Skocz do zawartości

Nadchodzący Excursion SXA35K COMP - 35000W, czy aby na pewno?


Drivver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Państwo. Jako, że pod projekt SQ mam już większość spraw ogarniętych (za kilka tygodni założę temat, jak już wszystkie fanty będą na stole) to wziąłem się powoli za planowanie klocków pod drugi projekt, konkretne SPL. Natknąłem się na sprzęt jak w tytule, zacząłem szukać o nim czegoś więcej i pojawił mi się taki materiał:
 


Według tego wideo sprzęt ten nie dostarczy ani 1/3 reklamowanego RMS, a facet wydaje się, że dobrze wie o czym mówi. Idąc dalej zacząłem szukać głębiej i sprawdza się to o czym wspomniał. W sensie, że jest to chińska kopia-kopii:

819087074_Beztytuu.thumb.png.aeaef893a4b6249b41b9b841cdfd7b3e.png
Od góry:
SounDigital 35000W RMS
GroundZero 35000W RMS
Excursion 25000W RMS



Podana specyfikacja:

"SXA35K COMP - estimated 07/23
EXCURSION COMPETITION AMPLIFIER
Full Bridge Mono - EXPERT ONLY - 1Ohm stable
4/ 2/ 1Ohm 1x 10000/ 20000/ 30000 RMS @ 12,6V
LxWxH mm 870 x 230 x 68 -  35000 RMS @ 14,4V
EUVP 2999,00 EUR"

Podjąłem się próby kontaktu z wyżej wymienioną marką w tej sprawie, jednakże oby dwa razy zostałem zignorowany, dlatego przychodzę z tym tutaj.

Excursion nie jest marką pokroju Auny, od ich sprzętów spodziewałbym się czegoś na poziomie, a przynajmniej zbliżonego do reklamowanej specyfikacji. Ciężko w ogóle znaleźć wnętrzności tych pieców (mowa tu również o GroundZero, SounDigital itp.), żaden producent poza Excursionem się nimi nie dzieli, co też jest dla mnie trochę podejrzane. Brak też pomiarów i rzetelnych opinii.

Czy gościu na filmie przesadza? Czy jednak te wzmacniacze są lipne i faktycznie oddają realnie z 10kW RMS? Jakby nie spojrzeć różnica w wyniku pomiaru dB między 10kW a 35kW w cale aż taka ogromna nie jest, jeśli dobrze liczę to będzie ~5dB w warunkach idealnych. A w samochodzie wyjdzie pewnie mniej ze względu na poddawanie się blachy, drzwi, sprawność przetworników itp. Mimo wszystko nie lubię takich zagrywek, jak coś ma w specyfikacji 35kW to oczekuję 35kW.

Jednakże specjalistą w dziedzinie SPL nie jestem i ciekawi mnie zdanie bardziej doświadczonych forumowiczów. Zapraszam do dyskusji oraz podzieleniem się sprawdzonymi piecykami o RMS 10kW+ im więcej RMS tym lepiej, mniej ich będę potrzebował :D (Mogą się trochę grzać, zrobi się porządne chłodzenie).

Z góry dziękuje za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowa konstrukcja jak my to w spl nazywamy "Brazylia /spawarka" więc jeśli potrzebujesz tylko mocy bez żadnej lepszej kontroli możesz w coś tego pokroju celować :) Może się wydawać ale nawet w spl słychać różnice między dobrymi jakościowo piecami jak Spl dynamics, dd hifon i inne z "bebechami" tzw Korea zwłaszcza w pracy subow czy też bardzo niskim graniu 20hz i niżej.

 

Ogólnie rzecz biorąc na rynku ciężko dorwac mocne i dobre piece ale z doświadczenia i odsłuchów mogę polecić 3 modele które słyszałem 10kw+ i które kosztują w uzywce 6tys + tj. Ural UT 1.38000 czyli okolice 14kw i cena pewnie z 7 8tys. (mniejszy model ut 1.8800) Bliźniacza konstrukcja była w cenie ~7tys produkcji cz.audio. Prócz tego oczywiście spl dynamics d10s choć jest tego bardzo mało. Excursion hxa20k daje rade choć podobno jakies tam miał lekkie wady konstrukcyjne. 

 

Różnica jest taka, że wyżej wymienione piece możesz spiąć w 0.3 czy 0.4ohm i mieć wypadkowa na poziomie 1ohm gdzie przy stabilnym zasilaniu 14.4+ wzmacniacz faktycznie odda deklarowane zaś konstrukcje pokroju spawarek jak ta co wrzuciles mają problem ze stabilnością poniżej 1ohm więc przy spieciu w 1ohm podczas gry czy pomiarów w aucie będzie widziało okolice 2,5-3ohm (parę rzeczy na to wpływa) więc z automatu odda max tyle co przy 3 a nie 1ohm. Poza tym na 30kw to już trzeba prądu od ch... Rzadkość w aucie uzyskać tyle co może piec oddać na stole przy sztucznym obciążeniu sztywno 1ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Generalnie fajnie to opisales lecz nie zgadzam sie w aspekcie mocowym . Bo taki excursion czy sd 35 k oddadza swoja deklarowana moc przy odpowiednim zapleczu pradowym i niskiej wypadkowej , i jesli podbicie 5 db to dla ciebie malo . To walcze z autem chcac podniesc 2 db dokladam okolo 2x wiecej mocy . ( mowa tu nie o 200 rms a 20 000 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie ciężkie do osiągnięcia w samochodzie a nie na stole żeby na spawarce grać tak nisko by wypadkowa była zbliżona 1ohm (czyli spięcie w 0.4-0.5r) i wzmacniacz oddał deklarowane. Oczywiście można też pokusić się o napięcie w pobliżu 16v gdzie taki wzmak odda sporo więcej nawet jak spięty w 1ohm i wypadkowa przekracza 2. Też kwestia osiągnięcia tej mocy przy na full clipie czy na czystym sygnale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...