Skocz do zawartości

Leasing czy wynajem długoterminowy


janm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś auta na firmę. Na początku brałem pod uwagę leasing, ale czy jest możlwość uzyskania w sytuacji w której firma istnieje krocej niż rok? 

Może ktoś korzystał z usługi wynajmu długoterminowego? Bo jeśli nie dostałbym leasingu to myslę też o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś czas temu liczyłem różnice między leasingiem a najmem to najem był tańszy tylko o 300-400zł.. więc uznałem że wole płacić te 300zł więcej i mieć samochód na koniec. Najem jest spoko na samochód typowo do firmy, który kręci dużo kilometrów i na koniec firma nie chce się przejmować co z tym samochodem zrobić tylko zdaje stary i bierze nowy. Dla "prywatnego" klienta się nie opłaca, bo mocno się przepłaca. A co do leasingu dla firmy poniżej roku, to są firmy co dadzą taki leasing, trzeba poszukać albo udać się do doradcy, on poszuka za ciebie. Może to jedynie być kosztem oprocentowania, może być minimalnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok. 

Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie.

Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, zarządzanie flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę takiego master1 i tam będziesz miał wszystko opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...