Skocz do zawartości

Temat: Zestaw proszę o poradę przed kupnem;)


2pacr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę zamówić zestaw ,moje oczekiwania to głęboki i czysty bass ,muzyki jakiej słucham to tylko

hip-hop a więc:

 

1.Wzmacniacz:

 

Carpower hpb-1502

 

opis:

 

2-kanałowy wzmacniacz mocy z regulowanym filtrem dolno- i górnoprzepustowym, może być zmostkowany, z podbiciem basów. zrównoleglone wyjście liniowe, przełączanie stereo/mono. Dzięki dużej mocy świetnie wzmacnia np. systemy tylnie lub subwoofery.

Informacje techniczne:

Moc max.: 750W

Moc nominalna: 2Ohm 2 x 250W

Moc nominalna: 4Ohm 2 x 175W

Moc (bridged): 4Ohm 1 x 500W

Zakres częstotliwości: 20-20,000Hz

THD < 0.2%

Podbicie basu: 0-12dB/50Hz (regulowane)

Zasilanie: 10-16V

Wymiary: 252x62x363mm

Waga: 3.5kg

 

 

2.Skrzynia

 

ALPINE SBE-1243BP

 

opis:

 

Dane techniczne:

Subwoofer typu E 30 cm

Moc Max: 800 W

Moc RMS: 250 W

Okienko (szkło akrylowe)

Niebieskie oświetlenie

Pasmo przenoszenia: 28 - 200 Hz

Skuteczność: 94 dB/W/1m

 

 

3.Kondenator 1F

 

4.kable 20mm

 

 

 

4. nad radiem jeszcze nie myślałem ale mam na nie ok 250-300zł

 

 

no i co mozna po takim czyms oczekiwac;))? czy wszystko jest dobrze dobrane?

 

dziekuje z gory za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówisz okienko-zapewne typu BANDPASS? Zamien na br.. Chyba nawet jest taki model z tym samym głosnikiem.

Kondensator uwazam ze jest zbedny, zainwestuj w lepsze kable.. To co ci zostanie z kondzia-zainwestuj w radio. 250-300zł duzo nie zwojujesz z jakoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam słucham takiego typu muzyki, to polecę coś ode mnie :)

 

1.Wzmacniacz:

 

Carpower hpb-1502

 

Na poczatek Carpower nie jest tragiczny

 

Dokładnie, sam jestem na jego etapie. Polecam :D

Co do suba to polecam Hifonic Titan TXi12S4

I wpakować go w skrzynie 50litrów BR

Gra naprawdę przyjemnie. :)

 

I tak jak napisał kolega, zomer1980, lepiej zainwestować w lepsze kable zasilające niż kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko w jakim to ma pukac to seat ibiza 96r , ogolnie to plus minus na wszystko mam 1500zł czyli rozumiem ze wzmacniacz ok ,a jezeli chodzi o skrzynie to jest jakas lepsza w podobnej cenie? i chciałbym odrazu skrzynie kupic a nie osobno glosnik i dorabiac. a kable jakie byscie polecili ? i powaznie kondensator jest zbyteczny?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to ta skrzynka to koszt ok 500-600 zl?? za ta cene lepiej co innego wybrac... jesli chodzi o hh to mysle ze 12 lub 15 wchodzi w gre, jezeli ma byc glosno to lanzar max 12 ale jakosci nie zabardzo z tego idzie wytworzyc lecz nowy glosnik to koszt ok 280zl 500RMS zrobi troche zamieszania... jaki ma to byc dokladnie glosnik?? ba byc bardzo odczuwalny bass??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanzar max 12 ale jakosci nie zabardzo z tego idzie wytworzyc lecz nowy glosnik to koszt ok 280zl 500RMS zrobi troche zamieszania

 

Kolego, z tego co ja się orientuję to lanzar max12 ma 275 rms :)

 

a co sadzicie o tym Alpine SBE-12SB

 

Skrzynia closed za bardzo się nie nadaje do hip-hopu :)

Jak się oglądasz to tylko i wyłącznie za Br (Bass Refleks) najlepiej szczelinowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bym mogl zrobic tak ze zostane przy

Carpower hpb-1502 i do niego dam

 

2x

 

http://www.allegro.pl/item834187333_lanzar...zawa_od_ss.html

Lanzar Max12

 

i kupie 2 skrzynie

 

http://www.allegro.pl/item849686144_obudow...ass_reflex.html

OBUDOWA SKRZYNIA NA GLOSNIK 30 CM BASS REFLEX

 

7pkt regulaminu

warn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drink2020, chyba żartujesz z tym zestawem. 2 yakuzy będą zdecydowanie lepsze od lanzarów. ten CP marnie gra z 1 lanzarem nawet (CP nie ma tych 500 W tylko koło 400)

RX 44 miałęm z dwoma Yaku i to naprawdę fajny zestaw. niestety nie do kupienia praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drink2020, chyba żartujesz z tym zestawem. 2 yakuzy będą zdecydowanie lepsze od lanzarów. ten CP marnie gra z 1 lanzarem nawet (CP nie ma tych 500 W tylko koło 400)

RX 44 miałęm z dwoma Yaku i to naprawdę fajny zestaw. niestety nie do kupienia praktycznie.

 

wiesz Ja lubie kupic jakies zestawiki ktore nie sa wysokich lotow do sprawdzenia i odsprzedania (zawsze cos idzie lepiej wyrwac xD ) wiec temu napisalem ze lepiej jednak zainwestowac w 2xyaku albo 2xmax12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...