Skocz do zawartości

ALPHASONIK PMA1800A -opinia lub pomoc w wyborze monoblock'a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w wyborze wzmacniacza do subwoofer'a Rainbow Amboss 12" x 2, obudowa zamknięta. Będzie to grało w passacie 3BG sedan. Bas ma być mocny i dynamiczny. Szukam wzmacniacza o odpowiedniej mocy i jakości stąd pytanie o tego Alphasonik'a. Zna ktoś tą firmę, słuchał ktoś i może coś o nim powiedzieć. Będę wdzięczny za opinie i jestem jak najbardziej otwarty na wszelkie sugestie odnośnie alternatywy dla ww wzmaka (używki jak najbardziej) :hyhy: Reszta systemu to: vibe se-k60 pod Alpine 3555 a jednostka to Becker Monza aha jeśli chodzi o cenę to tyle ile być musi (wzmak z tematu to dla mnie koszt około 1000zł) czyt. mam około 1500 - 2000zł ale jeśli będzie potrzeba to dozbieram :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca pytanie brzmi czy bagaznik Ci bedzie potrzebny czy nie :hyhy:

generalnie to bagażnik mi się przydaje :) sub jest już kupiony (zajmuje sporą jego część :D ) teraz szukam odpowiedniego wzmacniacza, który by go zasilił. Mało mam jeszcze doświadczenia ze sprzętem tej mocy dlatego dopytuję tutaj, między innymi o tego Alphasonika, wydaje się być odpowiedni ale nie mam pojęcia co to za firma tak naprawdę (mało o niej na necie można przeczytać...) a nie chciałbym kupić czegoś, co nie będzie warte gotówki weń zainwestowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może audison vrx 1.500 :) spokojnie kupisz w tej kwocie, spiąć w 2ohm i będzie git. Nie wiem z jakiej części dolnośląskiego jesteś, ale jak coś to mogę 'udostępnić' do odsłuchu vrx'a (ale mój nie na handel !).

myślałem już nad audisonem ale w moim przypadku jest jeden zasadniczy problem (dotyczy to również odsłuchu przez Ciebie zaproponowanego) a mianowicie mieszkam na stałe w Anglii o ogranicza mnie tutejszy rynek :) używek mogę szukać na ebay.co.uk ale Audisona akurat ciężko trafić za rozsądne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEC Competition poszukaj :)

firma praktycznie niedostępna w UK :) jak wiele innych z resztą, nad czym ubolewam... są za to inne jak ten alphasonik nieszczęsny...naprawdę nikt nie miał styczności? Ciekawy jestem ile wart jest sprzęt tego producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia radzil bym trzymac sie z daleka od firmy alphasonic. Interesowalem sie nia gdy mieszkalem w Irlandii, zakupilem od nich jakis wzmak, ktory to odmowil posluszenstwa po ok 4 miesiacach normalnego ( spkojnego ) grania. Niechciano uznac naprawy gwarancyjnej, potem mialem prblemy z odzyskaniem kosztow.. Znajomy mial podobne przejscia. Najleprze gdy koles z customer service przekonywał mnie ze AS to taki brytyjski odpowiednik rockforda, tylko trochę leprzy i za mniejsze pieniądze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, dzięki piękne, dobrze wiedzieć takie rzeczy zanim się dokona zakupu

Wobec powyższego wracam do punktu wyjścia :) poszukiwany monoblock do zasilenia 2x Rainbow Amboss 12" w zamkniętej obudowie w sedanie...ktokolwiek może coś doradzić będę bardzo wdzięczny :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-12-31, 14:16 ]

panowie, żeby nie zakładać kolejnego tematu...decyzja zapadła i do zasilania nowego suba (2x12" Rainbow Amboss) posłuży STEG z serii K. Moje pytanie do tych co mają więcej rozeznania w temacie ode mnie, który model lepiej się sprawdzi k2.03 (ok.1700W/2ohm) czy nie warto dopłacać i lepiej kupić k2.02 (1100W/2ohm) bo będzie wystarczająco mocny dla tego suba. Jednym słowem czy dopłacając do mocniejszego usłyszę różnicę w dźwięku (dynamika i szeroko pojęta jakość basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...