Skocz do zawartości

Bmw e65 standardowy system audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie całe forum!

Jest to mój pierwszy post, bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

Pacient bmw e65 że standardowym systemem audio, chciałbym zmienić caly/ bądź narazie częściowo nagłośnienie wymieniając glosniki +dokładając wzmacniacz.

O ile z głośnikami nie będzie kłopotu, to z wyborem wzmacniacza jest ogromny. W radiu ASK nie ma wyjść RCA, A za bardzo niechcialbym ingerować w rozbebeszanie całego środka. Podobno jest coś takiego jak inpout high gdzie sygnał wyciąga się z tylnych głośników (Fabrycznie nie mam żadnego wzmacniacza w bagazniku). W sieci jest bardzo mało o rozbudowie tego modelu samochodu a jeśli już są jakieś tematy to z systemem highend. Bardzo bym prosił opomoc w jaki sposób to najlepiej ugryźć i podpiąć. 

Zastanawiałem się nad całym zestawem audio system, ale nie mam pojęcia w ogole czy to na prawdę ładnie gra jak piszą czy tylko nabijanie portfela sprzedawcy.

Audio System MFIT BMW EVO2 X80.4D HLAC4.5(z popularnego serwisu aukcyjnego)

Na całość chciałbym przeznaczyć max 3-4tys.

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ Nazara na początek a potem przejrzenie działu Wasze Instalacje. W twoim przypadku fakt że masz najuboższy system może działać na twoją korzyść. Ogólnie Audio System jest spoko, ale tego zestawu bym nie brał choćby dla tego że jest do serii F. Bez rozbierania auta się nie obejdzie i tak będzie trzeba będzie rozbebeszyć wnętrze. Najprościej będzie zastosować wzmacniacz bądź wzmacniacz z DSP i podłączyć po HI-input.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz siadam do lektury, ale żebym nie błądził w tematach, wzmacniacz z dsp wpinam się hi inpout w tylne glosniki i potem z kanałów wyjściowych ze wzmacniacza nowymi przewodami do poszczególnych głośników? 

To ze będzie trzeba rozebrać elementy tapicerki to wiem, bardziej mi chodziło o całym tunelu włącznie z radiem gdzie jest ogrom kabli światłowodów i strasznie mało miejsca.

Z tym całym zestawem, przepraszam pomyłka nastąpiła są zestawy dedykowane pod e60(podobno są p&p). Czy był to jedyny powód dla którego byś nie brał pod uwagę audio system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukając Inspiracji nie musisz się sugerować tylko e65. Większości modeli serii E, F, G zbudowana jest podobnie. 

Sygnał z tylnich głośników odpada, ponieważ nie jest to pełne pasmo. Ask obcina niskie tony. Sygnał musi być wzięty z pod fotela gdzie jest rozdzielony na midy i woofery. I przydało by się przekodować radio na Hifi. 

Swoją drogą zawsze myślałem że w e65 Hifi to standard a tu proszę. 

Przerabiałem wzmaki AS serie R, X i XD i osobiście uważam że klasa D od tego producenta jest najmniej warta zainteresowania. 

 

Jeśli chodzi o głośniki proponuję poczytać i popytać co ludzie montują do Bawarek. Bo jest wiele dedykowanych systemów i każdy gra jednak trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedrula76 napisał:

 Ask obcina niskie tony. Sygnał musi być wzięty z pod fotela gdzie jest rozdzielony na midy i woofery. 

Przerabiałem wzmaki AS serie R, X i XD i osobiście uważam że klasa D od tego producenta jest najmniej warta zainteresowania.

Super odpowiedź coś czego szukałem a nie mogłem znaleźć, takie rozgałęzienie ma mniej więcej jakieś swoje miejsce czy szukac trzeba po przewodach w wiązce od wooferow I midow?

Jeśli chodzi o wzmacniacz nie musi to być mega topowy,  zależy mi żeby ładnie zagrał z głośnikami w drzwiach i wooderami, czy mógłbyś coś polecić? Na rynku jest masa tego ustrojstwa, ciężko się zdecydować.

Pytałem o AS że względu na atrakcyjna cenę za całość ale dobrze wiedzieć że wzmaki nie bardzo leżą, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody łączą się przy progach. Dojdziesz idąc po kablu od woofera jak będziesz go wymieniał, z odkręconym fotelem będzie łatwy dostęp. 

Nigdzie nie napisałem, że wzmaki AS są złe(czytaj uważniej). To jest kwestia bardzo indywidualnych preferencji. I dlatego polecanie czegoś komuś kto jeszcze nie ma sprecyzowane czego oczekuje jest moim zdaniem kompletnie nie na miejscu. Możesz wsadzić dwa tak samo dobre zestawy i jeden będzie Ci się podobał a drugi nie. Idąc dalej (ja tak miałem) możesz wsadzić dwa razy droższy wzmak i się okaże że kompletnie jego brzmienie Ci nie pasuje i wolisz stary tańszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szotek napisał:

Audison Prima AP 4.9 bit DSP

w audisonie jest napisane high level input czy to dokladnie o to chodzi, umozliwi mi wziecie sygnalu z wiązki glosnikow? 



Tak :)

Fajnie jak byś miał możliwość odsłuchu kilku zestawów bo wiadomo że każdy ma inne preferencje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2023 o 10:27, Jedrula76 napisał:

Sygnał musi być wzięty z pod fotela gdzie jest rozdzielony na midy i woofery. I przydało by się przekodować radio na Hifi. 

 

Siemka Dziś zabrałem się za wymianę głośników oraz dołożenie wzmacniacza Audison AP 4.9  bit. sygnał wziąłem z suba pod fotelem wpięte w pierwszy kanał. 

Mam teraz taki problem, że głośniki w prawych drzwiach i sub pięknie grają, natomiast lewe drzwi- totalna cisza. czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu?

bez wpiętego wzmacniacza działają wszystkie głośniki prawidłowo

co do tego rozgałęźnika gdzie jest rozdzielony na midy i woofery nie mogłem znaleźć jedyne przewody od suba.

proszę o wyrozumiałość robię to pierwszy raz i się przy okazji uczę nowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...