Skocz do zawartości

mały sub closed 8' / 10'


tomekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałbym zrobić suba w zamkniętej obudowie. mogę przeznaczyć 200pln na glośnik, nie mam nic przeciwko używkom, ale jednak nie ma to jak nówka, radio kenwooda, wzmak hifonics 4x50/2x175, przód sinuslive 165 +neo 25s

nie lubię dudnienia, ale nie lubię, jak basu nie ma:) muzyki słucham różnej, ale zdecydowanie lubię dynamiczny basik - dla tego closed

Chciałem kiedyś na re-10 robić, ale nie mam kasy i głośnik też mało dostępny. wyczaiłem głośnik magnata xpress 10 za ~150zł z wysyłką nówkę, w winisd zrobiłem symulację i nieźle wypada w 30l, ale najchętniej głośnik wpakowałbym do mniejszej budy - na razie zrobię skrzynkę, ale ma być w przyszłości zabudowa w boczku 15l no 20l max.

liczę na Wasze propozycje, pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś na re-10 robić, ale nie mam kasy i głośnik też mało dostępny.
teraz pełno tego na allegro , jak dystrybutor pozwolił sprzedawać tam

 

wyczaiłem głośnik magnata xpress 10 za ~150zł z wysyłką nówkę, w winisd zrobiłem symulację i nieźle wypada w 30l,
symulacje to nie wszystko :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "bełkoczę" ale z pewną dozą niepewności kupiłem sobie Dynaudio z mojego podpisu.

Na początku byłem...zdruzgotany :rotfl: ale...w miarę "rozgrywania" tego mikrusa zajęło mu prawie 3 miechy by zaczął powiększać mojego banana na buzi.

Miękki bas jak smok ...uwielbiam taki styl, z pełną odpowiedzialnościa twierdzę, daje radę nawet przy Hiphopach :rotfl: .

Lajtowe granko w zupełności mi starcza na spore kombi.

Pojawia się czasem ta firma nawet większe odmiany 25cm bodaj od fabrycznych Volvo.

Być może znajdę mankamenty i zacznę szukać coś lepszego ale w tej chwili w 15l closedzie jest zupełnie dobrze.

Coś tak mi sie zdaje, że to taki drugi IT gra zupełnie dobrze za małe pieniądze.

Może warto obrac ten trop.

 

Ostatnio zuważam tendencje (nawet u siebie) "odchodzenia" od topowych firm bo zdarzają się mało znane ciekawostki które dają więcej wrażeń niż renomowana drożyzna.

Patrz mój podpis beyma to 13 cm jak myślisz dlaczego nie dążę do 16 tek ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z tym magnatem xpress 10' w closed? będzie to miało cokolwiek wspólnego z graniem? w budzie 25l qtc wynosi 0,91 i przy -3dB ma 48Hz (dodam, ze w 30l qtc0,85 tylko 1Hz niżej:p a w 20l przy -3dB 50Hz qtc0.99)

 

[ Dodano: 2009-11-02, 21:46 ]

wasylwek,

mało jest głośników tej firmy, nie znalazłem nic konkretnego:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=797355686

DYNAUDIO MW180

 

Proszę aukcja zakończona co prawda . Zadzwonić do usera zapytać, kupić, 200 zł to trochę więcej niż za podły "budgiet linia" :D a zamruczy z pewnością przyjemniej od Magnata :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jego widziałem, i w winisd masakrycznie wygląda wykres nawet dla 30l skrzynki, więc sobie odpuściłem, to już byle magnat lepiej wypada. chcesz to na pw wyślij mi swojego maila, to wyślę Tobie screen z programu tego i kilku innych głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=797355686

 

Proszę aukcja zakończona co prawda . Zadzwonić do usera zapytać, kupić, 200 zł to trochę więcej niż za podły "budgiet linia" a zamruczy z pewnością przyjemniej od Magnata :D .

Ja myślę, że to nie jest głośnik dla tomekk

 

 

no ale jego widziałem, i w winisd masakrycznie wygląda wykres nawet dla 30l skrzynki, więc sobie odpuściłem, to już byle magnat lepiej wypada. chcesz to na pw wyślij mi swojego maila, to wyślę Tobie screen z programu tego i kilku innych głośników.

Po pierwsze to wykresy nie grają.

A po drugie określ konkretnie czego oczekujesz jakości czy małego suba, który ruszy fotelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale na pewno wykresy w jakimś stopniu odzwierciedlają rzeczywistość, ale nie w 100%

a chciałbym suba, który dostarczy mi taki bas, od którego nie będzie boleć głowa, nie będzie dudnić i fanie by było jakby w miarę nisko schodził, obawiam się trochę głośnika 8' myślę, że może nie spełnić moich oczekiwań, ale prawda jest taka, że nigdy nie miałem subwoofera, i na żywo nigdy nie odczułem różnicy między 8 a 10' i między br a closed. porostu chcę fajnego suba, i jak tak popatrzyłem, to w sumie skłaniam się ku intertechnikowi mds08 w br

nadal czekam na propozycje, zdanie zmieniam codziennie i nadal nie jestem w 100% pewien wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 8" - ta którą słuchałem dobrze zasilona bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, co do Re - wg. mnie 10" czy 12" potrzebowała dobrego napędu aby pokazać na co ją stać, inną sprawą jest to że ten profil brzmienia mi nie odpowiadał.Wzmak jaki masz dużo w mostku nie ma, pytanie od razu następne, czy to nie przypadkiem "papierowy tygrys" - bez obrazy ale tak niektóre sprzęty mają.Słuchałem natomiast jl audio 10w0 i nie powiem, jak na takiego "słabiaka" pod juniorem 4.300 dawał radę.Co prawda koszt trochę wyższy, ale i wzmak nie miałby bardzo pod górkę, i gra to przyjemnie - zaraz się odezwą ludziska że muli .Można myśleć o innych subach, 8 bym nie skreślał - można się pomylić, bo niektóre potrafią zaskoczyć - ale wg. mnie trzeba to podłączyć do wzmaka i posłuchać czy da radę napędzić go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, mój niefart jest taki, że nie mam żadnego znajomego, u kogo mógłbym sprawić na co stać mój wzmak, a już tym bardziej osłuchać różne głośniki, dla tego chciałbym głównie opierać się na Waszych propozycjach. Wiem też że trudno doradzić na odległość, nie widząc sprzętu i możliwości, ale trzeba sobie jakoś radzić wróciłem właśnie z uczelni, zjem i lecę dalej patrzeć głośniczków

 

[ Dodano: 2009-11-03, 19:24 ]

a hertz es200? też dość ładnie wygląda w programie, ale cholera ma 200w rms i chyba to będzie dla mojego wzmaka za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz zatrzesie i załomocze ale bez 300w nie masz co oczekiwac cudów... Jest na alle starsza wersja tego subika która rzekomo gra kulturalniej ale tak czy siak wattów oczekuje... Ale jak go dobrze zasilisz to napewno pozwoli Ci sie usmiechnac kiedy zechcesz go poczuc na fotelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX-SQ8
chyba ze ma zapedy i chec posluchac na nim hh Jesli ktos nie rozumie po co jest tensubik, w jakim celu zoistał stworzony to nie powinien sie nim interesowac... No chyba ze ma naprawde małe wymagania co do "zatrzesienia" na plecach :P

kee ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam sie za siebie... Słuchałem tego suba w naprawde dobrej aplikacji, słuchałem go tez w kilku budach u siebie w dosc duzym aucie jednak...

I wiem ze to naprawde dobry i kulturalny subik który potrafi godnie uzupełnic pasmo o sekcje sub-niskotonowa. Grał przyjemnie i fajnie pod warunkiem ze jest sie zorientowanym co moe zaoferowac, czego mozna od niego oczekiwac... Uwazam ze na pierwszego suba zdecydowanie sie nie nada, bo od pierwszego suba raczej mimo wszystko( sadze ze w 90% przyp) wymaga sie zeby było go czuc czasami a nie tylko by mruczał sobie i niewybijał sie poand przód.

Sam rowniez zaczynałem od 8' ale ciesze sie ze nie wybrałem czegos pokroju sq8 bo nie tego od suba oczekiwałem na poczatku.... To chyba zreszta widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam sie za siebie... Słuchałem tego suba w naprawde dobrej aplikacji, słuchałem go tez w kilku budach u siebie w dosc duzym aucie jednak...

I wiem ze to naprawde dobry i kulturalny subik który potrafi godnie uzupełnic pasmo o sekcje sub-niskotonowa. Grał przyjemnie i fajnie pod warunkiem ze jest sie zorientowanym co moe zaoferowac, czego mozna od niego oczekiwac... Uwazam ze na pierwszego suba zdecydowanie sie nie nada, bo od pierwszego suba raczej mimo wszystko( sadze ze w 90% przyp) wymaga sie zeby było go czuc czasami a nie tylko by mruczał sobie i niewybijał sie poand przód.

Sam rowniez zaczynałem od 8' ale ciesze sie ze nie wybrałem czegos pokroju sq8 bo nie tego od suba oczekiwałem na poczatku.... To chyba zreszta widac

Nie no ok, mastah22, późno było i .. :P, no fakt do okropnego łupania to on się nie nadaje, ale mięskiem potrafi rzucić i to wcale nie mało, choć lusterek nie urwie no bo to ...... ósemka i o tym trzeba pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt do okropnego łupania to on się nie nadaje, ale mięskiem potrafi rzucić i to wcale nie mało, choć lusterek nie urwie no bo to ...... ósemka i o tym trzeba pamiętać

To jest w nim piękne

Bardzo fajny głośniczek :P

Jeśli ktoś potrzebuje uzupełnić przód to SQ zrobi naprawdę bardzo ładnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt do okropnego łupania to on się nie nadaje, ale mięskiem potrafi rzucić i to wcale nie mało, choć lusterek nie urwie no bo to ...... ósemka i o tym trzeba pamiętać

To jest w nim piękne

Bardzo fajny głośniczek :P

Jeśli ktoś potrzebuje uzupełnić przód to SQ zrobi naprawdę bardzo ładnie :P

 

dzisiaj go słuchałem u mnie w sedanie. Normalnie malinowy. Naprawde sie zdziwiłem ze to malenstwo tak fajnie gra. To juz druga 8" (po RM'ie), ktora tak mnie pozytywnie zaskoczyła. Tylko akurat ta odsłuchałem u siebie w sedanie, gdzie z bassem jest ch*jowiej niz w kombi czy lift/chatbacku. Prawdopodobnie taka 10" chyba u mnie ostatecznie zagosci bo jednak chce miec troszke w zanadrzu jakby mnie chwilowo poniosła fantazja :P (przy kombi/hatchbacku bym sie nie zastanawiał tylko brał to 8")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...