Skocz do zawartości

skrzynia basowa i wzmacniacz do 1500zł.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Tak więc planuje kupno skrzynii basowej i wzmacniacz, totalnie się na tym nie znam i nie chce kupić czegoś co będzie łupało chaotycznie i proszę was fachowców o pomoc w dokonaniu wyboru !

 

Moje autko to hatchback (jeżeli to ma znaczenie)

Radyjko to: JVC KW-AVX710

głośniki: magnat power plus 216 + wygłuszenie (niedawno małym kosztem chciałem poprawić fabryczną jakość dźwięku w aucie no i CA troche mnie wciągneło)

słucham muzy: rap, hh i house, natomiast dziewczyna raczej słucha hitów z eski :)

Budżet na całość nagłośnienia plus minus 1500zł.

 

I teraz

 

moje oczekiwania to czysty, niski i powalający bass :) zastanawiałem się nad:

Subwoofer GT5-1204BR oraz monoblok JBL GTO 3501e

ale nigdy tego sprzętu nie słyszałem więc proszę was o pomoc co kupić !

 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ludzuie maja z tym JBL :) Chociaz ten glosnik to hit elektrody :) Napisz czy wszystko ma byc nowe czy moze byc uzywka , do HB nie jest potrzebne zbyt wiele mocy zeby bylo dobrze ale jak mam rozumiec chcesz demolki w smochodzie a jakosc odsluchu to sprawa drugo rzedna , tylko w takim rozwizaniu przemysl to ze jezeli przod jest budzetowy i bez wzmaka to za mocny sub go przekrzyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a mniej więcej jakiej mocy skrzynka da porządany efekt niskiego bassu?

nigdy nie miałem skrzynii więc nie mogę sobie wyobrazić czy 1100W to dużo czy wystarczy np. 300W

aha i jeszcze jedno :) zauważyłem że ta skrzynia JBL GT5-1204BR jest tańsza i ma moc 1100W max, a dwa razy droższa np. ROCKFORD FOSGATE P1L 112 ma tylko 300 W max .... o co w tym chodzi ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że ta skrzynia JBL GT5-1204BR jest tańsza i ma moc 1100W max

 

Nie patrz na moce maksymalne bo one są znikome. :) Patrz na moc RMS - moc ciągła, którą dysponuje głośnik.

 

zauważyłem że ta skrzynia JBL GT5-1204BR jest tańsza i ma moc 1100W max, a dwa razy droższa np. ROCKFORD FOSGATE P1L 112 ma tylko 300 W max .... o co w tym chodzi ??

 

Kolego, jakość grania, jakość wykonania, firma. Rockford Fosgate nie porównuj do Jbl :) Bo to w zasadzie dwa inne światy. (tak uważam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że ta skrzynia JBL GT5-1204BR jest tańsza i ma moc 1100W max, a dwa razy droższa np. ROCKFORD FOSGATE P1L 112 ma tylko 300 W max .... o co w tym chodzi ??

 

Kolego, jakość grania, jakość wykonania, firma. Rockford Fosgate nie porównuj do Jbl :) Bo to w zasadzie dwa inne światy. (tak uważam)

A czym taki Rockford P1 różni od JBL GTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym taki Rockford P1 różni od JBL GTO?

 

miałem na myśli ogólnie a nie poszczególne modele, źle się musiałem wyrazić, przepraszam. :)

Koniec takowego OT. :)

Ogólnie, też nie można żadnej firmy skreślać, bo chociażby seria power i gti, to nie chiński chłam.

Pisząc takie ogólniki to wrzucasz wszystkie produkty jbl'a do jednego worka z napisem "chińszczyzna".

 

Prawda jest taka, że JBL w temacie akustyki ma znacznie większe doświadczenie od rockforda.

Pierwsze sale kinowe nie nagłaśniał RF, a JBL, a było to ponad 100lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał, nie miał ale jbl obecnie robi praktycznie sam chłam. Ma swoich kilka udanych produktów jak chyba każda firma no ale jeżeli chodzi o markę to RF jest o niebo lepszą marką choć i ona się popsuła. Ogólnie amerykańskie klocki już od dawna nie uchodzą za takie jak kiedyś uchodziły. Najlepszy przykład Soundstream.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem z Dls'em Mw 12 :P gral pod Us amspem 1600 :P jak to gralo? Bardzo fajnie i przyjemnie... kupilem go wtedy w uzywce za cos ponad 500 zl... i wcale nie zalowalem, nic a nic, wszystkie glosniki jakie slyszalem do 500 -600 zl bil na glowe no ale wiadomo cena detaliczna to nie 600 zl:) Jl'a niestety nie mialem okazji obsluchiwac u siebie wiec sie nie wypowiem jak by to wygladalo w bezposredniej konfronacji...

Co tutaj wiecej moge powiedziec? dynamika na przyzwoitym poziomie (nie jest to moze to co w Hx2, ktora teraz posiadam, ale naprawde jest calkiem niezle), zejscie lekko pociagliwe ale dynamiczne, glosnik raczej do grania niz do nawalania, ogolnie godny polecenia :P

powiem wiecej, mialem mozliwosc podlaczenia takich 2 u siebie :P ale to juz nie wywarlo na mnie wrazenia, nie jestem zwolennikiem 2 przetwornikow tego typu w aucie, owszem uderzenie bylo duzo wieksze, buda wreszcie ruszylo, (w celu zobrazowania - telefon polozony na dachu wreszcie zaczal tanczyc - Rf hx2 3112 tego nie robi :wstyd: ) ale samo kopniecie i samo zejscie o niezbyt duzo sie poprawilo a jedynie cisnienie :P ale tak jak mowie ja nie jestem zwolennikow 2 przetwornikow tego typu na dluzsze granie, z prostej przyczyny ;] "bas zaczyna mi zaslaniac wokal" :P

A Dls mw 12 nie gral w dedykowanej dla siebie skrzyni a gral w 2 skrzyniach closed, 34 litry oraz 26 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...