Skocz do zawartości

Wybór głośnika niskotonowego


arek07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w wyborze suba w kwocie do około 400zł.

Zasilanie axton 190rms w mostku.

Muzyka raczej szybsza. Auto sedan.

 

- HERTZ DS 300

http://allegro.pl/item831895669_hertz_ds_3...ep_faktura.html

- u-Dimension EL-S124

http://allegro.pl/item842533996_u_dimensio...na_prezent.html

- Rockford Fosgate R1S412

http://allegro.pl/item840094766_rockford_f..._300w_30cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam RF tez ma 150W tylko ze 25cm i spokojnie wystarcza, i tak jest ustawiony na jakies 70%

 

Ustawiles glosnik na 70% :)

 

Ja mialem na mysli ze z mojego doswiadczenia wynika ze te glosniczki lubia tak z 250 jakosciowych wacikow napewno z tej trujki bralbym RF choc to bardzo budzetowy glosnik to jednak gra przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ciekawym jak się ustawia sprzęciora na "70%" ?

 

 

P.S. nie wiem jak nowe (klepane w chinach) ale starsze RF serii HX na papierowych membranach zawsze przyjmowały więcej niż im pisali w metrykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 to jest nowa seria RFa i moim zdaniem jest to lepszy przetwornik od starszego P1 i z tych 3 co podałes to tez bym wybrał R1

 

no to ciekawe stwierdzenie,,,że ten R1 jest lepszy od P1?

to dziwne że R1 jest tańszy od P1...i wiem że nie patrzy się na głośnik przy kupnie...ale samo porównanie wizualne obydwu przetworników już mówi samo za siebie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 to jest nowa seria RFa i moim zdaniem jest to lepszy przetwornik od starszego P1 i z tych 3 co podałes to tez bym wybrał R1

 

To jego zdaniem ten przetwornik jest lepszy od P1 , i ma prawo stwierdzxic ze dzwiekowo mu bardziej odpowiada pomimo tego jak wyglada i ile kosztuje :rotfl:

 

Moze bede mial w najblizszym czasie mozliwosc porownania obu glosnikow w prawie takimj samym srodowisku ( prawie bo skrzynki beda identyczne ale nie wiem w jak sie ktory glosnik bedzie czul w nich ) jak skoncze to podziele sie spostrzezeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe stwierdzenie,,,że ten R1 jest lepszy od P1?

to dziwne że R1 jest tańszy od P1...i wiem że nie patrzy się na głośnik przy kupnie...ale samo porównanie wizualne obydwu przetworników już mówi samo za siebie:P

 

No widzisz , ja nie patrze na "piękno" i wizualia głośnika , ale rozumiem że wybrałeś (widząc z podpisu) P1 bo wizualnie bardzo blisko mu do P3 chociaż wszyscy wiemy że dzwiękowo to już nie.

Nie twierdze że P1 to kiepski sub ale moim zdaniem nowy R1 którego słuchałem niedawno gra lepiej - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ,

tyle że jest jeszcze druga strona medalu, to jak zagra dany głosnik ma wpływ jeszcze sporo innych rzeczy jak choćby rodzaj zastosowanej skrzyni , jej pojemnośc, strojenie itd więc w jednym przypadku zagra lepiej jeden a w drugim drugi

Dlatego niema jak osobiste odsłuchy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi :D

 

w jakiej skrzyni najlepiej by się czuł ten RF do szybszej muzyki?

w zamkniętej czy otwartej

 

w kazdej, zalezy kto co lubi jeden rybki drugi akwarium :D A wracajac do tematu w closed bedzie szybki ale troche cichszy niz w BR, mimo ze w BR tez mozna go wyzej zestroic i tez bedzie szybko. Tylko zwykle skrzynki closed sa mniejsze niz BR jesli to ma dla Ciebie duze znaczenie. Dodatkowo skrzynke Closed jest duzo łatwiej zrobic niz BR. Zamkniete sa mniej czułe na litraz w stosunku do BR. BR trzeba juz dokladnie wymierzyc i zestroić. I zamkniete bardziej wybaczaja błedy vs BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się musiałem rozpisać.

To zwykłe ...powielanie mitów ...utartych (czasem mocno błędnych) przekonań wymyślonych kiedyś przez "domorosłych" akustyków.

 

Panowie Thiell i Small stracili kiedyś kawałek życia by pokolenia mogły czerpać z ich badań pozytywne wnioski.

Jest taki podstawowy parametr Qts (dobroć całkowita) wynikający z szeregu...innych dobroci :D .

 

Podstawowa zasadą przy konstruowaniu suba (i nie tylko) jest choćby spojrzeć w ich kieruknku by...osiagnąć jako takie cele.

Mianowicie jeżeli wartość ta (Qts) zawiera się w "niskich wartościach tj. 0,2 do max. 0,5 głosnik taki ...predysponuje do pracy w obudowie li i tylko wentylowanej czyli krótko BR.

Wartości dobroci "wyższych" czyli zakres od około 0,4 do około 0,7-0,8 predysponują taki przetwornik do obudów ...oczywiście zamkniętych.

 

Gadki typu , BR to mocno ale mulasto a closed to ciszej ale szybko to takie pier.... :D .

Duża część głośników obecnych na rynku ma ten parametr na poziomie 0,5 co czyni go w miarę uniwersalnym do ...obydwu rodzajów skrzynek. Niemniej jednak zdarzy się taki rodzyn jeden z drugim co wsadzi głosnik o Qts o wartości wybitnie niskiej dajmy te 0,21 do bass refleksa pomijam , że takiego na pałę robionego i ma ... totalny galimatias. Puszcza wtedy taką teorię w eter i gawiedź podchwytuje :] .

Nie znany mi jest przypadek "iścia" :D muzyki wolno czy szybko ( no chyba że ktoś ma gramofon i "spowalnia" obrót tarczy paluchem :D ).

Takie "subiektywne odczucie "mulenia" suba względem systemu to nic innego jak ...właśnie niedopracowanie obudowy do zarówno głośnika jak i całokszałtu auta oraz wszelkie ...przesunięcia fazowe itd.

Jest jeszcze tysiąc innych warunków parametrów założeń etc. wpływających na ... ogólną pracę całokształtu.

P.S. niektóre firmy "wkładają" sporo serca co do "podania na tacy" docelowo ...dobrze dobranej budy ale...

jak zawsze w większości przypadków mozna znacznie poprawić fabrykę.

Dziękuję za uwagę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się musiałem rozpisać.

To zwykłe ...powielanie mitów ...utartych (czasem mocno błędnych) przekonań wymyślonych kiedyś przez "domorosłych" akustyków.

 

to do mnie :D ?

jesli tak to pls o wskazanie gdzie napisałem ze BR jest do wolnych a Closed do szybkiej muzyki?

Wlasnie juz raz na ten temat pisałem na audicarze.pl bo wlasnie ten mit wszedzie krązył. A tak naprawde tak jak zagra dany głosnik jest uzaleznione od podanych przez Ciebie parametrów jak i litrazu i strojenia. Dlatego moze byc BR, ktory ze sie tak wyraze bedzie zapierd***** i nie usłyszy mulenia, spozniania itp.... a moze byc closed co bedzie grał jak kupa.

 

Prosty przykład mialem Re Audio SE-10 D2 w BR, paru osobom "scęka" opadła jak radził sobie w techno i trance. No ale to przeciez BR, tak? przeciez on powinien grac wolno, tak? i powienien byc do HH, tak? No wlasnie............

 

wiec j/w mam nadzieje ze to nie do mnie bo ja nic nie powielam. Ale akurat miałem u siebie ten sam glosnik w closed i BR, w obydwu było dobrze ale w BR był głosniej w sedanie. I to nie mit a sprawdzone organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Osobiście posiadam tego RF-a w skrzyni zamkniętej 34l - do szybkiej muzyki idealny :]

Podaje mu 160w i gra całkiem przyjemnie :D

Tutaj filmiki mojej produkcji:

Filmik 1

Filmik 2

 

Sorry za zlosliwosc ale tak lusterkiem mi trzesa woofery w drzwiach , a to chyba chciałes ukazac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...