Skocz do zawartości

win ISD


dawidek19875
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bawilem sie teraz programem win ISD. z parametrow ktore podaje nizej wyszla mi skrzynka 31,8 litra i strojenie na 34 hz. mam takie pytanie. gdzie pokazuje mi sie srednica i dlugosc rury?? ...

 

 

Pioneer TS-W1000C

600W max / 150W nom

qts=0,31

qms=4,99

qes=0,33

fs=26 Hz

vas=75,89 L

 

Pisalem takze ten tamat w dziale projektow ale nie dostalem odpowiedzi... Pomozcie :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu wymiarow i obliczeniu wszystkiego wyskakuje ci okienko gdzie masz objetosc skrzyni i na gorze masz zakladki, klikajac tam znajdziesz wymiary portu i strojenie, zakladka nazywa sie Vents (chyba)

Wrzucilem te dane do WinISD ale chyba cos z nimi nie tak :wstyd: skrzynia owszem taka jak piszesz ale port fi 10,20 na 57,85, to ma byc na 34HZ. Ja bym dal fi 10 na 15cm i powinno byk ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WinISD to nie jest program, który podaje najlepszą skrzynkę dla głośnika. Jakby tak było, to niektórzy pakowali by 8" w skrzynki ponad 100l bo tak program obliczył.

 

Z takim qts'em to winisd sobie ogólnie średnio radzi.

Poszukaj lepiej manual do tego głośnika, a winisd to nadaje się tylko do policzenia wymiarów tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor nie robilem symulacji bo nieumiem... jak by to bylo takie proste to by niebylo tego tematu, ale niewiem jak to zrobic wiec sie pytam

 

Znalazlem projekt 35.2 litra ale niewiem jakie jest strojenie bo br ma 7/24...

 

krzyżak wedlug tego wychodzi ze srednica portu to 10 cm a dlugosc 43 cm, tak?? bo wole sie upewnic...

 

wiec ktory projekt bedzie najlepszy... tzn skrzynia bedzie miala ok 35,2 litra ale teraz port wsadzic 7/24 czy tak jak napisal krzyżak 10/43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor nastepnym razem przy robieniu skrzynki bede myslal nad tą symulacją.

Zrobilem skrzynke 35.2 litra i wstawialem dwa porty 5/18. chcialem wsadzic port fi 10 ale niesty u mnie nigdzie niemoglem znalesc takiej rurki. porty zrobilem z ,,kibel rurki,,.

podlaczylem to dzisiaj i jest bardzo mocny bas. nigdy bym niepomyslal ze z 10'=ki ktora ma 150 rms mozna wyciagnąć tyle basu . wczesniejsza 12'-ka magnata nieumywa sie nawet do tej 10'-ki. jestem bardzo zadowolony...

dziekuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...