Skocz do zawartości

1000zł na zrobienie przodu w audi 80 B4


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.... na 100% panele na drzwi na 16-tki i co dalej? panele około 300zł z przesyłem więc zostaje około 700zł na głośniki wygłuszenie i wzmak ma ktoś jakieś pomysły? słucham HH lubie bas i bardzo chętnie bym zakupił system ktury daje go duuuużo. planowałem sinusy SL16 w panele i wysokotonówki neo25 lub neo28 do tego tylko zwrotki nie ma do sinusa.... ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? bo sinuski chyba by się nadały dla mnie z tego co czytałem o nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Godleś ja zrobiłem bez paneli w b4 szkoda że nie robiłem zdjęć środkowej części.Dałem tylko dystanse jutro zrobię i wstawię fotki jak wygląda to w końcowym efekcie.Myśle że jak zrobisz tak jak ja to zaoszczędzisz kilka stówek na lepszy system lub wzmacniacz.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu drzwi.... wygłuszenie chciałbym zrobić na GMSie albo dynamacie ale dynamat sporo droższy... a GMS z tego co już wyczytałem to podobno bardzo dobra mata porównywalna do dynamat nawet (opinie użytkowników forum). ile może być potrzebnych takich mat na pare drzwi? tłumić dwie strony czy tylko tą od strony tapicerki? w sensie czy wyklejać zewnętrzną część blachy.

 

 

czekam na fotki przodu bez paneli na samych dystansach z MDF-u bo to jednak mimo wszystko sporo koszta pójdą w dół.

 

dlaczego sinus? bo z tego co czytałem to dają bardzo dużo basu czyli tego czego ja oczekuje. co do jakości.... melomanem nie jestem nie chce tylko żeby mi "pierdziało" albo zniekształcało dźwięk.

 

[ Dodano: 2009-11-22, 21:54 ]

ten kicker jakoś mnie nie przekonuje.... nie słyszałem go nigdy ale jakoś mi on nie podchodzi... malutki magnes płytki głośnik.... dziwna konstrukcja.... jakoś mi nie leży.... i ten zawias zupełnie jak u mnie w lanzarku max...

 

[ Dodano: 2009-11-22, 21:57 ]

a no i pytanie kolejne czym popędzić takie sinusy np? bo one potrzebują około 100RMS i teraz pytanie.... jaki piec do nich? jak dużo strace na jakości jak zmostkuje 4-ro kanałówke na 2? czy dla laika będzie to słyszalne? bo jeżeli nie to zaryzykował bym je popchnąć swoim MTX-em.... w mostku 120RMS na strone przy 12V a PODOBNO 200 przy 14,4 w co mi się wierzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykleić też blache , bo nie chodzi żeby odtłumić od rezonansu tylko blache ale fala lepiej się odbija ,

otwory technonologiczne trzeba załatać ,, ale to druga powierzchnia od której się odbija fala więc też można nie żałować a pod tapicerke to tylko pianke żeby plastiki nie grały,

 

ten kicker jest bardzo szybki , dużo środka i kicka, jak masz suba to po co z przodu dół,?

chyba, że bez suba to inna kwestja,a właśnie będzie do tego sub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem. puki co na szafie leży nowiutki raz podłączony lanzar max 15 ale nie wiem czy będzie zakładany. Dużo pozytywnych opinii słyszałem też o helix esprit... tylko one nie mają dołu... sub w przyszłości pewnie się pojawi.... ale kiedy to będzie to nie wiem.

 

 

w związku z faktem iż umarł mi pionek a dokładniej laser w nim to puki co zagra to wszystko pod..... JVC KD-G333.... i to jest dopiero porażka.....

 

 

co do radia to myśle o alpine CDE-9880R poprosze o jakieś opinie na temat tego radia. radio musi być nowe budżet na radio.... pewnie około 600-700zł czyli idealnie mieści się w tym przedziale ten alpine ale to dopiero na wiosne.... nie wszystko na raz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wyciales otwór a boisz sie pociac kieszonki ??? Wyglada tragicznie i gra w kieszen, normalnie przypomina mi sie od razu jeden sej z programu "Pedego"... Tyle roboty a efekt przecietny... Kieszen w całosci da sie rozwiercic pozniej przymocowac z głowa do kieszeni dorobic panel to tez niewielka tragedia. Dla chcacego nic trudnego, ja kiedys tez miałem b3 i ten sam problem. Co prawda panel nie wygladał na sklepowy ale to był mój pierwszy w zyciu panel i wolalem uniknac grania w kieszen jednak.

 

co do radia to myśle o alpine CDE-9880R poprosze o jakieś opinie na temat tego radia. radio musi być nowe budżet na radio....
Zostan przy swoim jvc jesli myslisz o CDE...

 

Dac 300zł ta "taschki" to dla mnie nieporozumienie... Chwila czasu, roszke checi i chocby miało powstac cos takiego:

http://www.audi80.pl/b3-b4-taschki-panele-...0mm-vt29091.htm

Moznaby to w łatwy sposob połaczyc z kieszenia i okleic/prysnac wszystko razem...

700zł na głuszenie jakis znosny system i piec pod to to niezła spina i łapanie okazji raczej... Tym bardziej ze chcesz poczuc drzwi...

O ile sl 16 pewnie Ci go zapewnia to co z reszta? Jakis sensowny tweeter i dobór zwrotki to troche kombinacji I sadze ze najwazniejsza czesc przedsiewziecia, no chyba ze NEO Ci wystarczy i podpasuje(ale to chyba akt desperacji w pasywce)...

 

Nie mam pomysłu na tweeter ale napewno cos tu doradza choc cena tweetera nie moglaby przekroczyc pewnie i 100zł przy takim budzecie a w tej kasie raczej ciezko zeby zagrały... No chyba ze trafi sie naprawde cos z okazji...

 

Swoja droga za ok 160zł mozesz miec fajny nowy tweeter TEC'a xp 25n...

A tak na juz na alle sa Hertz HT 18 ( i o ile te tweetery to te same ktore siedza w serii hsk bo nie wiem) to sa godne zainteresowania...

 

Piec tez wymaga jakiegos tam wkladu finansowego i zaleznie od tego co sie wybierze za system trzeba by poszukac czegos odpowiedniego...

A gdzie wygłuszenie?

 

 

Moze zle licze ale z tymi taschkami tezn 1000zł to moze byc jednak niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.... z moich skromnych obliczeń.... SL16 i Neo 28 (mi styknie nie jestem audiofilem) około 300-320zł (mam je troche taniej) panel na drzwi około 300zł z przesyłem wygłuszenie licze około 300zł wzmak puki co ten MTX co mam spięty w mostku (jak się da go uratować bo połówka mi umarła) powiedzmy 100 niech będzie 150zł bo wątpie żeby więcej. i wychodzi nam....1100-1200zł tak plus minus i być może tyle bym miał jak nie to odpuścił bym puki co wygłuszenie drzwi... oszczędze troche przy tym gotówki a i pogoda bez garażu z tego co czytałem nie zbyt odpowiednia. no i kable zasilające musze nabyć bo moje pojechały w świat razem z nubirą :hyhy: najbardziej przerażają mnie panele.... pogadam z kolegą może coś taniej da rade ukręcić bo puki co to mówie o panelach z alledrogo....

 

[ Dodano: 2009-11-23, 21:26 ]

wzmacniacz..... kenwood KAC-921.... wydaje mi się że nadał by się.... bynajmniej mocowo... słyszał go ktoś? jakieś doświadczenia? i pytanie za 100 pkt. czy blaupunkt GTA1300 lub GTA1350 pociągnie mi lanzara max15 spiętego w 2ohm? tak żeby go bujnąć na jakiś czas (do wiosny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem fajny zestaw z PROA to nikt nie chciał. Napalają się na jakieś tam sinuslivy hehe

 

Kup sobie kolego jakiś boczek od innego B4 i kombinuj bo szkoda zepsuć ten co masz a no i łatwiej bedzie zrobić coś nie martwiąc się o wzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...