Skocz do zawartości

Piec pod ES6c, Laguna IphI oraz inne pierdy...


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko odpaliłem na moich ustach pojawił się wielki banan :) Bardzo ładne wysokie tony
Entuzjasta "zylety" :)

Nie myl ES-6C z S-6C, bo między nimi jest spora różnica, na korzyść ES-6C.

 

A co do axtona to c502 brzmiał jak za kocem, c508 niekoniecznie musi brzmieć tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mułowaty to on chyba jest, jak podłączyłem Signata ROC2 to było zdecydowanie ostrzej, Axton mi lepiej pasuje:)

Mówimy o tym samym, tylko inaczej to nazywamy :)

C502 brzmi jakby koc wrzucić na głośniki, a przy tym basu niewiele z niego.

CAA50 o dziwo lepiej się sprawdza.

Po zmianie na philipsa dap600, mastah był bardzo zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

jednak jest tam ten axton ktory jest troche mulowaty i moze uspokoic gore

a miałes z nim do czynienia? Co znaczy "mułowaty axton" wogole??

 

Oczywiscie ze mialem z nim do czynienia i dzieki temu stracilem jaki kolwiec szacunek do tych wzmakow o co chodzi z mulowatym koledzy wyzej okreslili ze gra jak przez koc , dynamika to jakas kpina jedyne co mozna o nim powiedziec ze mozna za jego pomoca utemperowac ostre tweetery ale moium zdaniem w takich cenach mozna znalesc gory lepszych klockow

 

[ Dodano: 2009-12-26, 02:11 ]

I to jest wlasnie w odniesieniu do

 

Entuzjasta "zylety" :)

 

Ze wlsnie nie koniecznie bo axton moze uspokoic gore

 

[ Dodano: 2009-12-26, 02:16 ]

A jaki wzmacniacz polecili byście do mojego systemu? Podobno Audisony mają dość "miękkie brzmienie"? a możę Audio System? To też niby włoska firma..

 

 

Podstawowa sprawa to to ze tobie ma sie podobac , posluchales swojego systemu i jestes szczesliwy i o to chodzi , my mozemy miec swoje opinie na temat poszczegolnych klockow z twojego systemu ale nie slyszelismy ich dokladnie takiego polaczenia jak masz ty , kolejna sprawa to montaz ( aplikacja ) glosnikow i srodowisko samochodu wiec to ze ja uwazam axtona za mulaso grajacy wzmak nie znaczy ze on sie tobie nie moze podobac , wiec dopuki jestes zadowolony to nic na sile nie zmieniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z mulowatym koledzy wyzej okreslili ze gra jak przez koc
ja dobrze wiem jak graja modele tej serii chodzilo mi o to jak mozna powiedziec "mułowatry" o wzmaku...

 

Moim zdaniem Audiosny niskich serii przynajmniej nie sa warte wydawanej kasy podobnie jak U-dim...

 

Poszukaj Kenwooda serii KAC, moze jakas Alpinke 2x 60 to troszke uspokoisz ten zestaw. Albo doloz i pojdz w strone przeznaczenia tego zestawu i zasil je jakims mocniejszym RF'em starszej serii ewentualnie czyms co zagra po "hamerykancku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna powiedziec "mułowatry" o wzmaku..

Ano można. Jak nie wierzysz to sprawdź sobie kiedyś magnata z serii classic(np. 240, 180 lub 360) :)

 

Moim zdaniem Audiosny niskich serii przynajmniej nie sa warte wydawanej kasy podobnie jak U-dim...

Na SRX'a może i szkoda kasy, ale LR i LRX to przyzwoite piece

 

moze jakas Alpinke 2x 60 to troszke uspokoisz ten zestaw

Tja, jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po kilku dniach słuchania zauważyłem że troszkę brakuje mi dołu, o ile wysokie mi się podobają to uważam że kopnięcia powinno być nieco więcej. Głośniki są solidnie zamontowane, drzwi dobrze wygłuszone to może właśnie wina pieca? I tak mam w planach go zmienić więc się zastanawiam na co, na pewno jakiś old, i pewnie pójdę w stronę dwóch wzmacniaczy :)

 

mastah22 myślisz że taka alpinka z czarnych serii albo v12 czy ten rf sprawdzi się? Nie będzie za ostro?

No i chciałbym coś z filtrem hp żeby nie męczyć wooferków bo zdaje się że moja jednostka ma hp ale bardzo wysoko tnie, tzn tylko na tweetery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chciałbym coś z filtrem hp żeby nie męczyć wooferków bo zdaje się że moja jednostka ma hp ale bardzo wysoko tnie, tzn tylko na tweetery..

Od dołu radia masz przełącznik F/R+sub i 3way, sprawdź, na której pozycji jest ustawiony przełącznik. Powinien być na tej pierwszej.

Wtedy przód i tył masz normalny HPF w zakresie 30-200Hz, a sub LPF o takim samym zakresie.

Sprawdź czy nie masz za wysoko HPF'a ustawionego, że basu nie ma.

 

A co do wzmaka, to poszukaj w twojej okolicy ludzi z jakimiś oldami i sprawdź jak to zagra na innych piecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie zatrzęsie ale nie powiem że nie ma basu, niektórzy się dziwili że tyle basu z samych drzwi może się wydobyć :) Ale może to ja przesadzam i oczekuję nie wiadomo czego.. muszę posłuchać innych systemów.

 

Cursor jesteś pewny że w 9812 jest taki przełącznik? bo ja nie znalazłem, ale wiem że na wzmacniacz idzie całe pasmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Ze wlsnie nie koniecznie bo axton moze uspokoic gore

zdecydowanie uwazam inaczej...

 

 

Wytlumacz bo porownywalem z us apsem 1600.4 , alpine 3517 , sony xm 6040 , i axton byl jedynym wzmakiem ktory poprostu odbieral wszelki zapal do gry tweetera , gora sie cofnela stala sie malo wyrazista rozmyta caly zestaw stracil na dynamice

Porownaj go do DAP'a bo tez go slyszlem i dzieli te wzmacniacze moim zdaniem przepasc muzykalnosci i dynamiki wiec jak mi np. na tym przykladzie porownasz to moze zrozumiem , napisz tez jakie radio bralo udzial w odsluchach

 

 

sanders156 napisał/a:

o co chodzi z mulowatym koledzy wyzej okreslili ze gra jak przez koc

ja dobrze wiem jak graja modele tej serii chodzilo mi o to jak mozna powiedziec "mułowatry" o wzmaku...

 

 

Tak samo mozna powiedziec o wzmaku mulowaty jak i o np. samochodzie i oznacza to to prawie to samo czyli brak dynamiki tylko w innej sytuacji

 

 

moze jakas Alpinke 2x 60 to troszke uspokoisz ten zestaw

 

 

Naprawde tak uwazasz ?

Nie slyszalem tych wszystkich klockow grajacych razem ale znajac brzmienie alpine ze starych seri oraz brzmienie PB i 9812 to bym sie troche bal takiego polaczenia bo to dopiero moim zdaniem byla by zyleta

 

 

Moim zdaniem mocno gora moze grac i nie przeszkadza mi 9812 nawet w polaczeniu z oldem alpiny ale jeszcze w tym zestawie musi byc miejsce dla dobrych , jakosciowych tweeterow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pomylilo mu sie z 9815, tam napewno taki jest :zawstydzony:

Jak znajdę na tuningforum temat o tym, to podeślę. Ktoś pisał o tym przełączniku i chodziło właśnie o 9812, kwestia taka, że nie ma tylu opcji co 9815 po ustawieniu "3way", chociażby osobno regulowanego LPF dla woofera nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...