Skocz do zawartości

Parę klocków, logiczna całość?


dyzio767
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam trochę zebranego sprzętu i chciałbym złożyć w całość.

Jeżdżę dużym sedanem, słucham bluesa, rocka itp. Chciałbym w aucie uzyskać jak najlepszą jakość, niekoniecznie głośność.

 

Posiadam:

Wzmak Sony XM 4045 (czterokanałowy), którym chciałbym zasilić przód.

Przód to: zestaw trzydrożny separowany Canton Pullman RS5 łącznie z oryginalnymi zwrotnicami. Modyfikacja to woofery Ground Zero z serii Radioactiv. Drzwi wygłuszone.

Nie wiem jak to podłączyć...Mogę zmostkować, moge też podłączyć na zasadzie Bi-amping. Zwrotnice Cantona są cztery-dwie do wooferów i dwie z podziałem na średnie i tweetery.

Który sposób będzie lepszy i czy bi-amping w mym przypadku ma sens?

 

Jednostka sterująca to Alpine CDA-9856R - nic o niej nie wiem-dopiero zakupiłem..

 

Drugi wzmacniacz to Signat Ram 3 Mark II, którym chciałbym napędzić suba na głośniku Rockford Fosgate Punch HE2 25 cm -srebrna membrana z chromowanym logo -w skrzyni BR (jest spiety na 2ohm-nie mam pojęcia czy to dobrze czy źle i czy tak powinno być w stosunku do posiadanego Signata...)- prosze o pomoc w poprawnym skonfigurowaniu głośnika ze wzmacniaczem

 

Kable- wystarczające.

 

Jest to moja pierwsza zabudowa audio, nie znam się na tym i prosze o podpowiedzi "łopatologiczne" bym miał szansę zrozumieć o czym piszecie. Ma wiedza o audio jest szczątkowa i wybiórcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge też podłączyć na zasadzie Bi-amping. Zwrotnice Cantona są cztery-dwie do wooferów i dwie z podziałem na średnie i tweetery.
I ja tak bym zrobił :hyhy:

 

czy bi-amping w mym przypadku ma sens?
Tak tym bardziej, że wymieniłeś wofery na GZ więc będziesz miał możliwość lepszego 'dopasowania" zestawu.

 

est spiety na 2ohm-nie mam pojęcia czy to dobrze czy źle i czy tak powinno być w stosunku do posiadanego Signata
Pracuje on w 2ohm w mostku więc jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge też podłączyć na zasadzie Bi-amping. Zwrotnice Cantona są cztery-dwie do wooferów i dwie z podziałem na średnie i tweetery.
I ja tak bym zrobił :)

 

czy bi-amping w mym przypadku ma sens?
Tak tym bardziej, że wymieniłeś wofery na GZ więc będziesz miał możliwość lepszego 'dopasowania" zestawu.

 

..mam jeszcze opcje użyć oryginalnej zwrotnicy od GZ do wooferów, która tnie zupełnie inaczej niż cantonowska. Cantonowski woofer chodził bardzo nisko-GZ wypada przy nim baaardzo blado. Czy lepiej by GZ grały pełnym basem niemal bez średnich, czy podłączyć do zwrotki GZ i puścić pasmem kikbasowym i średnimi tonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, najlepiej gdybyś to podłączył i sprawdził sam, czy pasuje Ci granie GZ ze zwrotkami od cantona, od GZ czy pełnym pasmem, w żadnym przypadku ich nie uszkodzisz. Oryginalna zwrotka GZ ma podział chyba 3.5-4kHz, canton nie pamiętam ale duuuuuużo niżej. Tak byłoby najprościej i bez dodatkowych kosztów jak narazie, jak się nie spodoba to napisz co jest nie tak a czego oczekujesz i będziemy myśleć dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..podłączałem jak radzisz i...nie wiem. Coś jest nie tak. Na cantonowskiej GZ się jakby "męczy". Uciąłem ją na wzmaku filtrem i jest lepiej, ale....ale nie wiem co. GZ na swej zwrotce gra jakby "sucho". W żadnej wersji dźwięk mi do końca nie odpowiada. Może coś zmieni podpięcie Alpine o której pisałem powyżej (aktualnie mam podłączone jeszcze stare radio MP 35 Blaupunkt)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz to warto, zawsze będzie jakieś pojęcie jak gra z innym radiem.

 

Generalnie proponuję wybrać się na spot grupy Łódzkiej i tam na 'żywo' napewno coś wymyślą, druga sprawa - może ten profil grania woferów Ci nie pasuje i nic nie zrobisz, ale nie ma się co martwić, warto pojechać na spot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...