Skocz do zawartości

1 x 30cm czy 2 x 25 cm a może 2 x 20 cm


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj 2x Vega 124 wrzuc je w br i bedzie idealnie :)

Każdy ma swój ideał ... ale chyba nie czytałeś dokładnie tematu.

 

"W aktualnym brakuje mi szybkości, przy niektórych kawałkach się gubi (skrzynka zrobiona pod niego) a pozatym nie podoba mi się sam bas, jest jakiś taki sztuczny, plastikowy, bez mięcha. Wolałbym żeby następny był bardziej dynamiczny i głębszy. Jako że aktualnie nastawiłem się na granie jakościowe sub nie może być zbyt agresywny i się przebijać przez przód aczkolwiek to też kwestia ustawień. Na clarku jest skala vol do 33 więc załózmy do 26-28 ma być jakościowo a powyżej ma potrafić przyłożyć. Nie wiem czy to jest wykonalne. Dwie 12" raczej nie wchodzą w grę bo nie chcę zawalać całego bagażnika a 2 x 10" można będzie zabudować w nadkola w bagażniku."

 

Kolega nie chce zawalać bagażnika a polecasz 2x12 w br? No i szuka szybkości... troszkę na odwrót;]

 

Pomijam to, czy Vega sama w sobie jest dobra czy zła. Nie brak tych, którzy uważają Vegę (104) za sub idealny, ale nie brak też tych z drugiej strony barierki.

 

Co do tematu.

 

2xSR jak najbardziej. Słuchałem w zamkniętej i jakoś nie ciągnęłoby mnie do BR.

2x Helix P10 (15litrów dla sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego 2 sztuki ze własnie jedna to za mało...

polecasz 2x12 w br? No i szuka szybkości... troszkę na odwrót;]
?? Napewno ? :)
Nie brak tych, którzy uważają Vegę (104) za sub idealny, ale nie brak też tych z drugiej strony barierki.
Tak moze byc i 104 tyle ze łatwiej i taniej dostac 12 własnie a duzo wicej litrów nie potrzebuje...

 

Tez stoje z tej drugiej strony bariery odnosnie vegi... Jedna nie da rady rzucic miechem kiedy zechcesz ale zagra z klasa i twardo, dwie to juz dwie

 

2xSR jak najbardziej. Słuchałem w zamkniętej i jakoś nie ciągnęłoby mnie do BR.
A to nie znaczy ze nei powinienes spróbowac A porownanie SR i Vegi to lekki dysonans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porownanie SR i Vegi to lekki dysonans :)

 

Fakt, SR jest ciekawszy:)

 

Widzę, że z SPLowcem ciężko jednak będzie... Słuchałem Vegi 104 u siebie i niczym mnie nie zachwyciła. A tutaj propozycja 2x12 w br? Moim zdaniem nie tędy droga. Szczególnie, że tutaj rozważane jest nawet pójście w 2x20... Pomijając wielkość skrzyni. Chyba nie powiesz, że to by było 2x25l?

Wyczytałeś z całego tematu tylko to, że jedna 12stka to za mało? ale tutaj ma być jakościowo, nie przebijać się przez przód i nie być agresywny...

 

Nie ma co drążyć, według mnie źle doradziłeś.

 

1xSR10 rzucało mięchem jak trzeba, gdzie tu sens ładowania tego w br... po to, żeby więcej bagażnika zagracić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR przy vedze, to dla mnie pompka do robienia hałasu.

 

Jak pisałem... wiem, że są fascynaci Vegi, ona do mnie nie dociera. A słuchałem jej też w tych instalkach, gdzie sobie ludzie je chwalili.

 

ps. troszkę mnie poniosło z porównaniem SR do Vegi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Bywa tylko to prawda... Vega gra a Sr przy niej tylko tłucze... Tyle ze mnie tez nie pasuje Vega ani w closed ani w br bo za słabo rzuca miechem...

 

Nie ma co drążyć, według mnie źle doradziłeś.
Pozostaje cieszyc sie ze nie jestes wyrocznia... No ja tez nie jestem i to tez dobrze...

 

1xSR10 rzucało mięchem jak trzeba, gdzie tu sens ładowania tego w br... po to, żeby więcej bagażnika zagracić?
zeby sie przekonac co jeszcze moze sub zaoferowac...

Dla mnie Twoje podejscie jest troche jak zamieszkiwanie w przedpokoju kiedy do dyspozycji ma sie m3 :)

ale tutaj ma być jakościowo, nie przebijać się przez przód i nie być agresywny...
i dlatego polecasz sr'a zamiast vegi??

 

wiec :

 

Nie ma co drążyć, według mnie źle doradziłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fascynatem vegi, a w br to mi wybitnie nie leży.

W closed przy rocku, którego głównie słucham podoba mi się jej brzmienie, bo stopka jest na prawdę twarda.

 

 

Może JBL GTI1200? mskojon wystawił swojego na allegro. Z tego co wiem, to konstrukcja ma wiele wspólnego ze strokerem jeśli chodzi o konstrukcje i brzmienie.

Oba zrobione korzystając z doświadczenia na estradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Twoje podejscie jest troche jak zamieszkiwanie w przedpokoju kiedy do dyspozycji ma sie m3 :)

 

Dla mnie Twoje podejście to spanie na hali, zamiast w mniejszym, ale wygodniejszym apartamencie.

(nie mówię, że SR to apartament, ale wspomniałem też o helixie p10;])

 

Co do reszty to napisałem co sądzę i nie ma sensu tego powtarzać, chyba, że lubisz;]

 

Tak nie jestem wyrocznią, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie robię jej z siebie i dopuszczam możliwość, że to co mi się nie podoba, dla kogoś może być świetnym graniem.

 

THE END

 

EDIT:

 

"Może JBL GTI1200? mskojon wystawił swojego na allegro. Z tego co wiem, to konstrukcja ma wiele wspólnego ze strokerem jeśli chodzi o konstrukcje i brzmienie.

Oba zrobione korzystając z doświadczenia na estradzie."

 

O właśnie GTI, może to by był kompromis:)

 

GTi1500 które wcześniej słuchałem w klozecie, teraz śmiga w br... muszę podjechać posłuchać

 

EDIT2:P

 

Mając 1500zł można celować w Dego 12 (u Maniolo świetną robotę robił) albo w Lotusa 12" <- słuchałem 10tki i to świetny sub.

 

Jest sporo możliwości, a raczej ciężko powiedzieć, która będzie naj;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...