Skocz do zawartości

Audi a3 8v sedan - co proponujecie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam w drodze audi a3 8v w sedanie i chciałbym pozamawiać już sobie graty do "grania".

Co polecacie do tego auta żeby było w miarę plug&play? tj. bez jakiejś rzeźby w plastikach,słupkach.

Miałem teraz mondeo mk5 w sedanie i standardowo dołożyłem sobie tylko skrzynkę na hx8sq ale teraz chciałbym pójść bardziej w "środek".

Więc tu moje pytanie: co mogę wrzucić w miejsce aktualnych głośników? oczywiście mogę dołożyć piec więc może być coś mocniejszego.

Nie ukrywam, że głównie zależy mi na skuteczności a na drugim planie kładę jakość chociaż fajnie gdyby i jej trochę było. Budżet możemy przyjąć ok.1200-500 zł od pary drzwi. 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz fabrycznie system audio? Bo problemem w tym samochodzie jest źródło, sygnał na głośniki jest strasznie obcięty.

Miałem hatchback A3 8V, teoretycznie można założyć w drzwi fi 200 i midy oraz TW  w słupkach. Ja bym szedł w 2-way na 160 i sub oraz jakiś wzmacniacz z DSP oraz  BT. Średniaki podniosą budżet prawie o 1/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 17:27, adamm napisał:

A jaki masz fabrycznie system audio? Bo problemem w tym samochodzie jest źródło, sygnał na głośniki jest strasznie obcięty.

Miałem hatchback A3 8V, teoretycznie można założyć w drzwi fi 200 i midy oraz TW  w słupkach. Ja bym szedł w 2-way na 160 i sub oraz jakiś wzmacniacz z DSP oraz  BT. Średniaki podniosą budżet prawie o 1/3

Nie mam go jeszcze na miejscu. Jak rozkodowałem VIN to mam granie high cokolwiek to znaczy. Z piecem na bt chodzi ci o to, żeby pominąć całkowicie radio i grać bezpośrednio z sygnałem na wzmacniacz? czy po prostu o korekcje przez bt? sorry, jeśli chodzi o technologie audio w autach jestem dość zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o to żeby grać bezpośrednio ze źródła (np telefon) na wzmacniacz/DSP.

 

Uważam, że taka kombinacja jak 4 kanałowy wzmacniacz z 6 cio kanalowym DSP + system 2 way + wzmacniacz i subwoofer - to maximum możliwości za rozsądną cenę i sprawdzi się w każdym aucie

Sprzęt naprawdę nie musi być wysokiej klasy, żeby wyciągnąć z takiego zestawu dużo poprawnego grania. Nawet bez szczególnego strojenia i  z prostym cięciem 24dB pod warunkiem poprawnego ustawienia poziomów i czasu poszczególnych przetworników można osiągnąć bardzo dobre efekty.

 

Taniej można już tylko sam wzmacniacz i 2 way na zwrotnicy, ale to już zupełnie inna jakość . Zmiana głośników przy fabrycznej stacji multimedialnej mija się kompletnie z celem i może nawet pogorszyć sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...