Skocz do zawartości

Earthquake DBX 10 Dual - BR szczelinowym


Kłosiol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1. Earthquake DBX 10 Dual.........potrzebna skrzynia z BR szczelinowym do Earthquake DBX 10 Dual ... tylko problem w tym, ze nie mam parametrow TS tego przetwornika.... to jest starsza seria DBX-a i nie moge znalezc nigdzie jego parametrow TS....

 

2. Mam tylko to.....

 

10" cast subwoofer

Podwójna cewka 2 x 4-ohm

2" voice coil, aluminum bobin

Moc RMS 300 Watts

120 Oz double stacked magnet

 

3. Muza ktorej bede na nim sluchal to techno i hip hop

 

4. Płyta wiorowa 22 mm

 

5. Bagaznik duzy bo to Astra II kombi ale skrzynka do tego glosnika nie bedzie za duza

 

6. BR szczelinowym

 

Wszedzie sa parametry ale do serii DBX10R lub DBXi a to sa nowe serie i parametry sa na bank inne

 

Jak ktos cos ma z T/S tego glosnika to prosze o info i potem sie cos wymysli z obudowa bo teraz jest w bas reflex niby wg aplikacji producenta z BR okraglym ale strasznie slychac świsty powietrza i nie da sie tego sluchac :)

 

Mam nadzieje, ze ten post nie wyladuje po raz 3-ci w koszu !!! Juz jest wszystko jak ma byc !!! Komus sie nudzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten EQ DBX 10 D dwucewkowy 2 x 4 ohm:

 

http://img247.imageshack.us/img247/9550/przd2tf7.th.jpg

 

Bartas ty masz oko :) , serio szukalem dlugo, bylo cos ale na ruskiej stronie ale ciezko bylo odczytac cos.... mozesz zasymulowac jakas obudowe z BR szczelinowym do techno i hip hop, mysle ze strojenie na 38 hz ????

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki...

 

Nie za duza troche wyszla ta skrzynia ??? Mam Ravemastera BSW 124 II w skrzyni 51L brutto, 46L netto @ 38 Hz i szczerze to liczylem, ze jak zrobie bude do tego EQ DBX10 to wyjdzie duzo mniejsza :)

 

Mozesz mi jeszcze napisac ile to dokladnie litrow i jakie strojenie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

uzyłem twojego programu w Exelu, wpisalem podane wymiary i wyszlo takie cos:

 

http://img82.imageshack.us/img82/8616/exelvx9.th.jpg

 

czyli litrarz wewnetrzny 41 litrow... na pewno jest tak jak piszesz 34 litry netto :D Czyli glosnik i bas reflex zajmuja ok 7 litrow :)

 

Sory, ze tak cie sprawdzam ale zawsze musze byc pewny jak cos robie :) :)

 

:) Aha i w exelu troche inaczej skladaj sie płyty niz w tym projekcie wyzej co mi zrobiles ( w exelu przod i tyl jest z calych płyt ) a na ww projekcie inaczej... bo chcialem sprawdzic jak to wyglada i jakie gotowe plyty kupic....) ale bede robil wg tego projektu..... rozumiesz chyba o co mi chodzi .. :)

 

Jeszcze jedna ciekawostka.... na allegro jest DBX 10 R z nowej serii, jedno cewkowy i ma takie same parametry T/S jak moj dbx10d ze starej serii........... oby te parametry co liczymy byly z mojego glosnika a nie z DBX10R ........

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

uzyłem twojego programu w Exelu, wpisalem podane wymiary i wyszlo takie cos:

 

Obrazek

 

czyli litrarz wewnetrzny 41 litrow... na pewno jest tak jak piszesz 34 litry netto :D Czyli glosnik i bas reflex zajmuja ok 7 litrow :)

 

Sory, ze tak cie sprawdzam ale zawsze musze byc pewny jak cos robie :) :)

 

:) Aha i w exelu troche inaczej skladaj sie płyty niz w tym projekcie wyzej co mi zrobiles ( w exelu przod i tyl jest z calych płyt ) a na ww projekcie inaczej... bo chcialem sprawdzic jak to wyglada i jakie gotowe plyty kupic....) ale bede robil wg tego projektu..... rozumiesz chyba o co mi chodzi .. :)

 

Jeszcze jedna ciekawostka.... na allegro jest DBX 10 R z nowej serii, jedno cewkowy i ma takie same parametry T/S jak moj dbx10d ze starej serii........... oby te parametry co liczymy byly z mojego glosnika a nie z DBX10R ........

 

pozdro

 

Tak litraz wychodzi 41L ale musisz odjąc pojemnośc jaka zajmuje kosz głośnika oraz płyta od bas relfkesu,tem exel tylko służy do obliczenia litrazu , on niesłuzy do wyliczania skrzyń z bas refleksem prostokątnym ,Przeciez wymiary wszytkich płyt masz podane na rysunku tylko wystarczy spisac wymiary poszczególnych płyt!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bede sie brał :)

czego moge sie spodziewac po tym EQ DBX 10 D w odniesieniu do Ravemaster BSW 124 II :)

Bo mam wlasnie obydwa i potem chyba bede musiał wybrać jeden z nich.... mysle, ze EQ zagra mocniej i wytworzy wieksze ciśnienie a BSW na pewno o wiele szybciej....i poprawniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSW 124 II mam w skrzyni 46L netto @ 38 hz i wg mnie to najlepszy sub jaki mialem :) tzn pierwszy profesjonalnie wykonany (... czytaj obliczony i z parametrami T/S ) a EQ DBX 10 D kupilem od kumpla ale skrzynia jest zjeb...... :D tzn niby wg aplikacji producenta ale strasznie slychac swisty powietrza...... i teraz mam 2 do wyboru :) :)

 

Sluchalem juz tego EQ DBX 10D @ 2 Ohm co mam pod jeden kanal PCH 990 ATX i widze potencjał ale strasznie sluchac swisty powietrza choć BR ma srednice 10 cm !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...