Skocz do zawartości

Soobwoofer + Wzmacniacz, Seat Arosa, pomocy w wyborze


matolosz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chciałbym prosić was użytkownicy w wyborze wzmacniacza i soobwoofera do Seata Arosy. Może być skrzynia może być tuba, mi jest obojętne. Zależy mi na dobrej jakości basie. Koszt do 600zł. Nie mam większego pojęcia o sprzęcie car audio więc liczę na waszą pomoc. Jeśli możecie podeślijcie linki z allegro bo tam zapewne zechce zamówić.

Dodam, jeszcze że nie muszę wydawać całej kwoty jeśli to możliwe hehe :rotfl: muszę jeszcze wymienić głośniki w drzwiach chociaż tymczasowo nie znam wymiaru bo przebywam za granicą do stycznia.

 

Tutaj link do auta: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10662310

 

Jak widać auto jest małe, można sięgnąć do bagażnika siedząc na siedzeniu kierowcy :D. Z tego wynika że pudło nie może być jakoś wybitnie wielkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz troszke od tylka strony. Seryjne glosniczki zostawiasz i chcesz wstawic buczydlo. Tube sobie odpusc. Naprawde niewarto wydac na cos takiego nawet 100 zlotych. Polecam Ci wymienic glosniki przednie, zakupic do nich wzmacniacz, wygluszyc drzwi a efekt naprawde moze Cie zaskoczyc. Wtedy nie zajmujesz sobie bagaznika skrzynkami itp. Jesli jednak tak zalezy Ci by kupic suba wczesniej to zakup glosnik, piecyk i sam zrob sobie skrzynke. To nie jest trudne ( uwierz mi - nie znam sie komppletnie na stolarce a dzieki pomocy forumowiczow sam zmajstrowalem calkiem zgrabna skrzynke ktora mnie zadowala ) . Wyjdzie Cie taniej niz kupno gotowej skrzyni i jestes pewnien ze skrzynia jest optymalana pod dany glosnik. Na forum znajdziesz multum tematiw w ktorych znajdziesz podpowiedzi co kupic do danej kwoty. Pamietaj ze musisz za ta kwote kupic glosnik, wzmacniasz, okablowanie, bezpiecznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zl hmm... komplet kabli i bezpiecznika to 150zl zostaje nam 450zl

 

Jesli chodzi o jakosc za taka kase to trudno ale idzie cos wyrwac :rotfl: np fockford 210zl lub intertechnik MDS 08 ale teraz go na aukcjach nie widze,ale bardzie jego polecilbym :D zostaje 250zl na wzmak

 

alpina 3547 170zl :D lub 6020 150zl jak napiszesz do niego moze sie uda za taka cena go wyrwac :D oczywiscie ceny sa podane bez przesylki za ktora trzeba wliczyc :D moze sie uda jeszcze jakas 100 uzbierac na wygluszenie drzwi , jak wiadomo glosniki gorsze w wygluszonych drzwiach zagraja lepiej od dobrych bez wygluszenia :D

 

Mysle ze zestaw jest ok :D nie rozniesie auta ale jakies trochu jakosci bedzie slyszalne :D oczywiscie skrzynke sam dasz rade sklepac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie może to być Dietz 20mm2 Taki zestaw znajduje się poniżej:

Cena: 75zł + przesyłka + przewody do suba = ~100zł

 

Zestaw okablowania Dietz 20mm2

 

Głośniczek:

 

Re Audio RE-8 S4

 

Re-8 tylko dlatego, że potrzebuje małe litraże a dosyć przyjemnie gra.

Cena 240zł

 

Wzmacniacz:

 

XETEC V-150.2

 

Ewentualnie jak kolega waski powyżej napisał, zainwestować w dobry przód pod wzmacniaczem + porządnie wygłuszone drzwi.

 

Pozdrawiam :rotfl:

 

P.S

 

intertechnik MDS 08 ale teraz go na aukcjach nie widze,ale bardzie jego polecilbym

 

Intertechnik MDS08 + skrzynia closed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

 

intertechnik MDS 08 ale teraz go na aukcjach nie widze,ale bardzie jego polecilbym

 

Intertechnik MDS08 + skrzynia closed

 

chodzilo o sam glosnik :rotfl: ale tez juz znalazlem za 280 zl , szukalem do 250 i to temu :D IT bez wahania mozesz kupic mozna go montowac w zestawach to 2-3 tys a nawet i w lepszych :D wiadome sa lepsze glosniki ale cena odstrasza... Ta stara wersja z zolto-blada membrana chyba lepsza nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzięki wielkie, nie spodziewałem się takiego odzewu i pro- pomocy a tu proszę :hyhy:.

Myślę, że faktycznie zacznę od przodu, a skrzynkę zmontuje sam. Tylko że muszę poczytać o tym bo nic nie wiem. Mam nadzieję że pomożecie w trakcie przygotowania nagłośnienia :D.

Nie będę zadawał na razie pytań bo z doświadczenia udzielania się na innym forum wiem że najbardziej irytujące są pytania zielonych, na które można znaleźć odpowiedzi na forum. Tak więc zabieram się za lekturę i do napisania.

Jeszcze raz wielkie dzięki ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...