Skocz do zawartości

Laik pyta - jaki wzmacniacz i sub?


młody77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem Helixy DB 62.1 Wszystko gra fajnie, ale jak wsiadłem do auta kolegi, który ma subwoofer z tyłu to mnie zatkało. Zestaw z przodu słabszy od mojego, ale oddał bym go za ten basik z tyłu. Jako, że w dziedzinie car audio delikatnie mówiąc nie jestem ekspertem, dlatego pytam was.

 

Nie chcę pakować horendalnych sum we wszystko. Czy da radę tanio kupić jakiś wzmacniacz i skrzynie basową? (bede musiał sprzedać Pionka 200MP, który nie ma wyjścia na wzmaka, jeśli dobrze kojarze i kupie cos za podobne pieniądze tyle, że z owym wyjściem).

 

 

Co radzicie? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da radę tanio kupić jakiś wzmacniacz i skrzynie basową?

 

"Tanio" to jest pojęcie względne. :rotfl:

Musisz określić budżet na jakim możemy się zatrzymać, określić styl muzyki i jaki to jest samochód. :)

 

A po drugie tak jak mówi kolega, blackdragon8904. :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak udało mi się ustalić, to ma on suba Peiyinga, ale nie wiem dokładnie, który. Zapewne jest to ten:

 

http://www.allegro.pl/item850502683_subwoo..._400_sklep.html

 

Podobno ten zestaw był podłączony bez wzmacniacza. Jakiś sub aktywny czy coś. Właśnie sie dowiedziałe, że mógłbym odkupić tego suba za cenę jaka jest teraz na allegro, tylko teraz czy warto?

 

Jak by to zagrało...?

 

Pioneer 2000MP

http://media.audiojunkies.com/pioneer-mp3-cd-2000mp-headunit.jpg

 

Helix DB 62.1

http://www.extremeaudio.de/images/helix-brax/Helix_DB62_1.jpg

 

i ew. zakup subwoofera aktywnego Peiying BC250W, cały zestaw bez wzmacniacza

http://www.peiying.pl/sites/default/files/imagecache/produktfoto/peiying/photo/PYBC300W_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto - Mondeo '99r. Muza to w przewadze trance, rap... ale w sumie to wszystko po trochu.

Budżet... hmm nie określiłem. Przymierzam sie do zakupu, nie myślałem jeszcze ile ew. bym na to przeznaczył, chciałbym jak najmniej. Dajcie jakieś przykłady, gdzie za małe pieniądze będzie coś już przystępnego. Nie wiem czy potrzebny będzie wzmak + sub czy obejdzie się samym subwooferem (przypominam, laik pyta :rotfl: )

 

 

Jeśli ze wzmakiem, to musiałbym myśleć żeby najpierw sprzedac radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :rotfl: tamto mu zostaw, lepiej teraz konkretnie pomysleć nad czyms nie zadrogim, ale przebijającym ten sprzęt z 2-3 razy albo i wiecej i wtedy mu pokazesz jak Twój sprzęt gra bedzie zgrzytać zębami z zazdrosci :) sam ze swojego doswiadczenia wiem ze zawsze moze być lepiej gdy nam się juz wydaje ze jest super :) ile max mozesz na sprzęcik wydac ? masz cos odłozone juz ? pracujesz ? bo jesli tak to warto sobie po mału odkładać albo pozyczyc kasy troche od kogos i mozna myslec co mniej wiecej da rady w tej kwocie zmieścic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peiying

 

Trochę ciężko będzie znaleźć głośnik + skrzynia + wzmak w cenie ~205zł

Przyjemnie by się tutaj spisał RE Audio RE 12 S4 ale budżet samego głośnika tu już prawie 300-350zł

Najważniejsze jest to jakim budżetem kolego operujesz. Wtedy można już szukać czegoś konkretnego. A wszystkie produkty Peiying sobie z góry daruj. I tak jak mówią moi przedmówcy, "zostaw go koledze by dalej się cieszył tym super bassem" :rotfl: Ewentualnie RE Audio RE-10 S4 ok. 250zł ale to nadal cena samego głośnika. :) Podaj kolego budżet, wtedy powalczymy :) Aaa.. No i musiałbyś się pozbyć tego radia. Na coś co posiada minimum 1pare RCA (wyjście sygnałowe z radia na wzmacniacz + sterowanie pospolicie nazywane "remote") :D

 

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...