Skocz do zawartości

Golf III Lewy tylny błotnik i straszny brzek.


error
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Podczas grania , w mojej golfince lewe tylne nadkole , bardzo 'faluje' czyli rusza sie wraz z basem , i przy tym wydaje straszny brzek. Dzwiek nadkola jest mega 'wiesniacki' i az wstyd głosniej grac . Prawe błotnik nie rusza sie tak i nie gra tak , gdyz jest tam wlew paliwa i ten błotnik jest stywniejszy. W srodku tego zbytnio nie slysze , ale na zewnątrz słychać to z daleka xD

 

Zamierzam wygłuszyć bagaż + te nadkola soudalem , moje pytanie jest takie czy to zaradzi temu strasznemu hałasowi ? A może trzeba w inny sposób usztywnić ten błotnik.

Postaram się wrzucić filmik z tego ale coś mi koma nie wyczytuje komp a właśnie jadę do pracy i nie mam czasu grzebać :rotfl:

 

Najbardziej widoczne falowania./drgania są widoczne w miejscu zaznaczonym czerwonym prostokątem.

http://img44.imageshack.us/img44/8778/aaaba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Soudal bedzei za miekki, jesli chodzi o samo usztywnienie.. Ja mam tak samo u siebie w drzwiach :rotfl: W sobote najprawdopodobniej bede wspawywal 2 mm plaskowniki w drzwi, zeby usztywnic troche powierzchnie na okolo glosnika.. Mysle, ze tez powinienem jeszcze troche wiecej basu i kopa uzyskac z przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może tkwić że poszycie zewnętrzne błotnika nie jest dobrze połączone lub rozklejone ze szkieletem i wzmocnieniem wewnętrznym, rozebrać plastiki wewnątrz i sprawdzić.

Sama mata nic tu nie pomoże, należy wypełnić lukę miedzy tymi elementami to się usztywni.

Jeżeli to jest przyczyną? Bo na to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się powód tkwi w konstrukcji, ogólnie już wcześniej zauważyłem ze ten błotnik z tej strony jest taki ruchliwy początkowo myślałem ze jest jakiś inny zamontowany jakaś podróbka, ale później dowiedziałem się ze to tak oryginalnie.

 

Spróbuje wypełnić to miejsce jakimś materiałem, zależy co znajdę.

Jeśli to nie pomoże myślałem także właśnie nad dospawaniem jakiegoś plaskowniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdzę także i przy tym tłumiku.

Lecz z tylnym błotnikiem tez musze cos zrobic gdy go docisne wtedy juz nie brzeczy .

 

Wypelnilem luke pomiedzy tapicerka/plastikami i blacha/rama. Ale niestety trudno jest sie dostac do samej zewnetrznej warstwy błotnika , żeby wypełnic luka pomiedzy tym nadkolem i rama ktora znajduje sie własnie pomiedzy błotnikiem a tapicerka, ta wlasnei rama czy niewiemjak to nazwac zastawia dosjcie do tej przestrzeni. Moze troche to nie zrozumiale napisałem ,ale nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest tam ciężki dostęp , jest tylko maly otwór .Dzięki niemu da rade wszystko zrobić ?

PS. Ściągałem wszystkie plasticzki i te maty w bagaju. Szukałem jakiegos wiekszego dostepu .

Bo przez ten mały ciężko się jest dostać. Nie wiem czy taki sam jest w pasku ? Chyba ze robiłeś tez to w gofrze ?

 

Po wypłacie zakupuje materiał, jeszczy starczy funduszy to odrazu na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...