Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz


whatsup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Opla Corsę B. W nim mam zamontowane głośniki z przodu Sony Xplod HA1727 180W 30RMS (Odseparowany system 2-drożny z tweeterami). Na tyle posiadam jajka Sony F6936SE MAX 300W 60W RMS (3 drożny). Chciałbym dokupić do tego jakiś używany niedrogi wzmacniacz. Ogólnie to co teraz mam mnie nawet zadawala, lecz non stop spotykam sie z opinią, że to wszystko pod wzmacniaczem zagra dużo dużo lepiej. Głośniki teraz grają przez zwrotnice, podłączone do Radia Sony XPlod GT225C. Polećcie mi jakiś tani, a zarazem dobry wzmak najlepiej z okolic łodzi, wtedy mógłbym go odebrać osobiście. Myślę nad 4 kanałowym aby na razie obsłużył 4 sztuki głośników, a w niedalekiej przyszłości bym sobie go zmostkował i podłączył jakaś niewielka tubę. Nie oczekuje dyskoteki w aucie. Nie chce zmieniać głosników na inne, nie jestem jakimś zafascynowanym audiofilem, chce aby sobie coś tam grało. Jeżeli moje myślenie jest nie trafne, wyprowadzcie mnie z błędu.

 

Pozdrawiam

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no tak jak już sony to sony. A powiedzcie mi czy jest sens zasilac w przyszlosci wzmakiem moje sony jajka + suba. Moze lepiej zmostkowac 2-kanałowca tylko na suba i kupic tylko dwa kanały

 

bo tak mysle ze te sony na przodzie wzmacniacz z radia pociagnie. a tył bym podlaczyl pod wzmaka 2 kanałowego, w przyszlosci pod tubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój zestaw nie jest liderem wśród car audio, ale nie gadaj gra, jak dla mnie nawet zadawalająco. Myślę, że gdy wstawię skrzynkę i wzmacniacz będzie jeszcze lepiej. Tak jak powiedziałem nie jestem zafascynowanym audiofilem lubię jak coś sobie tam gra

 

Pozatym tak ogolnie jezeli sony mam na tyle maja mocy 60 RMS a przod 30 RMS a srednio wychodzi 15 W na głośnik z radia to jak ma nie byc lepiej na wzmacniaczu, wg mnie będzie wyczuwalna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po 40-60wat ale jakosciowych z jakiegos olda w tym budzecie

 

Po co jakosciowe W do xpoloda??? mysle ze napedzanie jakosciowymi wattami jajek w polce jest wyrzucaniem hajsu w bloto.... wogole usunolbym je i wstawil skrzynke do nich wzmak z okazji wystarczy za 100 czasami idzie cos fajnego wyrwac :)

 

PS.Dzis jechalem wujka autem wlasnie sa koaxiale w polce i normalnie to tragicznie... wogole nie gra... Tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

Wystarczy po 40-60wat ale jakosciowych z jakiegos olda w tym budzecie

 

 

Po co jakosciowe W do xpoloda??? mysle ze napedzanie jakosciowymi wattami jajek w polce jest wyrzucaniem hajsu w bloto.... wogole usunolbym je i wstawil skrzynke do nich wzmak z okazji wystarczy za 100 czasami idzie cos fajnego wyrwac :)

 

PS.Dzis jechalem wujka autem wlasnie sa koaxiale w polce i normalnie to tragicznie... wogole nie gra... Tyle z mojej strony

 

 

Wiesz co jestem juz troche znudzony perswadowaniem pomyslow z glosnikami w polce wiec jak ktos chce to ja mu mowie jak a nie pisze poraz kolejny ksiazke o scenie , wspolosiowkach itd. A mowiac o jakosciowym wzmaku mialem na mysli cos wlasnie z przedzialu do 100-200zł zeby nie wpadl na pomysl kupic firsta dopisalem ze jakosciowe

 

Ze za 100zł idzie kupic wzmak wiem doskonale wystarczy spojrzec w moj podpis zarowno jeden jak i drugi wzmak na przod udowadnia ta teze

 

[ Dodano: 2009-12-23, 01:01 ]

PS.Dzis jechalem wujka autem wlasnie sa koaxiale w polce i normalnie to tragicznie... wogole nie gra... Tyle z mojej strony

_________________

 

 

Ale niektorym to odpowiada nie mi oceniac co ktos lubi nie kazdy jest napalencem co goni gryzonia , duza czesc ludzi lubi jak cos poprostu gra , jak najmniejszym kosztem i jak najmniejszym nakladem pracy i wtedy dokladaja jajka w polke i czesto zyskuja troche basu i sa zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. W końcu mnie ktoś zrozumiał. Na razie kupie jakiegoś 4-kanałowca i podłacze, z czasem opchnę te jajka, zamienię na skrzynkę, wzmaka zmosktuje i będzie dobrze

 

Nie mam niestety jak posłuchac auta z głośnikami z przodu i subem z tyłu. Nie chce aby ogolnie w aucie mi napieprzało z tyłu. Gdyby mnie to zainteresowało. To tak jak pisalem wywalilbym te jajka i pomyślał na subem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. W końcu mnie ktoś zrozumiał. Na razie kupie jakiegoś 4-kanałowca i podłacze, z czasem opchnę te jajka, zamienię na skrzynkę, wzmaka zmosktuje i będzie dobrze

 

Nie mam niestety jak posłuchac auta z głośnikami z przodu i subem z tyłu. Nie chce aby ogolnie w aucie mi napieprzało z tyłu. Gdyby mnie to zainteresowało. To tak jak pisalem wywalilbym te jajka i pomyślał na subem.

 

Pozdro

 

Dokladnie jesli uslyszysz samochod z dobrym zestawem odseparowanym przod i subem pod np jakims starym sony xm lub alpina to zrozumiesz o czym gadamy... a narazie kup jakis piec ok 100zl oczywiscie uzywke.. bo nowy za 100 zl lepiej odpusc... Jesli zrozumiesz co chcemy ci przekazac to napiszesz wtedy ze chcesz zestaw odseparowany i jakis ci forumowicze doradza, i subik do tego i jest pieknie w aucie..

 

 

Wiesz co jestem juz troche znudzony perswadowaniem pomyslow z glosnikami w polce

 

Ja mowie co mysle nad wzmakiem pod jajka :|Sanders156 Obaj wiemy ze polka to zlo i po prostu chcialem koledze to uswiadomic zeby nie wyrzucal pieniedzy na darmo bo cene jajek dolozyc do przodu i ma juz w miare fajny zestaw odseparowany :/ a bez suba da sie jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z sony i alpine , na voice karaft blagam nawet nie patrz

 

 

hehehe, powiem szczerze, że za taka kasę Alpiny czy sony nie wytrząsnę dobrego. Ten blaupunkt to od znajomego, mam pewność, że będzie dobry

 

[ Dodano: 2009-12-23, 19:02 ]

Mam jeszcze pytanko. Gdy będe miał taki wzmak 4-kanałowy. To jak mam to wszystko podłaczyć, wiem kabel zasilający z bezpiecznikiem + kabel masowy, a co z kablem RCA, bo w radiu mam jedno wyjście, a wzmak byłby 4-kanałowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na alledrgo jest pełno klasyków z Japonii. Proszę bardzo:

Alpine 3527:

http://allegro.pl/item853959810_alpine_352...arna_seria.html

Sony Xm4040

http://allegro.pl/item855043260_sony_xm_40...lota_seria.html

 

Gdyby nie zależało Ci na 4 kanałach to było by ich o wiele więcej.

Po za tymi wyzej:

Axton C500x4

http://allegro.pl/item857158187_wzmacniacz...act_c500x4.html

Axton CAA 50

http://allegro.pl/item854408678_wzmacniacz_axton.html

Signat Fury800

http://allegro.pl/item859466942_signat_fur...y_jak_nowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...