Skocz do zawartości

Słuchawki HA


balcer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim.

Zdecydowałem, że w obecnej sytuacji zestaw stereo HA oparty na wzmaku i kolumnach nie ma póki co u mnie racji bytu i postanowiłem spróbować pójść w słuchawki, głównie z ciekawości. Noi właśnie, jest ktoś na strefie obcykany mniej więcej w słuchawkach? Interesują mnie pełne nauszne. Cena, hmm, tyle co wezmę za New Mildtony 150 + Integrę A-8450, czyli ok 450-500zł. Ewentualnie jakieś używki + karta dźwiękowa ( na tę chwilę, problemy z kompem, najlepszą opcją byłaby zewnętrzna). Narazie z powodu braku funduszy nie myślę o dopałce, ale w przyszłości, hmm, czemu nie. Szczerze mówiąc, racjonalnie podchodząc z tym budżetem do zestawu na początek, chyba najlepszym wyborem będą używane słuchafony, nie wtopię za wiele, a pozwoli mi to określić zadowalający mnie poziom i profil brzmienia i do tego jakaś karta dźwiękowa. Słucham dużo i wszystkiego, sporo wolnej, czarnej muzyki, hh, r'n'b, soul, reaggee, rock, klasyczna, jazz, jakiś tam czasami pop, rapcore, czyli wszystkiego jednym słowem. Co lubię? Nie za tłusto(rozlaźle) na dole, sporo wyraźnej średnicy i nie kluchowatą, ale i nie szorstką górę. Wymagania jak na budżet 10x większy, ale może jednak znajdzie się jakiś cudotwórca gotowy podrzucić jakiś konkretny pomysł Dodam, że nie jestem zboczonym muzycznie melomanem, nie umiem rozpoznać smutnego fortepianu, czy przesłoniętych rajstopą skrzypiec, szukam zestawu na codzień

Z góry dzięki za odp i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GRADO SR-80i i jestem z nich bardzo zadowolony, grają bardzo ładnie, maja dość liniowe pasmo i kosztują niecałe 500zł. Ponadto grają wystarczająco głośno pod wszelakimi mptrójkami i kartami dźwiękowymi, chociaż na nich wyraźnie już słychać niedoskonałości kompresji. Zależało mi właśnie na słuchawkach gdzie żadna część pasma nie wybija się nad resztę, przed zakupem odsłuchałem mnóstwa różnych modeli w cenie <500zł i te zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu. Uprzedzam tylko że niewygrzane grają zupełnie inaczej niż w pełni wygrzane, a zajęło im to około 100h słuchania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tobie sie spodoba ale sluchalem tego:

 

http://sonica.pl/sonica.php?p=1,4,0,0,0,56

 

to moj zaprzyjazniony sklep w ktorym czesto cos potestuje i z ktorego mam wlasnie obecne HA.

 

jak dla mnie sluchafony 1 klasa. przede wszystkim precyzja i dol o ile w sluchawkach istnieje pojecie dol. bylem zaskoczony tym co slucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dave_19, nie chcę dopłacać z bezprzewodówki, gdyż wcale mi takie nie są potrzebne, wolę mieć lepsze na kablu

Szkoper, myślałem o tych Grado, a jak z trwałością, kebel się nie przeciera, nie łamie? Słuchałeś w porównanie Bayerdynamics, albo Audio-Technic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, mam je dopiero kilka miesięcy, słuchane codziennie, na razie nie widać na nich śladu zużycia, wyglądają na zrobione naprawdę solidnie. Kabel jest gruby bo każdy kanał ma oddzielny ekran, ale jest elastyczny. Bayerdynamics nie słuchałem, Audio-Technika, sennheiser, akg tak i grado mi się najbardziej spodobało. Ale proponuje pojeździć po dobrych sklepach i posłuchać samemu, jaki dźwięk się komu podoba to już rzecz gustu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę wolny dzień to skoczę do jakiegoś sensowniejszego sklepu, gdzie będę mógł swój odtwarzacz podpiąć. Szczerze mówiąc Grado mnie nawet przekonują, Audio Technica mają spory zakres częstotliwości odtwarzanych, jednak w ich przypadku wskazany byłby chyba wzmacniacz, a gdzieś, na jakimś forum wpadło mi w oczy, że SR80-tki pod samym iPodem grają możliwie, wtedy czyniłoby to je bardziej uniwersalne, nie tylko pod kompa Dzięki za wskazówki, odsłuchy planowałem tak czy inaczej, ale chciałem się mniej więcej nakierunkować A w kwestii karty dźwiękowej macie jakieś typy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...