Skocz do zawartości

Lexus IS300h Mark Levinson upgrade


stecko21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Uzytkuje od jakiegoś czasu is300h z Mark Levinson na pokładzie. Chcę poprawić troche brzmienie ponieważ nie jest jakoś super. Nie jest źle jak na fabrykę ale zawsze można coś poprawić😄

Otóż chcę wymienić glosniki w desce i głośniki w przednich drzwiach.

Oryginalne głośniki w desce to srednio- wysoko a w drzwiach woofery 165mm.

 

Przegrzebalem google i zdecydowalem się zupełnie w ciemno na szerokopasmowe MarkAudio Alpair 6p 

https://www.markaudio.com/online_shop/archive/alpair-6p/

 

Czy ktoś używał głośników tej firmy? Myslalem jeszcze o coaxial ale nic ciekawego nie znalazłem. Moim limitem jest miejsce. Oryginal to 3.5" z dosyc plytkim montażem.

 

Głośniki będą za jakiś czas. Napewno napiszę czy jest jakis progres.

 

Moje pytanie do Was - jaki woofer 165mm wybrać na drzwi? Lubie miękki kopiacy bas, ma możliwie nisko schodzić.  Budżet ok 1000zl 

Myślałem o Hertz MP 165.3 PRO

https://hertz-audio.com/product/car-audio-woofers-mille-pro-mp165-3/

 

Czy to dobry kierunek?

 

Drzwi będę wygluszac + dystanse z mdf.

 

Co do reszty sytemu, zostaje fabryczna instalacja i wzmacniacz.

Niestety nie mogę nigdzie wyszukać parametrów.

Wiem jedynie że wzmacniacz to mark levinson/harman kardon w klasie D z procesorem DSP. System aktywny. Także nie potrzebuję żadnych zwrotnic.

 

Ponizej foto głośników z deski. Wooferow jeszcze nie rozbieralem.

 

Z gory dziekuje za wszelkie propozycje.

20230730_122725_HDR.jpg

20230730_122659_HDR.jpg

20230730_122711_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę się pobawilem w zmiany i powiem wam , że warto!😄

 

Na początek wygluszylem przednie drzwi na miare swoich marnych możliwości. Wewnętrzna sciana w 90% reszta jak widac na foto. Doszedł tunel na głośnik i adaptery z sklejki (w przyszlosci chce zmienic na abs, hd-pe ) troszkę gąbki zamknieto komorkowej na tapicerce.

Głośniki które zamówiłem to woofer Musway , seria Mg.

Poprawa jest znacząca, bas schodzi niżej, jest bardziej tlusto tak jak lubię. Gra dobrze choć pewnie trochę brakuje mu mocy ze wzmacniacza oem.

 

Drugie podejście to wymiana głośnika w podszybiu. Oryginal siedzi tam takie 2way , sredniak i tweeter w jednym opakowaniu.

Wymienilem na tweeter musway mg i sredniak na próbę faitalpro 3fe22. Zakupilem cewke i kondesator wg kalkulatora, spialem razem i efekt również bardzo pozytywny😄 na tyle fajnie że myślę żeby kupić sredniak musway mg3m do kompletu.

Także jest jakiś potencjał w fabrycznym wzmacniaczu, można niewielkim kosztem (jak na car audio) poprawić brzmienie w fabrycznym aucie. Jeżeli dokupie ten sredniak to calkowita zabawa wraz z matami itp powinna sie zamknac w okolicach 2tys zl a to nie jest dużo. Zabawa przednia no i znaczaca poprawa brzmienia na plus.

 

Tak dla testu wczoraj wyciągnąłem tweeter w okolice slupka. Dzwiek zaczął grac "na twarz" ale zrobiło sie bardziej plasko, takie 2d. Ok, bylo trochę więcej słychać tzw top end ale również zauważyłem, że średnie tony lekko sie wycofaly, słychać ze przód już nie gra jako jedność. Nie do końca mi to podeszlo. Pewnie potrzebna była by na nowo korekta dsp w fabrycznym wzmacniaczu do którego nie ma dostępu.

 

Tweeter wrócił na swoje oryginalne miejsce i jest bdb. Scena jest wyżej z wiekszym edektem 3d. Teraz nie słychać gdzie gra tweeter a gdzie sredniak. Jest jedność, choc troszkę brakuje tego topu od tweetera.

 

Proszę sie nie śmiać z mojego diy, następny projekt będzie bardziej estetycznie😄

 

20230910_090822_HDR.jpg

20230916_091905.jpg

20230906_135722.jpg

20230910_103604.jpg

20230910_103832_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...