291/53546666.th.jpg

 

 

Zastosowalem porty okragłe... Pozwolilo mi to na podniesienie czestotliwosci z 30hz na która wstepnie zestrojona została skrzynia z Helonem, a pod która tego suba nie dało sie słuchac... Gdybym został i budowal na szczelinie zdecydowanie trudniej byloby zmienic strojenie...

 

 

Jak i do Emphasera 15:

 

http://img37.imageshack.us/img37/2214/dscf0113po.th.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/6892/dscf0115w.th.jpg

 

 

W tym momencie znów poszedlem w BR okragły i poszedlem tez za rada producenta odnosnie strojenia... Znow pojawia sie kwestia "niedosytu" i tym samym mozliowsc kombinacji ze strojeniem. Tym razem mysle raczej nad wrzuceniem kolejnego portu bo wydaje mi sie ze to co zaleca producent to mało...

Ale do rzeczy. Nie mam problemu z okraglymi BR-sylikon + wkrety i nie ma zadnych klopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, 4 porty Fi 100 + odpowiednia ich długośc dla rządanego strojenia :) Kłania sie moje motto - zalecenia producenta często można stuningować albo w ogóle pominąć w pogoni za lepszym graniem :P

Pamiętaj, że masz 2.5 KW głośnik, który troche dmucha i ten przepływ trzeba odpowiednio rozblokować i przepuścić. Normalnie dla tej mocy i przepływu powietrza stosowałoby sie szczeline na wewnętrzną wysokość skrzyni i bez obliczen zakładając co najczęsciej wychodzi, jakieś 10-11 cm szeroką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dla tej mocy i przepływu powietrza stosowałoby sie szczeline na wewnętrzną wysokość skrzyni i bez obliczen zakładając co najczęsciej wychodzi, jakieś 10-11 cm szeroką.
Nie uznaje słowa "normalnie"

 

Pamiętaj, że masz 2.5 KW głośnik,
I raczej miałem do wczoraj...

 

4 porty Fi 100 + odpowiednia ich długośc dla rządanego strojenia :)
to zalecenia dla skrzyni spl'owej dla tego suba tak gwoli scisłosci A tu powiedzmy miało to grac po cywilnemu, ale to juz nie istotne w tym momencie bo całosc znalazła nowego własciciela. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...