Skocz do zawartości

Ocena wmacniaczy w/g czasopisma Auto HiFi


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natknalem sie na takie oto zestawienie :

 

Oceny wzmacniaczy czasopisma Auto HiFi

 

Czy mozecie sie jakos ustosunkowac do tego zestawienia? Czy jest ono miarodajne?

 

Moze zaczniemy temat, w ktorym zamieszczane beda rozne zestawienia, poroznania i opinie na temat wzmacniaczy ? Jesli temat chybiony to prosze o skasowanie :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój Jl audio jest pozaklasowy nawet nie załapał się w żadnym ratingu?

 

wszystkie wzmaki nie mogly sie znalesc w rankinu !

 

na te testy nie ma co patrzeć bo jak dla mnie wyniki są z kosmosu ...

 

Zeby okreslic czy wyniki sa z kosmosu trzeba by poznac dokladnie co bylo oceniane , a jakie ty masz watpliwosci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważam, że na takie rankingi nie można patrzeć dosłownie natomiast może to być pomoc w dotarciu do szczegółowych testów wzmacniaczy spośród których chce się dokonać wyboru. Taj jak np. w testach samochodów ogólna punktacja w ogóle mnie nie interesuje natomiast testy czytam. Każdy przy wyborze czy to wzmacniacza czy samochodu ma inne preferencje i również one zmieniają się z wiekiem (piszę o własnych doświadczeniach). W tej chwili czytając test samochodu zwracam szczególną uwagę na komfort i poziom hałasu potem na częstotliwość przeglądów. Przyspieszenie do 100 km/h i prędkość maksymalna w ogóle mnie nie interesuje (kiedyś było zupełnie inaczej). Tak samo szczegółowe testy wzmacniaczy pozwalają poznać (w przybliżeniu) ich charakter przenoszenia różnych częstotliwości, moc, realny poziom zniekształceń.

To, że wzmacniacz znalazł się np. w klasie referencyjnej oznacza, że jest bardzo dobry wg. gustu niektórych osób grając w pewnej testowej aplikacji (odtwarzacz i głośniki). Nie oznacza to jednak, że w innej aplikacji Tobie przypadnie najbardziej do gustu.

Z drugiej strony jednak podam ostatni prosty przykład:

Był u mnie znajomy z innego forum CA, gdyż nie podobał mu się dźwięk tweeterów w jego aplikacji. Przyjechał, porozmawialiśmy trochę co się nie podoba, posłuchałem (jak ja to słyszę) i postawiłem wstępną diagnozę, że sama zmiana wzmacniacza nie rozwiąże tego problemu (może go tylko złagodzić). Potem zaczęliśmy testować wzmacniacze -> testowane były cztery: Sony XM-6020 ; Phase CC280 ; Phoenix Gold XS2500 i Audio Art 200MS. Tak jak na początku przypuszczałem w tej aplikacji z tym problemem najlepiej poradził sobie Sony ale ....

wcale to nie oznacza, że jest to najlepszy wzmacniacz z tej czwórki w każdej aplikacji. Jestem zresztą przekonany, że w moim aucie wygrał by zupełnie inny z tej czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...