Skocz do zawartości

Rozdzielenie zwrotnicy ES-6C


luki 76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to dlaczego?

Dlatego że jak każdy produkt z budżet ligi nie odwdzięczy się znaczną poprawą.

Jak chłop chce niech walczy, w ten sposób rozumując to twoja praca w Yarisie idzie na marne bo przetworniki do HE nie należą więc po co to robisz skoro .... z gówna bata nie ukręcisz?? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kolwiek taki zestaw podłącze zagra tak samo tak. Nie testowałes ich w ten sposób ale wiesz bo to jest budżet liga.

 

 

Na pewno dostaną wiecej mocy dzieki czemu zyskają na dynamice. Aktualnie dostają 50 Rms z juniorka. Słuchałem ich po mocniejszym wzmacniaczem i zdecydowana poprawa była.

Na szczescie nic mnie to nie kosztuje wiec spróbuje takiego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dostaną wiecej mocy dzieki czemu zyskają na dynamice.

a co ma piernik do wiatraka?

Na szczescie nic mnie to nie kosztuje wiec spróbuje takiego połączenia.

czy ja zabroniłem Ci spróbować?walcz,chciałem Ci tego zaoszczędzić.

Herdi, pozostawię Twoją wypowiedź bez komentarza.Chyba że przemyślisz co napisałeś to wtedy pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz co z tego wynikło.

 

Ja taką operację przeprowadziłem , ba nawet juniorem było to pędzone ... wnioski ? Mogłem płynnie regulować ten nieznośny tweeter i ominąć tę wkurzająca diodę :)

 

PS: na elce jest temat w którym jest schemat PB , więc wystarczy poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz że ta dioda jest tam nie dla ozdoby?

 

Jaka ozdoba chyba w tjuningowanej bryce fajnie to wygląda ...wali po gałach i tyle ..a że jeszcze mruga do rytmu ...fuj.

 

PS: zestaw bez oczojebnej diody grał identycznie i bez problemów do końca tzn. sprzedaży PB. Dodamy że zabezpieczenie PTC też usunąłem ..zresztą w każdym usuwam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herdi, pozostawię Twoją wypowiedź bez komentarza.Chyba że przemyślisz co napisałeś to wtedy pogadamy.

Już to zrobiłeś, i oczywiście nic wnoszącego nie napisałeś - jak poprzednio zresztą, no bo co możesz napisać jak mam rację :) - nie napisałeś jak to zrobić ale nie nie rób bo nie warto - więc odp. Ci w ten sam sposób - Radek wybacz ale to takie głupiomądre gadanie ehhhh.

Tak swoją drogą to poza funkcjonalnością takiego rozwiązania to sam osobiście większego sensu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, czepiacie sie. wy sie bawicie w 3-wayach i kloockami ktore sa warte wiecej niz chociazby moje auto. no i fajnie macie mozliwosci i fundusze to robicie zarabiste granie. ale jest takie powiedzenie "kazdy orze jak moze" slyszeliscie kiedys? wiadomo ze ES-6C to nie jest jakis super hajend ale nie kazdy sobie moze pozwolic na najwyzsze serie dls'a focala czy innych. luki 76, moze nie miec funduszy na cos z wyzszej polki ale dysponuje mozliwoscia zrobienia biampingu, wiadomo ze nie bedzie to jakies mega granie ale na pewno bedzie JAKAS poprawa. A przy okazji czegos sie nauczy. Wiec lepiej jest zamiast go zniechecac to zachecac, niech CA nie stanie sie kolejna sztuka tajemna tego swiata, niech bedzie przystepniejsza dla zwyklych smiertelnikow. tyle odemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, czepiacie sie. wy sie bawicie w 3-wayach i kloockami ktore sa warte wiecej niz chociazby moje auto. no i fajnie macie mozliwosci i fundusze to robicie zarabiste granie. ale jest takie powiedzenie "kazdy orze jak moze" slyszeliscie kiedys? wiadomo ze ES-6C to nie jest jakis super hajend ale nie kazdy sobie moze pozwolic na najwyzsze serie dls'a focala czy innych. luki 76, moze nie miec funduszy na cos z wyzszej polki ale dysponuje mozliwoscia zrobienia biampingu, wiadomo ze nie bedzie to jakies mega granie ale na pewno bedzie JAKAS poprawa. A przy okazji czegos sie nauczy. Wiec lepiej jest zamiast go zniechecac to zachecac, niech CA nie stanie sie kolejna sztuka tajemna tego swiata, niech bedzie przystepniejsza dla zwyklych smiertelnikow. tyle odemnie.

Fubu źle mnie odebrałeś, no właśnie piszę o tym że jak luki chce to niech się bawi :), tylko biamping jest właściwie dobry przy aktywce/czasówkach, i jedyne dobry w tym to elastyczność ustawień ale jak często to się robi ? :), ja sam wolę pasywkę i do takowej powrócę. Jeśli ma nadmiar kanałów to tez może to sobie wykorzystać, bardzo dobrze że chce próbować i walczyć - niech walczy, nie ma tu czepialstwa a jedynie .... ekonomia haha ot po prostu głośno myślę

co do przerobienia, to przeważnie wystarczy ciachnąć jedną ścieżkę i wlutować się drutem :D jak da zdjęcie foty to nawet można mu pokazać gdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten sposób rozumując to twoja praca w Yarisie idzie na marne bo przetworniki do HE nie należą więc po co to robisz skoro .... z gówna bata nie ukręcisz??

Porównujesz najwyższy system Philips'a z powerbasem.Znasz te gówno że zabierasz głos?Ja znam z czasów zachłyśnięcia się forumowiczów es-6c i nadal twierdze że rozdzielenie zwrotek nic szczególnego nie wniesie.

powiem szczerze, czepiacie sie. wy sie bawicie w 3-wayach i kloockami ktore sa warte wiecej niz chociazby moje auto. no i fajnie macie mozliwosci i fundusze to robicie zarabiste granie. ale jest takie powiedzenie "kazdy orze jak moze" slyszeliscie kiedys? wiadomo ze ES-6C to nie jest jakis super hajend ale nie kazdy sobie moze pozwolic na najwyzsze serie dls'a focala czy innych. luki 76, moze nie miec funduszy na cos z wyzszej polki ...

Właśnie dlatego napisałem że nie warto.Ja w swoim życiu przeszedłem już tą drogę co luki i pewnie kilku innych userów ma przed sobą.Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi przed tym powiedział daj spokój nie warto.Zaoszczędził bym czasu,nerwów i kasy a teraz bym sporo więcej wiedział.To były czasy gdy nie było internetu i gotowych, podstawionych pod nos rozwiązań.

 

[ Dodano: 2009-12-28, 09:20 ]

Szkoda że nie potraficie uczyć się na cudzych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Niektórzy zachowują się tak po świętach jakby dostali od mikołaja tylko rózgę i mają kiepski humor, ale ...

1) Prawdą jest, że ten zestaw PB może kosztować więcej niż oferuje jakości. Możliwe jest także, że mimo włożenia w jego tuning wiele pracy i pieniędzy efekt nie będzie zadowalający. Za takie informacje na pewno autor postu by podziękował, jednak jeśli z jakichś względów chce się uczyć na tym zestawie to go przynajmniej nie zniechęcajmy. (Jeździć na nartach nauczyłem się pomimo, że robiłem to bez instruktora i narty były za długie co najmniej o 15 cm);

2) Faktem jest, że nieraz lepiej i łatwiej uczyć się na głośnikach znacznie tańszych i ... nie koniecznie droższych. Przykład -> w Xantii fabrycznie były montowane woofer-y Audax-a i .... gorsze tweetery. Uważam jednak, że bawiąc się i ucząc robić zwrotnice na takich woofer-ach i tanich ale w miarę dobrych tweeterach Philips-a można szybciej usłyszeć co i jak się zmienia i zrobić w miarę poprawnie grający zestaw (co prawda z mocą rzędu 20 Wat ale jednak);

3) Nieraz zabawa w samo "rozdzielenie" zwrotnicy mija się zupełnie z celem więc albo stawiamy sobie za cel polepszenie grania zestawu przez zmianę cięć i wymianę elementów zwrotnicy na lepsze albo .... odpuśćmy gdyż efekt samego rozdzielenia zwrotnicy był przerabiany przez innych i nie dał żadnego pozytywnego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...