Skocz do zawartości

RF R1S412 - dziwne sytuacja


RazeRX7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno udało mi się złożyć skrzynie pod głośnik RF R1S412.

Skrzynia była zrobiona według wymiarów podanych na stronie producenta. Zalecana skrzynia zamknięta i w takiej właśnie wylądował.

Przy okazji porządkowania autka zauważyłem dziwny efekt i nie wiem czy tak ma być czy coś po prostu źle zrobiłem.

Już pisze w czym rzecz:

 

Otóż przy słuchaniu muzyki przy otwartych drzwiach bass jest bardziej odczuwalny i tak jakby mocniejszy a znów przy zamkniętych bardzo precyzyjny - a to mi znów bardzo odpowiada :oczami:

Generalnie chodzi mi o te otwarte drzwi.... co jeszcze zauważyłem, że przy otwartych drzwiach lekko chodzi mi klapa bagażnika a przy zamkniętych nie ma tego efektu.

Głośnik ma 150W a dostaje 160W. Ogólnie bardzo podoba mi się jego brzmienie - tylko dlaczego przy otwartych drzwiach bass jest lepszy???

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu moze ten dzwiek lepiej dochodzi przez otwarte drzwi??

:/ jakoś nie łapę :)

Ogólnie tak jak pisałem przy zamkniętych drzwiach bass jest również odczuwalny i jest ok

ale przy otwartych jest jakby większe ciśnienie.

 

Czy czasami samo wnętrze samochodu ( seicento ) nie działa jako kolejna skrzynia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie to samo jak otworzę drzwi to przy dobrym basie mało klapy nie wyrwie :hyhy
:

Czy aby to nie jest efekt "małych autek"

 

zamień faze na subie ( zamień plus z minusem ) :) i zobacz co się zmieni .

Wpadłem na taki pomysł ale mam podłączony ten woofer na zmostkowanym wzmacniaczu. Czy aby nic się nie spali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...