Skocz do zawartości

Alpine CDA-9835R kontra CDA-9855R


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jasna cholera następny problem, miałem już zakupić Alpine CDA-9887R ale za długo zwlekałem i mnie uprzedzili. W rozmowie na gg ze sprzedającym już po sprzedaży powiedział mi żeby nie kupować tego radia bo jest kaszana, podobno kijowa gra. Gdzieś na necie też czytałem taką opinię, i widziałem gdzieś opinię że wogle nowe Alpiny nie mają porównania do starych. Powiedział że jak chcę miać porządny dźwięk powinienem kupić CDA-9835R. Co o tym myślicie ? Czy CDA-9835 byłby lepszy od 9887 po konfiguracji KTX-em ? Bo cenowo podobnie wychodzi, ok 1000pln za używkę. Tyle że aktualnie nie ma 9835 na allegro i podobno ciężko dostać, jest za to model CDA-9855R czyli nowszy od 9835 ? Jak go oceniacie? Mocna różnica w jakości czy też w wyposażeniu ? Wiadomo, szukam czegoś z prockiem żeby można było aktywkę zrobić, opóźnienia i te sprawy. Z tego co wyczytałem 9835 obsługuje też zmieniarkę DVD co też jest nie głupie bo wystarczyło by dokupić zmieniarkę ,monitorek ina dłuższym postoju film sobie obejrzeć czy 9855 też ma taką opcję na zmieniarkę DVD?? Cholera, byłem już zdecydowany na 9887 ale plan runął, odbudować go czy nie ? Co sądzicie ? Napewno nie mogę wydać więcej niż 1000 zł aczkolwiek wolałbym maks wydać 800 zł. Podpowiedzcie co zrobić i w końcu od was się odczepię ze swoim niezdecydowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9855r i nie narzekam, jakość grania ok opuznienia bayery podział aktywny fajnie wygląda i przyzwoicie gra w porównaniu do 9812 moim zdaniem lepiej. Reszty nie słyszałem. Z tego co wiem to nie ma opcji podpiecia zmieniarki DVD. Przez przejściówkę możesz podłączyć jedynie AUX a IPoda po zakupie dodatkowego modułu za 300zł. 9855r daje spore możliwości już na starcie i dlatego kupiłem. Jeśli chcesz mieć naprawdę typowy jakościowy odtwarzacz z Alpine to 7998 ale to już wydatek przekraczający Twój budżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 2 co podałeś to zdecydowanie 9835r to z tego co sie orientuje najlepszy model z serii (9XXX nie liczac nowego F1 Status), ale w tej cenie co masz ja bym kupił co innego..... - oczywiscie z tzw. nowszych i z prockiem..... Kenwood XXV-01D jakbym nie był jutro zajety to juz bym przetestował a tak poczekam na wiesci z placu boju.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753, dzięki za opinie

disaster3, Kenwood chyba odpada ale wyłącznie z powodu że nie słyszałem go i pewnie nie usłyszę u siebie w regionie. A bez odsłuchu kupiłem Clariona i z lekka się zawiodłem. Dźwięk jest zajebisty ale mało dynamiczny, do spokojnej muzy jest idealny ale nie do szybszych bitów. I boję się że kupiłbym Kenwooda i też sięrozczarował. Fakt faktem że nie słyszałem wielu Alpinek, bodajże 3 czy 4 i każdej brzmienie mi się podobało, choć oczywiste jest że wiele zależy od pozostałych klocków. Także pozostanę przy wyborze Alpiny choć może gdybym mógł posłuchać tego Kenwooda to bym zmienił zdanie

 

Wracając do CDA-9887R kto go ma ? Jak widzicie róznicę pomiędzy graniem bez konfiguracji KTX-em a po konfiguracji ? Bo znalazłem opinię że te radio nie gra wcale ale po konfiguracji wstępuje w niego jakby inny duch, zmienia się w całkiem inne radio. Może macie jakieś doświadczenia, może rafix napisze jak wyglądało to u niego, mianowicie jak grała jego 86 bez Imprinta i z Imrintem bez konfiguracji a po niej. Bo kusi mnie ta konfiguracja KTX-em, wiem że powiecie że to dla amatorów ale jestem amatorem i zanim sam dojdę do wszystkich ustawień to wolałfbym posłuchać dobrze brzmiącego samochodu. Dlatego chciałbym poznać wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat też wahałem się pomiędzy 9835R a 9855. Po przewertowaniu internetu różnych for itp wybór padł na 9835R z tego co wyczytałem jest to ostatni dobrze grający model alpine jak to ktoś ujął już wyżej. Obojętnie gdzie założyłem temat zawsze odpisywano mi że 9835R jest dużo lepsza od 9855. Nie twierdzę że to drugie jest złe, ale zastanawiałem się też pod tym względem dlaczego 9855R jest tak dużo już na rynku wtórnym na chwilę obecną na allegro jest może z 7-10 sztuk do kupienia a 9835R żadnej i jak sam wspomniałeś rzadko ona się pojawia. Wiem bo sam szukałem mogłeś trochę wcześniej się odezwać dosłownie z 10 dni temu sprzedałem za 650zł w idealnym stanie z tym że bez pudełka i pilota. Osobiście posiadam ten model razem z modułem do Ipoda który kupiłem nie za 300zł jak ktoś napisał wyżej a za 120zł razem z przesyłką w idealnym stanie z kablami a więc da się trzeba tylko szukać do tego mam Ipod Classic 30GB muzykę zgrywam w formacie wav i jest super Co do innych radioodtwarzaczy na Clariona bym chyba nie zamienił ponieważ słucham czarnej muzy a on raczej swoim brzmieniem do takiej się nie nadaje moim zdaniem ale Pioneer P88RS jest całkiem fajny cena około 800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753, dzięki za opinie

disaster3, Kenwood chyba odpada ale wyłącznie z powodu że nie słyszałem go i pewnie nie usłyszę u siebie w regionie. A bez odsłuchu kupiłem Clariona i z lekka się zawiodłem. Dźwięk jest zajebisty ale mało dynamiczny, do spokojnej muzy jest idealny ale nie do szybszych bitów. I boję się że kupiłbym Kenwooda i też sięrozczarował. Fakt faktem że nie słyszałem wielu Alpinek, bodajże 3 czy 4 i każdej brzmienie mi się podobało, choć oczywiste jest że wiele zależy od pozostałych klocków. Także pozostanę przy wyborze Alpiny choć może gdybym mógł posłuchać tego Kenwooda to bym zmienił zdanie

 

Tak tylko wspomne mimo chodem ze XXV-01D jest topowym modelem zrobionym na 25-lecie firmy Kenwood zero kompromisów Swego czasu kosztował ok. 8k PLN...... reszte sam sobie dopowiedz :hyhy: Nie jest to zwyczajne radio. Zreszta dzisiaj pewnie bede mial opinie moich kumpli z Team'u bo bedą je cwiczyli i chyba w smochodzie w ktorym jest CDA-9833r wiec bedzie bezposrednia konfrontacja....

 

Jesli chodzi o dynamike to na Keenwood'zie sie nie zawiedziesz (jest identyczna jak nie lepsza przy kontroli bassu niz w Alpinka'ch - przynajmniej po odsłuchu Kenwood'a PS909 moge to stwierdzic) a gora jest zdecydowanie przyjemniejsza w Kenwoodach w porownaniu z Alpine'kami..

 

Ps. Nie zapomnij ze m.in. Ja TObie rowniez odradzałem w Twoim topicu DXZ788, bo go mialem i wiedziałem czego sie spodziewac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch 9835, w ogóle zastanawia mnie fenomen 9855 - radio, które ma od metra ustawień w tym i do aktywki, ale to jak gra to już co innego, swoją drogą musiałbym posłuchać 9887 bo nie miałem okazji.Jest jeszcze jedno radyjko, które można wziąć pod uwagę - Eclipse 8445.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Alpine CDA-9855R trzeba się przyzwyczaić, a przede wszystkim poświęcić sporo czasu na konfig. pod konkretny wzmacniacz i głośniki... To radio naprawdę potrafi całkiem dobrze zagrać, także nie skreślajcie go z góry, a tym bardziej bez własnych doświadczeń empirycznych ; - )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9833 (te same bebechy co 9835) - i pod względem funkcjonalność/jakość dzwięku - to radio jest dla mnie na tyle bezkonkurencyjne, że jeździ u mnie od nowości - czyli już dobrych kilka lat.

Na minus mogę zaliczyć reprodukcję wysokich tonów - są jakieś takie nienaturalnie podbite, brakuje im trochę spokoju. Mi to odpowiada, bo akurat takiej muzyki słucham, ale przy łagodnych gatunkach może to być sporą wadą. W stosunku do 9855 - zdecydowanie nie zamieniłbym swojego odtwarzacza.

Zresztą ma u mnie już chyba "dożywocie" choćby na półce - właśnie z racji naprawdę wysokiej jakości brzmienia, i całkiem dobrego procesora (niektórzy byli bardzo zdziwieni, co można z niego wycisnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753, dzięki za opinie

disaster3, Kenwood chyba odpada ale wyłącznie z powodu że nie słyszałem go i pewnie nie usłyszę u siebie w regionie. A bez odsłuchu kupiłem Clariona i z lekka się zawiodłem. Dźwięk jest zajebisty ale mało dynamiczny, do spokojnej muzy jest idealny ale nie do szybszych bitów. I boję się że kupiłbym Kenwooda i też sięrozczarował. Fakt faktem że nie słyszałem wielu Alpinek, bodajże 3 czy 4 i każdej brzmienie mi się podobało, choć oczywiste jest że wiele zależy od pozostałych klocków. Także pozostanę przy wyborze Alpiny choć może gdybym mógł posłuchać tego Kenwooda to bym zmienił zdanie

 

Tak tylko wspomne mimo chodem ze XXV-01D jest topowym modelem zrobionym na 25-lecie firmy Kenwood zero kompromisów :zdziwko: Swego czasu kosztował ok. 8k PLN...... reszte sam sobie dopowiedz :rotfl: Nie jest to zwyczajne radio. Zreszta dzisiaj pewnie bede mial opinie moich kumpli z Team'u bo bedą je cwiczyli i chyba w smochodzie w ktorym jest CDA-9833r wiec bedzie bezposrednia konfrontacja....

 

Jesli chodzi o dynamike to na Keenwood'zie sie nie zawiedziesz (jest identyczna jak nie lepsza przy kontroli bassu niz w Alpinka'ch - przynajmniej po odsłuchu Kenwood'a PS909 moge to stwierdzic) a gora jest zdecydowanie przyjemniejsza w Kenwoodach w porownaniu z Alpine'kami..

 

Ps. Nie zapomnij ze m.in. Ja TObie rowniez odradzałem w Twoim topicu DXZ788, bo go mialem i wiedziałem czego sie spodziewac....

 

To ja tak od siebie zeby namieszac w stawce

 

Cwiczylem XXV-01V przez okolo 2-3 tygodnie i powiem ze mnie nieco zawiodl jak na topowy wyrob Kenia > niby poprawnie ale to do momentu kiedy nie posluchasz w ciagu innych lepszych jednostek. Po prostu jakby brakowalo dynamiki. Dodam ze wczesniej mialem Clarka 668 i z nim sie mogl rownac. Nie wspominam o ilosci ustawien bo tego ma troche choc korekcji czasowej precyzyjnej brak. Po nim zagosciła (fakt nieco drozsza) Alpina 7998 i to jest to jak dla mnie. Gra z wykopem i niema nawijania makaronu na uszy

 

Jezeli 9835 (bo w ta bym typowal przy nizszym budzecie) gra nieco gorzej od 7998 to schowajcie XXV do szuflady

tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to takie gadanie (sam w tym zresztą uczestniczę ) bez sensu bo każdy ma inne gusta, inne składowe systemu itd.Dla jednego jest oki 7998 itd a dla drugiego co innego więc tak naprawdę sprawdzenie u siebie w aucie jest miarodajne.Na pewno czy 7998 czy 9835 czy Kenwood XXV czy 909 to są radyjka z wysokiej półki dźwiękowej a czy w jednym rzędzie stawiane to już inna para kaloszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753Wracając do CDA-9887R kto go ma ? Jak widzicie róznicę pomiędzy graniem bez konfiguracji KTX-em a po konfiguracji ? Bo znalazłem opinię że te radio nie gra wcale ale po konfiguracji wstępuje w niego jakby inny duch, zmienia się w całkiem inne radio. Może macie jakieś doświadczenia, może rafix napisze jak wyglądało to u niego, mianowicie jak grała jego 86 bez Imprinta i z Imrintem bez konfiguracji a po niej. Bo kusi mnie ta konfiguracja KTX-em, wiem że powiecie że to dla amatorów ale jestem amatorem i zanim sam dojdę do wszystkich ustawień to wolałfbym posłuchać dobrze brzmiącego samochodu. Dlatego chciałbym poznać wasze opinie.

Ok, postaram się coś napisać o alpine 9886 + procek + kalibrator, bo mnie wywołano :hyhy:

1. 9886 bez imprinta - nie wiem jak gra, bo od razu kupiłem imprinta i podłączyłem, także sorka

2. 9886 z imprint'em (bez kalibracji) - jak wiesz jest mnogość ustawień, cięć, zboczy, k.parametryczny, geometryczny itp. itd. ale i tak mam wszystko na zero, korzystam tylko z korekcji czasowej, HPF/LPF + zbocza i fazy suba. Dźwięk jest czysty, scena ok jednak nie za szeroka i ze wzgledu na 2-way jest na wysokości czoła konsoli srodkowej, suba słychac juz prawie z przodu tj. jakby był z przodu (gra w przeciwfazie do przednich). Dodam tylko, że jestem pewny na 100% że bawiąc sie ustawieniami imprinta, uzyskam jeszcze lepszej jakości dźwięk niż mam obecnie

3. 9886 z imprint'em i kalibracja ktx-h100 - dźwięk się rozjaśnił, stał się jeszcze bardziej czysty, scena znacznie się rozszerzyła, prawie wychodzi na zewnetrzne lusterka, podniosła się również i oddaliła od kierowcy (ustawiałem tylko dla miejsca kierowcy) w stronę szyby przedniej...wokal jest na wysokości środkowej, dolnej części szyby przedniej, sub ewidentnie gra z przodu (lepiej ktx przesunął suba do przodu, niz ja sam;) )..."minus" ktx'a dodał troche do wysokich tonów, ale spoko dodatkowo pojawia sie w radyjku 9886 menu treble, bass także można sobie wysokich ując np. na -1 czy -2 ... ja mam jak juz pisałem wszystkie polepszacze, korektoory, podbijacze basow i czego tam nie wymyslili albo wyłączone albo na zero.

Reasumując, nie żałuje wydanej mamony na kateiksa :P

tyle ode mnie.

 

ps. idą a właściwie już są długie wieczory, więc raczej sie pobawię na spokojnie w garażu z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podsumowanie tematu, dzięki panowie za waszą opinię, myślałem że 9887 odszedł do lamusa ale powrócił, słyszałem go w aucie po kalibracji i dźwięk był niezły także padło na niego i go kupuję a jak mi się nie spodoba to go sprzedam i będę szukał czegoś innego :) Dzięki wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...