Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam taaki oto problem. Mam swoją corsę ubezpeczoną w Warcie... Mój tata jest włascicielem a ja współ. Za poprzedni rok płaciłem 700zł na rok... i teraz 23 października konczy mi sie wlasnie ubezpieczenie. i dzis pojechalem do warty i powiedzial mi koles ze za nastepny rok bede musial placic... 1500zł!!! z tego względu że miałem stłuczke w marcu jakoś... i jeszcze putalem sie go czy mogłbym zerqwać umowe z WARTĄ i dał mi taki formularz wypowiedzenia... i teraz mam pytanie. Czy jak bym na przykład przeniósł się np do HESTII to czy w warcie bym musial placic jakaś kase za tą stłuczke? czy w hestii już by mi to naliczyli? i czy np, jak złoże wypowiedzenie dzien przed koncem umowy, to czy np auto może stać bez ubezpieczenia 2 tygodnie.?tzn ze nie bedzie w ogole ubezpieczone(ze wzgledu mojej nieobecnosci w domu). ??

 

z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej bedziesz placil tak czy siak bo od tego roku weszly zwyzki za wiek wspolwlasciciela z tego co pamietam 50-60% zaleznie od regionu.

 

Ja rok temu placilem ok 500zl a w tym roku prawie 900zl tez jestem jako wspolwlasciciel a wlasciciel ma 60% znizek + od tego roku zwyzki za wiek.

 

Niewiem czy moze stac bez ubezpieczenia ale wydaje mi sie ze tak ale napewno musisz zlozyc wymowienie umowy dzien przed terminem konczacym stara umowe bo jak nie to automatycznie sie przedluza.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxxxior, drogo Ci proponują

 

też mój samochód stoi na ojca a ja współwłaściciel

 

w grudniu miałem stłuczkę

 

wcześniej płaciłem 451zł OC w PZU teraz krzyknęli 705zł. W Axa znajomy mi wyliczył 441zł i teraz będę płacił bo 7.11 mi się kończy OC.

Kumpel co ma identyczny samochód jak ja i zniżki ojca 60% bez stłuczek płaci 560zł :P

 

Zatem uważam że axa dało ciekawą ofertę :P Rzućcie tam okiem może będzie kilka groszy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy moze stac bez ubezpieczenia ale wydaje mi sie ze tak ale napewno musisz zlozyc wymowienie umowy dzien przed terminem konczacym stara umowe bo jak nie to automatycznie sie przedluza.

Nie może. Polskie prawo wymaga ciągłości ubezpieczenia.

Nawet jak auto nie poruszało się, to fundusz gwarancyjny jak się tego doszuka, to zapłacisz karę.

 

Skoro chcesz złożyć wypowiedzenie w jednej firmie, to co za problem w drugiej od razu złożyć papiery, a ubezpieczenie w nowej ubezpieczalni rozpocznie się z dniem wygaśnięcia starej umowy w poprzedniej.

Masz w tym momencie spokój z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...