Skocz do zawartości

skrzynię mam, głośnika brak


futrzak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taki problem bo rozpocząłem poszukiwanie subwoofera od tyłu, zamiast najpierw kupić głośnik a potem skrzynię to najpierw kupiłem skrzynię a teraz mam problem z znaleziemie subwoofera,

moglibyście mi pomóc w wyborze ?

 

skrzynia ma 15l

średnica otworu 8 cali

 

wzmacniacz mój ma max 1x220 W

 

z góry dzięki za wszelkie propozycje i sugestie,

Muzyki słucham techno, dance, ogolnie wszystkie po trochu ale głównie lubię mocny bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelkie opinie a co powiecie o tych głośnikach:

- Hertz ES 200.2 - tylko nie umiem znaleźć info o wielkości skrzyni

- Rockford Fosgate P1S410 znalazłem info że zalecana obudowa: 14,16 litra -27,07litra ale to jest chyba wymagane, a jak do tego dołożę głośnik to wyjdzie mi z 16 litrów więc nie tyle jaką mam skrzynię tylko czy ten 1 czy 2 litry to jest naprawdę zauważalne ?

- μ-Dimension Jr. 1004 v.2 - najmniejsza 15,5 l + pojemność głośnika

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie , że warto podać tu kto sygnuje te 220W bo uwierz mi te waty są naprawdę nierówne :) .

 

Ten Audiosystem jest ze wszechmiar wychwalany, więc z pewnością jest dobry (widzę po sieci, że to zacny grajek).

IT MDS 08 to "bardzo nietypowa" (gabarytowo) 20tka i z tego co kojarzę potrzebuje troche więcej niz 15 literków (choć w 15 z pewnością nie będzie źle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wzmacniacz to :u-D Glow 4075 v2

 

----

więc tak w końcu zakupiłem głośnik

Rockford prime 10'' 150 W RMS

 

w mojej skrzyni powiększyłem otwór na 10 cali, ale chyba zdecydowanie skrzynia jest za mała, basu praktycznie nie słyszę, ustawiłem filtr lpf, i mniej więcj na wzmacniaczu ustawiłem ok 80Hz, a w radiu ustawiłem poziom subwoofera na 13 ( w skali do 15), ale gra to mizernie :D

 

co do skrzyni to aktualnie mam tyle:

15l - ~2,5 l (na głosnik) daje 12,5l, a niby minimum to 14,5l

 

zastanawiam się czy nie kupić większej np 20 litrowej, chyba będzie lepiej nie ?

dodam że mam poprowadzony przewód 2x4mm^2 do skrzyni z wzmacniacza,

może to być tego wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...