Skocz do zawartości

wzmacniacz Audio System F2-450


nowy987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w rece wpadl mi za marne grosze taki wzmacniacz

Audio System F2-450

http://www.mybugasound.com/tienda/catalogo...amp;Codigo=1353

 

Okazalo sie ze jest sprawny i niegrzebany...

 

I tak mam pytanie co do wiatraczka czy on sie kreci non stop w tych wzamcniaczach czy zalaczany jest tylko jak sie rozgrzeje??

 

Drugie pytanie to takie ze nie ma napisane ze jest stabilny w 2 ohmach ale jak go podlaczylem pod swojego Alpina zmostkowanego na 2 ohmy to w mostku smigal pieknie. radio podkrecilem do 2/3 mocy i wszytsko bylo ok. wzmacniacz sie nie wylaczyl a dzwiek byl czysty. To znaczy ze jest stabilny w 2 ohmach?? aha i jezeli jest satbilny to jaka moze miec moc??

 

3 pytanie to takie jakbyscie mieli zostawic tego Audipo systema albo GZ 2500tx to co byscie zostawili... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytanie to takie jakbyscie mieli zostawic tego Audipo systema albo GZ 2500tx to co byscie zostawili... pozdrawiam

 

pytanie raczej do Ciebie:) ktory wg Ciebie lepiej gra?:przestraszony:

 

co do stabilnosci to pograj na nim dluzej , wtedy bedzie mozna cos powiedziec:) 30-60min ciaglego grania:) bo to ze pograł kilka minut to nie "wyrocznia" chyba ze grałes nim dluzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Teoretycznie " F2-450 nie jest stbilny przy 2Ohm, ale w praktyce widać jest, mój f2-280 też niby nie jest, a jest :przestraszony:

 

I tak mam pytanie co do wiatraczka czy on sie kreci non stop
Mi się jeszcze nie udało swojego zagrzać (na kilkugodzinnych testach) aby włączyć wentylator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem kumplowi F4 380 + przody 100 rms i mostek sub na 2 ohmach i wiatrak włącza sie po jakis 20 minutach mocniejszej gry :przestraszony: Prawie wcale go nie słychać a wzmacniacz wyraźnie sie grzeje ( może nie parzy ale jest ciepławy )

 

Ogólnie wzmacniacze bardzo dobrze grające jak na moje ucho i warte swojej ceny.

 

Błąd poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że F4-380 to nowsza seria od F2-280 i F2-450. Przy serii F4-380 producent podaje stabilność do 1Ohm na kanał, przy starszych nie ...

 

Zakładałem kumplowi F4 380 + przody 100 rms i mostek sub na 2 ohmach ( trimode )
To nie jest trimode :) poszukaj na czym polega podłączenie w układzie trimodalnym

 

Ogólnie wzmacniacze bardzo dobrze grające jak na moje ucho i warte swojej ceny.
Z tym się zgodzę, bardzo energicznie grają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie f2 300 (to ta nowsza seria z napisem stabile in 2 ohm xD )nie grzał się ani torche przy obciążeniu 2 ohm na 2xRE SR 12" ,wentyl się nie załączał tylko bezpieczniki wywalało przy mocnym łupaniu na wzmaku (2x30A)

Co do dynamiki to sie zgadzam że z przodami dobrze sobie radzą,ale przy subach w porównaniu z PPI PC1400 i DLS A6 to wypada blado no ale to inne klasy sprzętu.

No i co do tri-mode,na 4ch gdzie 2 idą na przód i 2 w mostek na suba to raczej nie jest trimode :) Jakby było 2ch i zasilane tym sub i przody to wtedy jest trimode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem f4-240 i f2-280 i one maja wentylatory sterowane zaleznie od temperatury radiatora.

 

f4-240 chodzil przez jakis czas po 2,5ohm na mostek z lp 100hz :)

 

ogolnie calkiem przyjemne piece i bardzo malutkie jak na swojego powera przynajmniej te ktore ja mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy987,gadałem kiedyś z jednym znawcą tematu z naszego forum bo miałem taką samą myśl,to powiedział że bezpieczniki padają bo może independencja chwilowo spadać poniżej 2 ohm i że można wsadzić mocniejsze i nic nie powinno sie dziać,ale ja ryzykować jednak nie chciałem.Jak chcesz to pod tą alpine podpiąć to ona ma 500rms a wzmak teoretycznie 2x wiecej wiec raczej żyłowany nie będzie i ja bym zostawił ori bezpieczniki,zawsze bym był spokojniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...