Skocz do zawartości

Cerwin-vega vega84


cerwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zrobic skrzyneczke pod ten glosniczek, nie wiem ilu litrowa zrobic. Chcialbym zeby glosnik gral dosc uniwersalnie. Na codzien slucham glownie rapu, ale czasem jakis trance tez mi w ucho wejdzie. Ogolnie subik ten ma byc punktualny. Ogolnie chcialbym cos w b-r , bo moj wzmacniacz ma tylko 150 rmsu. Ma ktos jakies propozycje??

 

VEGA 84 Specifications

Diameter: 8"

No. of Voice Coils: 1

Sensitivity (1W @ 1m): 90 dB

Power Handling: 250 Wrms

(cont. unclipped power

per EIA RS-426B)

Frequency Response: 25-500 Hz

Nominal Impedance: 4 Ω

Voice Coil Diameter: 2.0"

Mounting Diameter: 7" (177.8 mm)

Mounting Depth: 4.375" (111.2 mm)

VEGA 84 Thiele-Small Parameters

Free-Air Resonance: fs 35 Hz

Total Q: Qts 0.323

Mechanical Q: Qms 4.56

Electrical Q: Qes 0.865

Compliance Volume: Vas 0.7 ft 3

Maximum Excursion: Xmax 1.20" (+ 0.60")

30.4 mm (+15.20 mm)

Voice Coil DC Resistance: Revc 3.5 Ω

Volume Displacement: 0.04 ft3

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej kierowalbym sie ku bas refleksowi prostokątnemu,tylko wtedy musisz podac wymiary jakie bedzie miała skrzynia oraz grubośc materiału z jakiego bedzie wykonana,lub podaj mi wymiary bagażnika grubośc płyty to ci sam projekcik zarzuce.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. A czy ktoś z Was zbudował skrzynkę dla tego głośnika wg zaleceń producenta i miał możliwość osłuchu tych 2 projektów, tzn: producent i projekt z forum? czy oby na pewno będą jakieś słyszalne różnice? - tutaj link do PDF-a:

http://www.musicaearte.com/Progetti%20per%20subwoofer/cerwin%20vega/progetti%20e%20parametri%20ts%20Wega%2084%20-%208d4%20-104%20-%2010d4%20-%20124%20-%2012d4%20-%20154%20-%2015d4.PDF

Od niedawna też mam ten głośnik i zastanawiam się jaka skrzynię zbudować: projekt z forum, czy z instrukcji głośnika. Nie mam obeznania w temacie, nie budowałem nigdy suba, w moim aucie grały dotychczas tylko zwykłe głośniki bez suba, więc nie jestem "osłuchany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...