Skocz do zawartości

Nowy samochód


raflip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fakt faktem nie ma sensu kupować auta ala Audi A8 / BMW 7 czy nawet innych nawet klasy E ( wspomniane A6 ) bo to nie sa samochody stworzone do tłuczenia sie po mieście ( pod każdym względem tu nie pasują ).

 

Taki golf 5 bedzie najbardziej optymalny w kategorii uniwersalności i nastawieniu pod rodzine. Nagłosnienie tego auta też nie należy do mega karkołomnej rzeczy.

Eksploatacja i koszta częsci są jak w przypadku prawie każdego auta dla ludu "do przełknięcia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widziałem i sorki jeśli jest tam jakaś pułapka :)

Oj jest pułapka,głośnik i podnośnik szyby wiszą na boczku-za nimi jedna wielka dziura,więc jak tu zrobić dobre granie :)

A od Opli to wara;P

Wiem,wiem masz opelka ale uwierz są lepsze auta za te pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40-45 koła kupujesz Fiata Bravo w 1,9 JTD 120 (a może nawet 150) koni, z 2007 roku z przyzwoitym wypasem i 420L w bagażniku. Radio bez problemu zamieniasz na 1 lub 2 din - jest odpowiedni panelik dostępny na allegro i o dziwo spisuje się całkiem solidnie. W drzwi wkładasz głośnik 16 cm bez najmniejszych problemów, na słupki co zechcesz - pojemne są ;]

 

No to pochwaliłem auto które sam mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem masz opelka ale uwierz są lepsze auta za te pieniądze :)

Nie będę wychwalać Opli pod niebiosa ani jechać po Fordach (choć ich nie lubię:)) :)

Różnie z tym bywa, raz się coś producentowi uda raz nie a wpadki notował i Mercedes.

To sprawa indywidualna, kwestia co jest na rynku, co akurat się trafi w dobrym stanie (a to przecież podstawa) i do czego ma służyć.

Ważne żeby auto wybrać świadomie pod swoje wymagania, wtedy się będzie zadowolonym.

 

Z Asterki na przykład narzekać nie mogę, żadne fajne/bajeranckie auto, ale kupiona była do bezproblemowej jazdy i taniej eksploatacji. I dlatego jestem zadowolony:)

 

A, że są lepsze auta od Opli to wiem, np Mercedes... ale to ogólniki, bo czasem i Opel może się lepiej sprawdzić niż Merc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa indywidualna, kwestia co jest na rynku, co akurat się trafi w dobrym stanie (a to przecież podstawa)

Z tym akurat trudno się nie zgodzić.Ja szukałem auris'a a kupiłem yaris'a bo się trafił.Jako auto rodzinne się nie nadaje ale jako drugie jak najbardziej.Zwinne,szybkie i poręczne.I ma jedną zaletę-nie psuje się a części za grosze(radio,całą konsole i słupki kupiłem za 200zł) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa indywidualna, kwestia co jest na rynku, co akurat się trafi w dobrym stanie (a to przecież podstawa)

Z tym akurat trudno się nie zgodzić.Ja szukałem auris'a a kupiłem yaris'a bo się trafił.Jako auto rodzinne się nie nadaje ale jako drugie jak najbardziej.Zwinne,szybkie i poręczne.I ma jedną zaletę-nie psuje się a części za grosze(radio,całą konsole i słupki kupiłem za 200zł) :)

 

tak jak wszystkie Toyoty :)

 

Ze swojej strony moge polecic Toyote Avensis T25 w liftbacku (rocznik od 2003+) wersja wyposażeniowa conajmniej SOL. Super pod Audio. Z radiem nie ma problemow mozna normalna przejsciowke kupic 1DIN, drzwi sa rowniez piekne. Mało dziur i idealnie sie montuje glosniki. Słupki wielkie wsadzisz tam nawet spore sredniaki w razie czego, no i co moge jeszcze powiedziec aha silnik jesli chodzi o benzyne to 1.8 (129 KM) to taki kompromis miedzy spalaniem a osiagami. Jezdzi to nawet zwinnie i nie pali sporo. 2.0 To juz idzie konkretnie ale niestety mi np. w W-wie pali ok 11L/100KM ale jak sie z takim spalaniem liczyłem wiec mi to odpowiada i osiagi nawet niezle bo 9,3 s do setki. Jest to najlzejszy samochod wsrod swoich konkurencji Passat, Accord, Mondeo, Mazda 6..... wazy tylko ok. 1380kg, konkurenci ok 1,5 tony.... no i swietne wyposazenie w srodku, 9 poduszek, auto. szyby przod/tyl, 2-strefowa klima, mieszek od zmiany biegów i kierownica obszyta skórą, ESP, sterowanie fabrycznym radiem w kiery (no ale to poszło w odstawke jak robiłem audio)... no i przede wszystkim przeogromny bagaznik, u mnie w sedanie jest cos ok. 510-520 Litrów, nie wiem ile jest w liftbacku ale moze byc wiecej z racji z lepszego/wiekszego otworu załadunkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie samochód już kupiony Miał być fajny biały golf v ale żona powiedziała że nie bo taki mały bagażnik i takie tam

I kupiłem taki jaki jej się podobał a czyli vw touran

Ale mam obiecane że mogę sobie nawet jeszcze ze 3 skrzynie :rotfl: wrzucić bo taki duży bagażnik

Co ja teraz potrzebuje na początek żeby tam coś sensownego zamontować, jakieś ramki dystanse mdf i co jeszcze?

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam coś wspomniał o Golfie V o montażu głośników, jak tam sprawa wygląda bo widzę na zdjęciach że te głośniki są tak jakoś śmiesznie umiejscowione

Czy nie wpływa to na dźwięk, bo je chyba przysłaniamy własnym ciałem

W G5 trzeba wsadzić 3 way'a.Poza drzwiami bardzo wdzięczne auto.

 

[ Dodano: 2009-12-06, 19:43 ]

Leon1 tak jak golf4 pod każdym względem super jeśli chodzi o montaż CA.

 

Tu się nie zgodzę (chodzi o Leona 1) widziałeś jak jest tapicerka względem drzwi wyprofilowana?

 

W tym przedziale polecam Leona II z silniczkiem TDI 1.9 105konnym...

 

by Audiocar

 

http://audiocar.pl/extras/galeria/leon-focal/fotka283.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...