Skocz do zawartości

Co zagra głośniej??


xion86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie który zestaw zagra (co najważniejsze) GŁOŚNIEJ poterzniej i lepiej zatrzesie autem,wytworzy większe ciśnienie

i da o sobie znać z daleka

a mianowicie helon15 czy rf t215 Oczywiście zasilane 1kw

Do jakiej muzy nadaje sie kazdy z tych subów i czy rf nada sie na zawody??

Pozdro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rf nada sie na zawody??

 

rf t112 przy ok 1,5kW na 2 sztuki miałem wynik ponad 148dB wiec głośniczki na zawody jak najbardziej się nadają. tym bardziej ze t2 masz w planach. nawet nie odczuje tego 1kW.

A co do helona to on dopiero gra ale jak mu naprawdę da się kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderzenie ,czyli co?

jeżeli o uderzenie ciśnieniem to znacznej różnicy nie powinno być po średnica ta sama. ewentualnie dojdzie skok membrany.

mogę tylko porównać do t1 bo takiego posiadam i wychył membrany ma imponujący lecz cewka na przesterze przy częstotliwości poniżej 30Hz potrafi uderzać o dolny nabiegunnik

Ale w t2 nie powinno być z tym problemów gdyż budowa jest nieco inna i jest wyższy i tym samym więcej miejsca ma cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chce coś co ma mocniejszego kopa od helona a zarazem posłuchać na tym muzy

Czy dobrze wybrałem typując T2? a może jest cos innego o nie za dużej mocy do 2kw..

Helon mi sie podoba bo ma dużą skuteczność czyli przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc potrafi pokazać swoje ''pazury'' :/

 

[ Dodano: 2009-12-21, 21:21 ]

Miałem mx18

ostro rusza autem ale basu to za bardzo nie czuć bo jest za miękki i miałem go na 3 różnych strojeniach czyli chodzi o sam sub a nie strojenie chociaż napewno ma ono wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz bo czasami wyliczanie skrzyni nie trafi w gust tylko trzeba nanieść własne przeróbki :) Tylko kto mi pożyczy t2 na odsłóch :)

A jeszcze takie pytanie Jeżeli mam 2 suby to lepiej dać na nie oddzielne piece czy jeden mocny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie

2 piece to dodatkowe kłopoty typu jak i gdzie dodatkowe przewody dać, gdzie to zainstalować czy nawet wysterować mniej wiecej tak samo wzmacniacze , ale tez jak się ma głośniczki po 1 ohm to tera znaleźć piecyk który da w miarę wystarczająco mocy w 0,5ohm o ile będzie stabilny na tyle albo 2ohm. no ewentualnie szukać głośniczków tak aby po spięciu miały 1ohm najlepiej. hoc i w 2 ohm to wystarczy monobloki spinając o ile maja taka możliwość i będą pracować na pełnej mocy w 2ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie Jeżeli mam 2 suby to lepiej dać na nie oddzielne piece czy jeden mocny??
Jestem skłonny zaryzykowac stwierdzenie ze 2 osobne.... Po tym jak koles regularnie na 2 CP i 2 pionkach za 200zł w kombi cisnie po 144-144,5 czyni to nader godnym zastanowienia :)

 

Swoja droga na 12 słabo zasilonej z Ground Zero pykło mi 141,9 bez specjalnych spin w kierunku spl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 Ja miałem vrx1.500 wiec nie chodzi o moc tylko o dzwięk suba a mx mnie nie zadowolił niestety :) a moj temat stąd ze chciałem porównać te 2 suby as i rf przy tej samej mocy :zawstydzony:

A co do raptora to raczej nie zrobi on większego zamieszania niż hehon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od dużej przestrzeni lepsza jest ...tylko jeszcze większa przestrzeń"

(prawie)Za którymś z konstruktorów samochodów.

:hyhy:ADAM OPEL :hyhy:

Henry Ford :hyhy:

 

 

W przypadku helona, nie nastawiałbym się na szybki bas. To jest pompka do robienia wyników, nie bez powodu ma 4" cewkę nawiniętą płaskim drutem, duży układ magnetyczny robiący także za radiator dla cewki.

Jak już mastah22 wspomniał, masz za słaby wzmacniacz do jegnego i drugiego głośnika, więc najpierw pomyśl o zmianie wzmaka.

Jeśli muzyki chcesz też słuchać, a nie tylko czuć, to powróciłbym jednak do wspomnianego VRX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuje zmianę wzmacniacza i dobry prąd by się przydał :)
Heh, 1kW to już dużo, a wykarmić 2kW to trochę trzeba się jednak namęczyć, o gotówce władowaną w elektrownie nie wspomnę ...

 

[ Dodano: 2009-12-24, 14:36 ]

Jak można zabierać się do robienia zadymy np. helonem z 1kW na pokładzie?
Ja 'czułem' raz helona 15' zasilonego z 1.1kW i ciśnienie było git moim zdaniem, a auto to vw polo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co by było, ale jak na tamto autko było aż nadto, elektrownia z tej polówki została w 'serii' poza dodatkowym aku z tyłu, przy 2kW i słuchaniu jak Paweł słucha, altek byłby do wymiany bo ten już by nie dał rady, a wymiany na samym altku by się nie skończyły ...

 

Kto miał jakiś prądożerny piec i wykorzystuje jego moc to wie o co mi chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...