Skocz do zawartości

Co myślicie o tym zestawie ?


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jak w temacie co myślicie o tym zestawie czy to na prawdę tak cudnie zagra jak pisze sprzedający xD ? może ktoś słuchał tych tweeterów lub takiego zestawienia ?

 

DLS R6A Phase Linear Audiophile Six

http://www.allegro.pl/item847616905_dls_r6...ega_zestaw.html

cudnie jak cudnie, ile par uszu tyle gustów i tyle. gadanie o cieple jest nieco przesadzone, bo brzmienie zależy od całości systemu. ale generalnie system nie jest zły, natomiast woofery są prądożerne :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu poszukać takich tweeterów w używce. Jednak najpierw chciałem się zorientować czy sprawdzą się z tymi woferami. Jak będę wiedział czego szukać to poszukam w używce :) Chyba że ktoś ma jakiś sprawdzony przyjemny tweeterek pod wofery DLS r6a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. P1 co to za tweeter ?

P1 to chodzi pewnie o Helix-a z serii Precision. Mam starsze H i są niezłe jednak do R6A w 2-way kombinował bym z tweeter-ami niżej ciętymi np. :

1) DT284 ;

2) S801 .

3) Wyższe modele Morela

Cięcie w okolicach 2000-2100 było by raczej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z nisko cietych MDS MT9 (mam u siebie), moje woofery tez nadaja sie raczej pod 3 way, dlatego tez szukalem nisko cietego tweetera i ten MDS przy cieciu na 2KHz gra calkiem przyjemnie pod moim radiem i wzmacniaczem jak narazie niczego mi nie brakuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z nisko cietych MDS MT9 (mam u siebie), moje woofery tez nadaja sie raczej pod 3 way, dlatego tez szukalem nisko cietego tweetera i ten MDS przy cieciu na 2KHz gra calkiem przyjemnie pod moim radiem i wzmacniaczem jak narazie niczego mi nie brakuje :]

 

I tutaj muszę się zgodzić.

Również słyszałem i potwierdzam słowa Przemka.

Natomiast jak dla mnie brakuje trochę góry, nawet i pod ostrym Filipem i ostrzejszą Alpinką :D

To takie moje, małe zboczenie.

 

Ja u siebie również planuję założenie DLS R6A plus Helix P1, ale w połączeniu 3-way, to na wiosnę.

No i oczywiście jakiś mocny piecyk, co by fajnie całość zasilić.

Z tego co się orientuję to te wooferki spokojnie przyjmą na siebie ok. 200W, tyle w nie pakował zola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, narazie sie spotkalem w moim aucie z 2 aktywkami:

 

1.Lanzar - dostawal sygnal (80 W RMS) i moglem regulowac tweeter, jakbym dal na full na aktywce wtedy dostalby 80 W i poszedlby do nieba.. Moglbym tam dac nawet 1 KW na tweeter i wyregulowac sobie gain na aktywce..

 

2. Alpina 9855 - analogiczna sytuacja w menu crossover moge ustawic tweeter na -15 dB i sie nic mu nie dzieje..

 

Wiec to chyba nie ten powod, sa to oczywiscie czysto teorytyczne przemyslenia, wolalbym nie podpinac 1 KW pod tweeter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to chyba nie ten powod, sa to oczywiscie czysto teorytyczne przemyslenia, wolalbym nie podpinac 1 KW pod tweeter :)

 

No nie polecałbym zasilania tweeterów taką mocą Chyba że są takie modele (o których nie wiem), którym taka moc nie zaszkodzi :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to chyba nie ten powod, sa to oczywiscie czysto teorytyczne przemyslenia, wolalbym nie podpinac 1 KW pod tweeter :D

 

No nie polecałbym zasilania tweeterów taką mocą :D Chyba że są takie modele (o których nie wiem), którym taka moc nie zaszkodzi :D:)

Taa, drivery estradowe.

 

Normalne tweetery mają moc rms góra 10W. Zajrzyjcie w karty chociażby naszego poczciwego tonsila. Parametr mocy jest podany podwójnie, jeden "przed zwrotnicą", drugi "za zwrotnicą", stąd tweeter wytrzymuje 100W, bo dzięki zwrotnicy tak na prawdę dostaje niewielki procent z tego.

 

 

To takie moje, małe zboczenie.

 

Ty to wogole, jak sie tweetery nie dra, to nie ma gory i ch*j :P

 

Ale to przy pasywce chyba :)

 

A dlaczego nie przy aktywce ?? Prosze o wytlumaczenie, bo nie rozumiem

 

A to co - chcesz tweetery zasilać 200W RMS-u ?? :P

Z tego co widzę, to gadka jest o r6a, a to woofery, więc nie wiem skąd pomysł, by dawać 200W na tweetery? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, ale skoro moje tweeterki wytrzymaly sygnal ze wzmaka 160 W, to pewnie wiecej tez wytrzymia, tylko zaznaczam gain na aktywce na prawie minimum..

A skąd niby wiesz że szło na nie te 160W (bo w to wątpię) skoro miałeś wszystko poskręcane na minimum to pewnie dostawały ze 20W :)

Moje tweetery zasilane są wzmacniaczem 2 x 15W i gain skręcony jest na połowę :)

Jasne że podpiąć można pod nie nawet i wzmacniacz 500W i wszystko skręcić na minimum tylko po co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, do tego daze :) Ze mozna podpiac nawet powiedzmy i 500 W, ale po odpowiednim skreceniu i tak dostaja gora 30-40 W.. Ale dalej nie rozumiem o co chodzi z ta moca, ze "tylko w pasywce" jak pisal Herdi, bo mi sie wydaje, ze aktywnie tez tak mozna bez problemu zrobic i wlasnie wszystko gainami ustawic i sie nic nie popali :)

 

cursor, przeczytaj od poczatku, to sie dowiesz skad temat zlazl na tweeery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, do tego daze :) Ze mozna podpiac nawet powiedzmy i 500 W, ale po odpowiednim skreceniu i tak dostaja gora 30-40 W.. Ale dalej nie rozumiem o co chodzi z ta moca, ze "tylko w pasywce" jak pisal Herdi, bo mi sie wydaje, ze aktywnie tez tak mozna bez problemu zrobic i wlasnie wszystko gainami ustawic i sie nic nie popali :)

 

cursor, przeczytaj od poczatku, to sie dowiesz skad temat zlazl na tweeery

 

Tak - Herdiemu chodziło o to że w pasywce cały zestaw dostaje 200W RMS (ale jak wiadomo do każdego z głośnika dociera jakiś % z tych 200) :D

 

Owszem - aktywnie można wszystko odpowiednio zestroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co - chcesz tweetery zasilać 200W RMS-u ?? :)

Maniuś zapytaj Stefka czym zasilał swoje piszczałki i przy podziale aktywnym :/

do tego daze :) Ze mozna podpiac nawet powiedzmy i 500 W, ale po odpowiednim skreceniu i tak dostaja gora 30-40 W.

Ache, a powiedz mi przyjacielu w jaki sposób chcesz zmniejszyć moc wzmacniacza :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, ale skoro moje tweeterki wytrzymaly sygnal ze wzmaka 160 W, to pewnie wiecej tez wytrzymia, tylko zaznaczam gain na aktywce na prawie minimum..

A skąd niby wiesz że szło na nie te 160W (bo w to wątpię) skoro miałeś wszystko poskręcane na minimum to pewnie dostawały ze 20W :/

Moje tweetery zasilane są wzmacniaczem 2 x 15W i gain skręcony jest na połowę :rotfl:

Jasne że podpiąć można pod nie nawet i wzmacniacz 500W i wszystko skręcić na minimum tylko po co :)

 

A w jaki to nowy sposób pokrętło Gain Zmniejsza moc Wzmacniacza ??

 

Czy Gain jest na min czy na max moc wzmacniacza jest ciągle ta sam w tym wypadku Ache 160 W a w Twoim 15W ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...